Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ku Dhe Si ...
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
dj-bledi
Tue Jul 01 2008, 07:10am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Ketu mundeni me shkru qytetin ku jetoni dhe si shkon jeta ne ate vend..???


Firenze nuk eshte keq.Jetoj ktu qysh ne vitin 1996.Vend shume i bukur me tradita shekullore me ndertesa madheshtore.Eshte ndoshta nje nga qytetet e Italise qe vizitohet ma shume prej turistave nga mbare bota.Vendet per defrim dhe argetim nuk mungojne.Shqiptare ka boll gjynah me u anku.Pune ka boll per ata qe dojne me punu.Lek nuk ka :-? sikur neper tane europen tashme dihet.Edhe çmimet ne pergjithsi me qytet tjera jane shume nalt por megjithate nese dikush me kerkon nji keshille ja rakomandoj Firenzen.Tash po ju la vend juve me shpreh qytetin tuj dhe si jetohet aty.Me respekt dj-Bledi

[ Edited Wed Sep 03 2008, 06:13am ]
Back to top
SYZEZA
Tue Jul 01 2008, 09:34am

Registered Member #828
Joined: Tue May 15 2007, 09:55am

Posts: 291
UN JETOJ NE MILANO. JETA KTU ASHT SHUM KAOTIKE PO TASH 2 VJET KTU JAM MSU.
Back to top
~*Christel*~
Tue Jul 01 2008, 07:15pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Torino qe mas qofsha...
Qytet emigrantash....nuk me pelqen shume,gjithesesi ngushllohem me faktin se shkolla po ecen shume mire!
Back to top
Tafil Ibriku
Tue Jul 01 2008, 09:25pm

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
Bolzano, pershnes tan Shkodrant e Shqiptart e Bolzanos po kam frike se jena shum pak.
Ca me ju than se si shkon jeta ktu. Ne dhe t'uj hesapi.
Back to top
lissandro
Thu Jul 03 2008, 02:13pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
E PASKA MARR VEDIN TARAVICA TORINO HAHAHAH

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
~*Christel*~
Thu Jul 03 2008, 10:15pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
hahahahh lissandro ikyt shprehje ma thojne tan,i marrte e mira i marrte
Ca me ba,duhet mu kap kajher edhe ne fakirat
Back to top
lissandro
Thu Jul 03 2008, 10:18pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
hahahahahahah hahah TORINO po shof sa e keni marr vedin shife sa t 'jan ba muskujt

[ Edited Thu Jul 03 2008, 10:20pm ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
~*Christel*~
Fri Jul 04 2008, 08:29pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
lissandro ka shkruar:

hahahahahahah hahah TORINO po shof sa e keni marr vedin shife sa t 'jan ba muskujt


ja pa thuj qe sme jan ba,be ta majt

Back to top
lissandro
Fri Jul 04 2008, 08:35pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
hahahah kuku me erdhe hakut si nuk pa me len gja mangut TORINO :-?

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
~*Christel*~
Fri Jul 04 2008, 08:39pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
lissandro ka shkruar:

hahahah kuku me erdhe hakut si nuk pa me len gja mangut TORINO :-?


;;)

[ Edited Fri Jul 04 2008, 08:42pm ]
Back to top
dj-bledi
Sat Jul 05 2008, 04:40am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
a mbajn syte mu apo kane dale prej temet itu..??apo ti ve nji emer tjeter..mbajn syte mu mduket..flm per mirkuptimin..me resp..dj..dj

[ Edited Sun Jul 06 2008, 03:13pm ]
Back to top
~*Christel*~
Wed Jul 16 2008, 09:17pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Te bajne syt,te bajne syt.Ku dalim ne naj her prej temes
Vazhdo mix-o ti aty iher
Back to top
borxhlia
Mon Jul 28 2008, 11:55am
Registered Member #2105
Joined: Mon Jul 14 2008, 06:02pm

Posts: 31
Che ka shkruar:

Bolzano, pershnes tan Shkodrant e Shqiptart e Bolzanos po kam frike se jena shum pak.
Ca me ju than se si shkon jeta ktu. Ne dhe t'uj hesapi.


u bame tre ne forum
Back to top
Zlatani
Mon Jul 28 2008, 12:46pm

Registered Member #1742
Joined: Tue Mar 25 2008, 12:23am

Posts: 1145
Milano flm zotit mire jo keq...por na merziti rromuja dhe trafiku i tepert qe ka ky qytet....

Burrat e vertet
NUK THONE kurr
ME FAL

Back to top
Lenita
Sat Sep 20 2008, 02:01am
Nese nuk e shpreh dot me fjal se sa te dashuroj fajin e ka natyra qe nuk i dha zemres goj

Registered Member #2119
Joined: Thu Jul 17 2008, 07:30pm

Posts: 1101
un ka 8 vjet qe jetoj ne treviso veneto,shum znob e rrazista jan boll,ca ta dj bledi pun ka boll, euro pak ,megjithate mu mka ec mir


Back to top
dj-bledi
Tue Sep 30 2008, 10:16pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
...???

[ Edited Tue Sep 30 2008, 10:17pm ]
Back to top
Juventini
Thu Nov 13 2008, 02:13pm

Registered Member #2241
Joined: Wed Aug 20 2008, 06:20pm

Posts: 640
Un jetoj ne Bassano del Grappa qytet pijanecash menen ne raki e kan kta mas bashin hajer se me kan ba edhe mu si veten... Per kta qe se kan degju Bassano del Grappa ndodhet ne veneto kujshi me leniten jam nje gardh na ndan,,....
Back to top
☆_CorOnA_☆
Thu Nov 13 2008, 07:21pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
Udine, qytet jo fort i madh po shum i bukur e i pastert


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
parrucjane
Fri Nov 14 2008, 12:25pm

Registered Member #2442
Joined: Sun Nov 09 2008, 09:09pm

Posts: 6
un jetoj ne ancona asht vend i qet e me pelqen shum.ka vende turistike te bukra.kur me vijn miq shqiptar i qojm neper kta vende te bukra e mesin shum te kenaqun.
Back to top
SuperGirl
Fri Nov 14 2008, 01:46pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Cesena asht lezetshem....jam tu e eksploru cdo dite e ma shume. Nuk asht qytet i madh...ka gjithmone shi, shume studentor dhe ka vende te bukura. ka mjaft parqe dhe muzeume...kam hala shum me pa
Me pelqen!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
dj-bledi
Fri May 08 2009, 07:51am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
TE SHTUNDEN 23 MAJ 2009

JU MIRPRESIM TE GJITHVE

NE NJI MRAMJE SPECJALE NEN TINGUJT E MUZIKES POPULLORE SHQIPTARE(LIVE)
ME PRANIN E DISA KENGTARVE TE NJOHUR..
ARTISTI I KANGES POPULLORE SHQIPTARE BUJAR QAMILI
DISKOTEKA-(NO BAR)VIA TOSCANA 122 PISTOIA (PT)ITALY
Per me e mrrijt ma thjesht
AUTOSTRADA A11 FIRENZE PISTOIA -
DALJA PRATO OVEST - Merrni viale Leonardo Da Vinci ne drejtim te PISTOIA
RETH 6.8 Km Majtas.

PER INFO:TEL NE NR
RIKY 3291695141
FLORI 3208049361
KLAJDI 3290652905

Me respekt Dj-BlediBack to top
Engel
Fri May 08 2009, 08:02am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
dj-bledi ka shkruar:

TE SHTUNDEN 23 MAJ 2009

JU MIRPRESIM TE GJITHVE

NE NJI MRAMJE SPECJALE NEN TINGUJT E MUZIKES POPULLORE SHQIPTARE(LIVE)
ME PRANIN E DISA KENGTARVE TE NJOHUR..
ARTISTI I KANGES POPULLORE SHQIPTARE BUJAR QAMILI
DISKOTEKA-(NO BAR)VIA TOSCANA 122 PISTOIA (PT)ITALY
Per me e mrrijt ma thjesht
AUTOSTRADA A11 FIRENZE PISTOIA -
DALJA PRATO OVEST - Merrni viale Leonardo Da Vinci ne drejtim te PISTOIA
RETH 6.8 Km Majtas.

PER INFO:TEL NE NR
RIKY 3291695141
FLORI 3208049361
KLAJDI 3290652905

Me respekt Dj-Bledite isha afer nuk kisha nejte pa shku.lume ata qe kane mundesine.ketu ne gjermani ,na vijne vetem muzikant/e nga kosova.jo se njeriu nuk shkon e kenaqet, po si shkodran bujar qamilin se kisha nderruar me askent.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Jan 07 2010, 02:03pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Adelaide, Australi.
Qytet i vogel ne krahasim me te tjeret po qyteti ma i bukur per kenaqesine teme. Atmosfera asht e qete, njerezit jane shume te kenaqun e te edukum, oqeani afer, qyteti afer, lumi afer, nje ishull e kena afer dhe si perfundim shume praktik e ideal per me rrite famije te re. Pasterti e jashtezakonshme....veshtire me gjete nje cope meturine ne toke hahahaha...
Love Adelaide miss Melbourne :X


I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 28 2010, 11:02am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Jam tu kalu nji periudhe ne Prishtine. Kosova mas luftes asht ne ndertim e siper. ka shume kaos, dhe njerezit jane 'shqiptare' ne kuptimin e plote te fjales. ecin keq me makina, bajne vec lamsh. ajo qe me pelqen nga prishtina e kosova ne pergjithesi asht qe ka shum rini, mosha mesatare asht diku rreth 27 vjec. kur del darkave shef shum te rinj qe e kane mendjen vec me u argetu. ka shum lokale, ma zi se ne shqipni, dhe shum dyqane per shopping

Prishtina si qytet nuk ka naj bukuri, por ka zona perreth qe jane te lezetshme. jetohet mire, ke kohe per vedin, kohe me punu, dhe kohe me u argetu pa shum shpenzime.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OLIVE OYL
Fri Nov 04 2011, 08:35pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
dj-bledi ka shkruar:

Ketu mundeni me shkru qytetin ku jetoni dhe si shkon jeta ne ate vend..???


Firenze nuk eshte keq.Jetoj ktu qysh ne vitin 1996.Vend shume i bukur me tradita shekullore me ndertesa madheshtore.Eshte ndoshta nje nga qytetet e Italise qe vizitohet ma shume prej turistave nga mbare bota.Vendet per defrim dhe argetim nuk mungojne.Shqiptare ka boll gjynah me u anku.Pune ka boll per ata qe dojne me punu.Lek nuk ka :-? sikur neper tane europen tashme dihet.Edhe çmimet ne pergjithsi me qytet tjera jane shume nalt por megjithate nese dikush me kerkon nji keshille ja rakomandoj Firenzen.Tash po ju la vend juve me shpreh qytetin tuj dhe si jetohet aty.Me respekt dj-Bledipara tre ditesh u ktheva prej firencet.aty nuk kishte asnji italian vetem shqitar e kinez turista***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2752 sec, 0.0888 of that for queries. DB queries: 71. Memory Usage: 3,161kB