Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Diskutime - Debate - Problematika

<< Previous thread | Next thread >>
A jeni rracist dhe sa rracist jeni ?
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
TheBloodyAlbo
Fri Aug 01 2008, 05:47pm

Registered Member #1855

Me than kot se cdo shqiptar asht rracist..
Rracist jam:P
Grek,Serb,Zezak:P:P Kto si kam qef:P
Back to top
Al Bundy
Fri Aug 01 2008, 05:55pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Albo naqe lexoji postimet ma siper se ka perjashtime nder shqiptare.E une jam nji nga ato.Pershendetje

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Aug 01 2008, 11:15pm

Registered Member #670

Miri74 ka shkruar:

Albo naqe lexoji postimet ma siper se ka perjashtime nder shqiptare.E une jam nji nga ato.Pershendetje

Edhe une miri si ti... ^:)^ thjesht mendoj se asht marri e shoqerise po qe s'ke nevoje me ndjeke turmen....

I care and I wish well!

Back to top
BRUNJA_USA
Sun Aug 03 2008, 02:08am
MRS.

Registered Member #1062

TESH ME TAN SE MUND TE URREJ NJE KOMB TE VECANT JO SMUNDEM ...JAM RRACISTE NDAJ NJE KARAKTERI TE NJE PERSONI PO

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
Shqiptar.
Wed Aug 06 2008, 08:51am
Registered Member #2181

Nuk jam rracist sepse nuk e konsideroj vedin ma te mire se askush, e konsideroj vedin si tane njerzt tjere
Back to top
belgium
Fri Aug 22 2008, 06:50am

Registered Member #1142

BRUNJA_USA ka shkruar:

TESH ME TAN SE MUND TE URREJ NJE KOMB TE VECANT JO SMUNDEM ...JAM RRACISTE NDAJ NJE KARAKTERI TE NJE PERSONI PO

raciste ndjaj nje karakteri????her e par qe e shikjoj e lexoj..

nuk jam racist aspak.sepse per mua njerezit raciste jane vec injorante e asgje ma shume.kjo dallohet kjart sot ne bote:ku ne kisha vet ato para zotit bajn dallime injorante te pa falshme, zezaket ne vedi ete bardhet ne nji ane..nji kohe qe jemi te barabarte para te madhit zot.
te jesh racist dmth: je kriminel i njerezis pa dashje.
Back to top
::bud::
Fri Aug 22 2008, 09:47am

Registered Member #1092

belgium ikyt nuk e kam pa nojhere qe zezaket jane ne nje ane te bardhet ne tjeter ne Kisha. Po edhe narse e bajne turp e faqja e zeze ju kjofte.
Back to top
belgium
Fri Aug 22 2008, 02:48pm

Registered Member #1142

::bud:: ka shkruar:

belgium ikyt nuk e kam pa nojhere qe zezaket jane ne nje ane te bardhet ne tjeter ne Kisha. Po edhe narse e bajne turp e faqja e zeze ju kjofte.

si nuk e ke pa naq?? ato qe jane ne amerik si i kan kishat e tyne ne vedi, zezaket shkojn ne vedi.
e te bardhet ne vedi....te pysim avokaten se ajo na shpjegon ma me detaje...
Back to top
guest
Fri Aug 22 2008, 03:53pm
Registered Member #1283

jam rracist ne kulm vetem per rracen sllave edhe greke. rraca ma te ndyta edhe popuj me ma kulture te degjenerume nuk gjen ne rruzullin tokesor, nuk kan standarte morale.

[ Edited Fri Aug 22 2008, 03:54pm ]

Back to top
BRUNJA_USA
Sat Aug 23 2008, 01:52am
MRS.

Registered Member #1062

[quote]
BRUNJA_USA ka shkruar:

nuk jam racist aspak.sepse per mua njerezit raciste jane vec injorante e asgje ma shume.kjo dallohet kjart sot ne bote:ku ne kisha vet ato para zotit bajn dallime injorante te pa falshme, zezaket ne vedi ete bardhet ne nji ane..nji kohe qe jemi te barabarte para te madhit zot.
[/quote12194558
ahahahah belgium pse mar a ske inat kend ti lol dmth a sesht e njejte si me ken rraciste dmth sdon me pas asgja me ba me te ....nejse se mase jam shpreh keq spo nisi me e shpjegu se vonoj shume .....
asht e vertet ajo qe thua ti sepse shumica e kishave ketu ashtu jane por sic e shpjegojn ketu nuk esht se esht shenje rracizmi thjesht kane mebyra te ndryshme per tu lutur zotit .....sidomos kishat e zezakeve nuk lejojn qe te bardhet te hyjn ne to kurse ne kisha te barrdhesh amerikane ke edhe nga te gjitha rracat apo ngjyrat...mbase kjo vjen edhe sepse rracat e ndryshme apo ngjyrate ndryshme besojn ne fe te ndryshme nuk e di di me than ne kishen qe shkoj une amerikane ka nga te gjitha rracat te zinj te bardh kinez kaldean russ e ku po di une .......ne detroit tana kishat jane per zezaket vetem ose ma mire me than shumica dhe askush se ka problem sepse jane zezaket vete ata qe e duna kete gje .....avokatja sdin ma ca me than kur te hapi une nje kishe timen kam me ba mix ahahahahahahah

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
belgium
Sat Aug 23 2008, 09:46am

Registered Member #1142

[quote]
[quote]
BRUNJA_USA ka shkruar:

[/quote12194558
ahahahah belgium pse mar a ske inat kend ti lol dmth a sesht e njejte si me ken rraciste dmth sdon me pas asgja me ba me te ....nejse se mase jam shpreh keq spo nisi me e shpjegu se vonoj shume .....
asht e vertet ajo qe thua ti sepse shumica e kishave ketu ashtu jane por sic e shpjegojn ketu nuk esht se esht shenje rracizmi thjesht kane mebyra te ndryshme per tu lutur zotit .....sidomos kishat e zezakeve nuk lejojn qe te bardhet te hyjn ne to kurse ne kisha te barrdhesh amerikane ke edhe nga te gjitha rracat apo ngjyrat...mbase kjo vjen edhe sepse rracat e ndryshme apo ngjyrate ndryshme besojn ne fe te ndryshme nuk e di di me than ne kishen qe shkoj une amerikane ka nga te gjitha rracat te zinj te bardh kinez kaldean russ e ku po di une .......ne detroit tana kishat jane per zezaket vetem ose ma mire me than shumica dhe askush se ka problem sepse jane zezaket vete ata qe e duna kete gje .....avokatja sdin ma ca me than kur te hapi une nje kishe timen kam me ba mix ahahahahahahah
[/quote1219484691]

hhahhahaahaha je fantastike naqe..faleminers per shpjegimin..respekte per ty..
kur ta hapesh at kishe mix apo ma run dy vende naqe?, nji per shkodren (tigrin) enji pe rmu?,shkodren ma ben pastor se din me recitu e kendu hhahahahhahahahahahahaha
Back to top
BRUNJA_USA
Sun Aug 24 2008, 01:55am
MRS.

Registered Member #1062

ahahahahaha belgium pastore kam me u ba vet lol ju tesh po ju la me mbledh paret ups dola prej temet ...sjam rraciste vec i fije lol

Back to top
belgium
Sun Aug 24 2008, 04:29am

Registered Member #1142

BRUNJA_USA ka shkruar:

ahahahahaha belgium pastore kam me u ba vet lol ju tesh po ju la me mbledh paret ups dola prej temet ...sjam rraciste vec i fije lol

HAHHHAHA UU RACISTJA EDHE NA PERDOR ME ESCLAVAGE ....NA PERFITON MU E SHKODREN ME GRUMULLU PARET NE KISHE ..HAHAAHAHAHA SHKODRA MAS PRANO NAQ SEPO SHKOJM TE KISHT N EGREQI SEKA BOLL RUGEVE ME MARR PARE GRATIS ...HAHAHAAH

MENDOJ SE RACIZEM NER NE SIDOMOS SHQIPTARET NUK KA PSE TE EXSISTOJE PER ARSYE DHE NATYREN QENE E KEMI EKEMI PA HILE..TE PASTER .

Back to top
shkodra
Sun Aug 24 2008, 06:29pm

Registered Member #237

besoj se populli shqiptare eshte nje nder vendet ku ka ma shum racizem......edhe sic ka than belgium aj qe eshte racizt asht kriminel injorat i tille nuk djehem ,po racizt jam edhe shum.......

no comment......
Back to top
belgium
Mon Aug 25 2008, 12:59am

Registered Member #1142

shkodra ka shkruar:

besoj se populli shqiptare eshte nje nder vendet ku ka ma shum racizem......edhe sic ka than belgium aj qe eshte racizt asht kriminel injorat i tille nuk djehem ,po racizt jam edhe shum.......

ABSULOTISHT nuk jam kunder jush naqe,por te jesh racist asht shume eveshtire mendoj une..te ndihesh racist nuk asht thjesht keshtu ndaj nji personi apo race jo te ngjashme me ty.
racist duhesh te jesh i displinum ne vetvete, ne te gjitha aspektet mendoj une.te mos shkosh ne emigrim, te mos flasesh asnje gjuhe pervec tendes, te mos blesh ne dyqane jo perkatesi si tenden, te jesh edhe ultra nacional...e te ndihesh krenar per ate qe ben veprim racial.
te jesh me masen e grupit tend shoqnor kunder njerezis jo perkatese ndaj jush.te acuzosh tjeret se te shqetesojne tek ty.nji kohe ne shqipetaret jemi ne porten edikujt ne kete bote duke kerkuar ndihme.
E PER KETE SHQIPETARET NUK JANE RACISTE ASPAK PER MUA.
Back to top
Crash Override
Sun Oct 05 2008, 07:47am
\"Begin with the end in mind\"

Registered Member #2207

rracist s'jam as nuk kam ken as nuk kam me ken kurr,besoj se tan jena te barabart pavarsisht ngjyrs-etnis apo fes

Back to top
ixixi
Tue Oct 07 2008, 05:36am

Registered Member #2365

nuk jam aspak rraciste me intereson ma shum personaliteti e karakteri tek nji person sesa ngjyra

never say never
Back to top
belgium
Tue Oct 07 2008, 12:17pm

Registered Member #1142

TheBloodyAlbo ka shkruar:

Me than kot se cdo shqiptar asht rracist..
Rracist jam:P
Grek,Serb,Zezak:P:P Kto si kam qef:P

SHQIPTARI SKA PER NATYR NAQ ME KEN RACIST.NE OPINIONI MBAR BOTNOR SHQIPTARI TREGOHET BUJAR DHE ZEMER MIRE E MIKPRITES.
Back to top
Holly
Tue Oct 07 2008, 12:22pm
E forte

Registered Member #552

me thane drejten une nuk jam hiq raciste .
nuk kam pse me ken , ashte shum gabim te paragjykosh dike nga ngjyra apo vendi ..... ndoshta baj lojra e qeshi me llafe po kurre nuk jam raciste ndaj kerkuj.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Tue Oct 07 2008, 12:25pm

Registered Member #1142

*Edona* ka shkruar:

me thane drejten une nuk jam hiq raciste .
nuk kam pse me ken , ashte shum gabim te paragjykosh dike nga ngjyra apo vendi ..... ndoshta baj lojra e qeshi me llafe po kurre nuk jam raciste ndaj kerkuj.

BRAVOO NAQE .ASHTU DHE UNE JAM LOZ E QESHI POR KETU KU JETOJ UNE PO TREGON GJESTE RACISTE PERFUNDON NE BURG OSE GJOBITESH RENDE.UNE KAM SHOQNI MIXE DHE DISA AFRIKAN SHUM TE URTE E PUNETORE.SA HER SHKOJ NE MBREMJE AFRIKANE DHE ME PELQEJN SHUM NGA MENYRAE ARGETIMIT QE TE OFROJNE.
Back to top
☆_CorOnA_☆
Mon Nov 17 2008, 05:49pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419

Sjam rracist as pak.

████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
star
Mon Nov 17 2008, 09:35pm

Registered Member #2287

nganjeher jam racist nganjeher jo se kuptoj pse me ndodh kjo.
Back to top
Cen Durimadhi
Fri Feb 10 2012, 11:49pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092

edhe jam edhe s'jam si t'me teket

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
SuperGirl
Tue Feb 21 2012, 04:13pm
Miss.Felicity!

Registered Member #514

Kot me e shkru se tashma e keni pa ne shum shkrime te miat qe nuk jam raciste. m'ka rrit nana me idene qe edhe zezaket i ka fal i madhi Zot

Nuk gjykoj kend prej ngjyres se lekures, prej formes se syve, per ke fusin ne shtrat, apo per bindjet fetare qe kane (edhe pse mund te mos jene te njejtat me t'miat).

Per mu ka randsi se ca ka nji njiri ne zemer.

Fatmiresisht viktime e racizmit skam ken naj here deri sot prej te hujve...se sdo te kete hall ma t'madh

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Feb 21 2012, 04:20pm
Miss.Felicity!

Registered Member #514

Cen Durimadhi ka shkruar:

edhe jam edhe s'jam si t'me teket

Ti Cen je ka t'fryjne era. sot me Edin, neser ke me ken me Salen.
itu kena me ken

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF