Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kange franceze.Me te bukurat dje dhe sot.
Go to page  1 2 3 ... 17 18 19
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Vaskja
Mon Jun 23 2014, 02:47pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617Back to top
OLIVE OYL
Sun Dec 13 2015, 09:42pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
SuperGirl ka shkruar:

babo ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

babo ka shkruar:

Et si tu n'existais pas (Joe Dassin)
trokit ketuKjo asht nji nga kanget e preferume te SG/
paska diteee...bukur bukur. po te mos ekzistoje ti, po un ca dreqin do kisha ba ne ket bote.
e adhuroj!! kush ma bukur se frengjishtja e flet gjuhen e dashurise!

gjermanishtja lol***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Mon Dec 14 2015, 12:18pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
per mas me met mrapa
maitre gims - brise
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Mon Dec 14 2015, 01:08pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 19 2017, 06:35pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 19 2017, 06:36pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 19 2017, 06:38pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Moda ner adoleshenta
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 19 2017, 06:43pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Sun Feb 19 2017, 07:43pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Sa te bukura keto kenge. Nuk i kuptoj, vetem ndonje fjale tek-tuk, por nga zeri dhe melodia me pelqejne. Lartiste - Clandestina, na e perkthe pak nqs mundesh. Mos me thuaj kerko ne google se pritoj


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Mon Feb 20 2017, 07:59pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

Sa te bukura keto kenge. Nuk i kuptoj, vetem ndonje fjale tek-tuk, por nga zeri dhe melodia me pelqejne. Lartiste - Clandestina, na e perkthe pak nqs mundesh. Mos me thuaj kerko ne google se pritojÇa tban me mëndu se un nuk pritoj?
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Mbreteresha
Mon Feb 20 2017, 11:01pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Vaskja ka shkruar:
E preferumja jeme 😍

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
LUPEN
Tue Feb 21 2017, 02:56am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Sa te bukura keto kenge. Nuk i kuptoj, vetem ndonje fjale tek-tuk, por nga zeri dhe melodia me pelqejne. Lartiste - Clandestina, na e perkthe pak nqs mundesh. Mos me thuaj kerko ne google se pritojÇa tban me mëndu se un nuk pritoj?Shife-shife, mos më zhgënje, sapo shkrujta që je punëtore


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Tue Feb 21 2017, 05:15pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Sa te bukura keto kenge. Nuk i kuptoj, vetem ndonje fjale tek-tuk, por nga zeri dhe melodia me pelqejne. Lartiste - Clandestina, na e perkthe pak nqs mundesh. Mos me thuaj kerko ne google se pritojÇa tban me mëndu se un nuk pritoj?Shife-shife, mos më zhgënje, sapo shkrujta që je punëtoreKu e ke shkru se nuk e shof***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Wed Feb 22 2017, 05:57am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Sa te bukura keto kenge. Nuk i kuptoj, vetem ndonje fjale tek-tuk, por nga zeri dhe melodia me pelqejne. Lartiste - Clandestina, na e perkthe pak nqs mundesh. Mos me thuaj kerko ne google se pritojÇa tban me mëndu se un nuk pritoj?Shife-shife, mos më zhgënje, sapo shkrujta që je punëtoreKu e ke shkru se nuk e shof


N'akull


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Thu Feb 23 2017, 05:53pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Nji shkrim I Lupenit me kujtoi nji Kang franceze. Slimane e sjell në këndvështrimin mashkullor, ktu poshtë me tekst


Kurse kreditet për origjinalin i ka Vitaa


[ Edited Thu Feb 23 2017, 06:59pm ]***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Feb 24 2017, 04:39am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
OLIVE OYL ka shkruar:


Nji shkrim I Lupenit me kujtoi nji Kang franceze. Slimane e sjell në këndvështrimin mashkullor, ktu poshtë me tekstKurse kreditet për origjinalin i ka Vitaa
Gjeta tekstin dhe e perktheva ne google...

The days pass but it does not matter; I have so much trouble to live
Drunk of this perfume so different from yours, worse
I counted every minute that holds me back to her
As if I were my own prisoner
It's been a year since she saved me from you
Often, I wonder where I would be, for you
Often, I wonder what you do, where you are, who you love
Get out of my head !
I changed my address, number, thank you
I swung your letters and your defects, even if ...
I pretended to have found the strength
I keep in the depths of me
Everything you loved me

I try to forget you with another
Who tries in vain to redeem your faults
I try but nothing does

I can not, I do not want, I can not do it
I do not like it like you

She tried to console me
Even if she does not have your words or your past, it's true
But she does not have your taste for the party, for the night, for the others
For all I hate
She dried all my tears you know
She picked up your broken pots
And it has settled everything, your unpaid, your impostures, your erasures
All you left me

She loves me like a madman
She knows me by heart
She tells me "I love you" sometimes for hours
But she does not smell your smell
Why do I breathe in your arms?
Get out of my head.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Feb 24 2017, 06:11am
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Anglisht u dukka si kang pufkash. Fr të Ban me qa***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Feb 24 2017, 07:45pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
OLIVE OYL ka shkruar:

Anglisht u dukka si kang pufkash. Fr të Ban me qa


Kuptoj që ke dëshirë t'më bësh të qaj, por google ....


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Feb 24 2017, 08:02pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

Anglisht u dukka si kang pufkash. Fr të Ban me qa


Kuptoj që ke dëshirë t'më bësh të qaj, por google ....


ke pshtu kot. Hajt se kam do tjera shqip ske ku ju shkon.***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Feb 24 2017, 08:21pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

Anglisht u dukka si kang pufkash. Fr të Ban me qa


Kuptoj që ke dëshirë t'më bësh të qaj, por google ....


ke pshtu kot. Hajt se kam do tjera shqip ske ku ju shkon.


Ato në shqip më fusin nën dhè hahaha


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Feb 24 2017, 08:33pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

Anglisht u dukka si kang pufkash. Fr të Ban me qa


Kuptoj që ke dëshirë t'më bësh të qaj, por google ....


ke pshtu kot. Hajt se kam do tjera shqip ske ku ju shkon.


Ato në shqip më fusin nën dhè hahaha


Hahaaaaaaaaa ekspert me të ba me u ndi ne faj je ekspert, specialist***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
LUPEN
Fri Feb 24 2017, 08:41pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

Anglisht u dukka si kang pufkash. Fr të Ban me qa


Kuptoj që ke dëshirë t'më bësh të qaj, por google ....


ke pshtu kot. Hajt se kam do tjera shqip ske ku ju shkon.


Ato në shqip më fusin nën dhè hahaha


Hahaaaaaaaaa ekspert me të ba me u ndi ne faj je ekspert, specialist


Po varet moj, nqs nuk poston nga ato që bëjnë për të qarë por për të qeshur mundet që më pëlqejnë. Të paktën kaloj përtej i gëzuar


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
OLIVE OYL
Fri Feb 24 2017, 08:49pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

Anglisht u dukka si kang pufkash. Fr të Ban me qa


Kuptoj që ke dëshirë t'më bësh të qaj, por google ....


ke pshtu kot. Hajt se kam do tjera shqip ske ku ju shkon.


Ato në shqip më fusin nën dhè hahaha


Hahaaaaaaaaa ekspert me të ba me u ndi ne faj je ekspert, specialist


Po varet moj, nqs nuk poston nga ato që bëjnë për të qarë por për të qeshur mundet që më pëlqejnë. Të paktën kaloj përtej i gëzuar


Shi ky, prap, vazhdo Lupen vazhdo***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 26 2017, 02:05pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Navii-J'ecoute du Miles Devis
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Feb 26 2017, 02:09pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Coeur de pirate - Crier tout bas
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 17 18 19  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3142 sec, 0.1008 of that for queries. DB queries: 60. Memory Usage: 3,114kB