Forums
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Tue Jul 01 2008, 11:34pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Çdo gjë rreth shkencës se Astrologjisë

[ Edited Fri Aug 15 2008, 08:11am ]
Back to top
lissandro
Tue Jul 01 2008, 11:51pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
;;BUD;; bane mire qe e hape ket tem se mu me pelqen shum austrologjija. jo vtem tani po esht preferuar qe ne kohaerat me te lashta te gregve e dderi tani ne kohen e sotme

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Wed Jul 02 2008, 02:35pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Sidomos femrat cfar do lloj gazete apo reviste qe blejn mnjeher hapin faqen e horoskopit te lexojn fatet e dashuris gjdo 24 ore .kurse ne djemet e shofim per bisnes )

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
scutari82
Wed Jul 02 2008, 02:37pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
un te classified fill a ka naj bmw apo mercedes me 500 $
Back to top
shehrezade
Wed Jul 02 2008, 02:49pm
Registered Member #1166
Joined: Thu Aug 30 2007, 01:49pm

Posts: 149
tem e gjan as pytje sa ba..Un jam Ujori
Back to top
::bud::
Wed Jul 02 2008, 02:56pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
UJORI
(22 janar – 22 shkurt)


Element: AJRI
Planeti dominues: URANI

Inteligjentë, intuitivë, të lëvizshëm, deri diku idealistë, jokonformistë, të dashuruar në rrezikun dhe në çdo gjë që është e re dhe e guximshme. S’e donë vetminë. Intuitivë dhe kreativë, por tejet racionalë, origjinalë; rrallë i çmojnë mendimin e huaja. Shpesh me mendime origjinale shkojnë para kohe. E kanë të metë të madhe se e tërë bota duhet t’iu përshtatet atyre, e jo ata botës.
Rëndom altruista, edhe pse shpesh individualistë dhe racionalistë të mëdhenj. Domethënë, shpesh “hesapxhinj” të mëdhenj. Por, megjithatë janë të këndshëm, të shoqërueshëm, spiriyuozë.
Dinamikë e modernë, i vret monotonia. Çdo ditë duhet t’iu sjellë diçka të re.
Janë epshorë dhe shpesh prepotentë. Dashurisë i japin kuptim të veçantë.
Kanë intelekt të veçantë. Origjinalë. Skeptikë. Me imagjinatë të pasur (si GAFORRET dhe PESHQIT, por jo të errët si GAFORRET dhe SHKORPIONËT). Nën shenjën e ujorit kanë lindur shumë gjeni.
Temperamentin e kanë të ftohtë – qetësi para fortune. Të pafrikë. Por, të pakuptueshëm për rrethin – këtë e kanë fat. Vetmia për ta është dënimi më i madh. Dëshirojnë ta ndërrojnë tërë botën. Kanë dëshirë të apostrofohen. Janë përplot befasi e reaksione të papritura.
Neve mund të na duken UJORËT si të krisur, por koha e tyre mu tani po shkëlqen. Tek ta ka shkallë të ndryshme: që nga të krisurit e gjer tek gjenitë. Mentalisht janë tepër të fortë, si të gjithë “ajrorët”. Janë oratorë të lindur, kudo qofshin. Por, ekscentrikë, e megjithatë origjinalë. Tejet emotivë, e megjithatë tejet të përshtatshëm në çdo mes. Shpesh: individualistë të mëdhenj, gjë që bën që lehtë kalojnë në egoizëm. Por, edhe përkundër faktit se mund të jenë individualistë dhe egoistë të mëdhenj, edhe dinakë, megjithatë: humanizmi dhe altruizmi janë vija të karakterit të tyre. Sipas Nostradamusitit epoka e ujorëve pikërisht ka filluar (sjellja e lirë, e shfrenuar e rinisë, droga, veshja e krisur, seksi grupor).

NË DASHURI: japin shumë prej vetes, pa pritur se do t’iu kthehet. Nuk pritojnë të zdishen edhe 4 herë në ditë (e të bëjnë dashuri).

MASHKULLI-UJOR: bën pjesë në grupin e burrave më të shqetësuar që ka qejf t’i ndërrojë partnerët. Janë dashnorë të zjarrtë, që në krahasim me ta DESHTË dhe LUANËT dalin shegertë të zakonshëm. Përndryshe, janë me manire të bukura, të dashur, të shoqërueshëm. Ka dëshirë të prekë sa më shumë trupa partnerësh të vet, ku secili paraqet mister në vete. Për ta, dashuria dhe seksi janë komponente shumë të rëndësishme, si edhe liria. Edhe në dashuri: imagjinativë dhe origjinalë. Madje, femrave frigjide iu preferohet që “në shërim” të shkojnë tek meshkujt-ujorë.
Për shumicën e ujorëve martesa është mu si tatimi apo vdekja: një e keqe e domosdoshme, e pashmangshme, që duhet pranuar kurdoqoftë. Duan seks të lirë, forma të reja. Në mesin e tyre ka më së shumti konsumues të drogës.
Meshkujt, po edhe femrat-ujorë janë me horizont të gjerë, me disponim eksperimental, të shpërthekuar kur është në pyetje dashuria.

KOMBINIMI: partnerët më të përshtatshëm për ta janë ajrorët: BINJAKËT dhe PESHORET. Por, edhe zjarrtarët: DESHTË, LUANËT dhe SHIGJETARËT.

TË LINDUR NË KËTË SHENJË: Bajroni, Darvini, Dikensi, Mocarti, Ruzvelti, Mendeljevi, Pasternaku, Xh. Dini, K. Gebël
Back to top
::bud::
Wed Jul 02 2008, 02:58pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
NË DASHURI: japin shumë prej vetes, pa pritur se do t’iu kthehet. Nuk pritojnë të zdishen edhe 4 herë në ditë (e të bëjnë dashuri). ) <:-P
Back to top
scutari82
Wed Jul 02 2008, 03:02pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
lol bud
Back to top
amelsina
Wed Jul 02 2008, 03:19pm
Registered Member #2016
Joined: Sun Jun 22 2008, 05:05pm

Posts: 46
po per vigjeresha:ca keni ma than ? :-?

dhelpra ashet dinake,por... ai qe ze ate eshte me dinak
Back to top
lissandro
Wed Jul 02 2008, 03:25pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
HAHAHAHAH LUMT ATO VIRGJERESHA KUR TA SHOFIN PER HER TE PAR ,SHENJEN E TYRE TE HOROSKOPIT SE KAN ME U KNAQ KREJT PER DIT TUI LEXU E KAN ME THAN KUKU PO KA HER PSE NUK JENA MSU PER ME LEXU E TAN KJA KOH KOT NA PASKA SHKU

[ Edited Wed Jul 02 2008, 03:30pm ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
L - N
Wed Jul 02 2008, 03:36pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
lissandro ka shkruar:

Sidomos femrat cfar do lloj gazete apo reviste qe blejn mnjeher hapin faqen e horoskopit te lexojn fatet e dashuris gjdo 24 ore .kurse ne djemet e shofim per bisnes )Hahahahah ah si me hedhe dekun mor lissandro me kyt shprehjen ne meshkujt i shofim faqen e horoskopot per biznes hahahahah.

Kja ishte e forte metaman


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
L - N
Wed Jul 02 2008, 03:38pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
lissandro ka shkruar:

HAHAHAHAH LUMT ATO VIRGJERESHA KUR TA SHOFIN PER HER TE PAR ,SHENJEN E TYRE TE HOROSKOPIT SE KAN ME U KNAQ KREJT PER DIT TUI LEXU E KAN ME THAN KUKU PO KA HER PSE NUK JENA MSU PER ME LEXU E TAN KJA KOH KOT NA PASKA SHKUHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahKan me jetu tan jeten me keqardhje qe se kane lexu te part krejt hahahahahahahahahahahah

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
lissandro
Wed Jul 02 2008, 03:45pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Lec Neli ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

HAHAHAHAH LUMT ATO VIRGJERESHA KUR TA SHOFIN PER HER TE PAR ,SHENJEN E TYRE TE HOROSKOPIT SE KAN ME U KNAQ KREJT PER DIT TUI LEXU E KAN ME THAN KUKU PO KA HER PSE NUK JENA MSU PER ME LEXU E TAN KJA KOH KOT NA PASKA SHKUWROTE LECIHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahKan me jetu tan jeten me keqardhje qe se kane lexu te part krejt hahahahahahahahahahahah
Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
~*Christel*~
Wed Jul 02 2008, 04:08pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
A dini gja per gaforren
Back to top
scutari82
Wed Jul 02 2008, 04:22pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
e kan menjen me ec mrapsht
Back to top
lissandro
Wed Jul 02 2008, 04:31pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
hahahah ATO TE DETIT THEY HAVE NICE LEGS 30 DOLLAR BAN NJI ME E POROSIT NE RESTORANT )

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
scutari82
Wed Jul 02 2008, 04:41pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
over 40$ + tax + tip vetem darka per dy veta asht over 100$ pa pij naj gja tu pij uj
Back to top
~*Christel*~
Fri Jul 04 2008, 08:20pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
scutari82 ka shkruar:

e kan menjen me ec mrapsht


Nuk i pelqen me shku mas turmes mar
Ecim mrapsht por per mare
Back to top
::bud::
Wed Aug 13 2008, 10:10amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Perseid Meteor Shower

When:
9 - 15 Aug 2008 (annual)

As the Earth takes its usual course around the sun, it crosses the path of the Perseids meteors, some of the thousands that get sucked into the planet's atmosphere by gravity each year. This year's Perseids peak is on 12 August, although they can be spotted before and afterwards with the naked eye.
The Perseids have been known as the "tears of St Lawrence", since these shooting stars are in abundance during the festival of that saint on 10 August. Credit for the discovery of the shower's annual appearance is given to Quételet who, in 1835, reported that the constellation Perseus was responsible for an annual shower. Modern astronomers believe they relate to a comet called Swift-Tuttle.

To best observe the Perseids in the Northern Hemisphere, look straight up. Avoid looking directly at the radiant (where the shower radiates from) because you'll miss a lot of the action. Decent numbers of Perseids should be observable from around 10pm but the show really picks up after midnight and continues until dawn. When you see a meteor, trace it backwards. If you arrive at the constellation of Perseus it was probably a Perseid.
Back to top
::bud::
Wed Aug 13 2008, 10:12amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533

Back to top
::bud::
Fri Aug 15 2008, 08:14amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Neser me 16/08/08 ne Ireland & UK do te jete e mujtun mu pa Eklipsi i Hanes, rreth ores 9 PM.
Shpresojm te kena qiell te paster me e pa

Eklipsi tjeter i Hanes do jete Naten e Vitit te ri 2009

Me doemos do te jete ma i plote


[ Edited Fri Aug 15 2008, 08:17am ]
Back to top
::bud::
Thu Oct 09 2008, 06:42pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Krijimi i Universit
[ Edited Thu Oct 09 2008, 06:48pm ]
Back to top
::bud::
Thu Dec 11 2008, 10:33amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
.Antares eshte ylli i 15-te ma i shendrtitshem ne qiell :-??

[ Edited Thu Dec 11 2008, 10:35am ]
Back to top
::bud::
Sat Mar 14 2009, 12:49amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
http://earth.google.com/mars/giovanni.html
Back to top
L - N
Sat Mar 14 2009, 07:34am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
O zotni ::bud:: si e ke hallin, a mos po don, me na ba me fillu me lujt me gjyle prap a'', po pullat spo i shof kun mor zotni se gjylet kenkan te bukura na i paske gjet edhe me ngjyra hahahhaha.

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3142 sec, 0.0868 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,073kB