Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Diskutime - Debate - Problematika
 
<< Previous thread | Next thread >>
A jeni rracist dhe sa rracist jeni ?
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
TheBloodyAlbo
Fri Aug 01 2008, 05:47pm

Registered Member #1855
Joined: Sat May 03 2008, 04:55pm

Posts: 7
Me than kot se cdo shqiptar asht rracist..
Rracist jam:P
Grek,Serb,Zezak:P:P Kto si kam qef:P
Back to top
Al Bundy
Fri Aug 01 2008, 05:55pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Albo naqe lexoji postimet ma siper se ka perjashtime nder shqiptare.E une jam nji nga ato.PershendetjeBack to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Aug 01 2008, 11:15pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Miri74 ka shkruar:

Albo naqe lexoji postimet ma siper se ka perjashtime nder shqiptare.E une jam nji nga ato.Pershendetje


Edhe une miri si ti... ^:)^ thjesht mendoj se asht marri e shoqerise po qe s'ke nevoje me ndjeke turmen....

I care and I wish well!

Back to top
BRUNJA_USA
Sun Aug 03 2008, 02:08am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
TESH ME TAN SE MUND TE URREJ NJE KOMB TE VECANT JO SMUNDEM ...JAM RRACISTE NDAJ NJE KARAKTERI TE NJE PERSONI PO

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
Shqiptar.
Wed Aug 06 2008, 08:51am
Registered Member #2181
Joined: Tue Jul 29 2008, 03:17pm

Posts: 445
Nuk jam rracist sepse nuk e konsideroj vedin ma te mire se askush, e konsideroj vedin si tane njerzt tjere
Back to top
belgium
Fri Aug 22 2008, 06:50am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
BRUNJA_USA ka shkruar:

TESH ME TAN SE MUND TE URREJ NJE KOMB TE VECANT JO SMUNDEM ...JAM RRACISTE NDAJ NJE KARAKTERI TE NJE PERSONI POraciste ndjaj nje karakteri????her e par qe e shikjoj e lexoj..

nuk jam racist aspak.sepse per mua njerezit raciste jane vec injorante e asgje ma shume.kjo dallohet kjart sot ne bote:ku ne kisha vet ato para zotit bajn dallime injorante te pa falshme, zezaket ne vedi ete bardhet ne nji ane..nji kohe qe jemi te barabarte para te madhit zot.
te jesh racist dmth: je kriminel i njerezis pa dashje.
Back to top
::bud::
Fri Aug 22 2008, 09:47amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
belgium ikyt nuk e kam pa nojhere qe zezaket jane ne nje ane te bardhet ne tjeter ne Kisha. Po edhe narse e bajne turp e faqja e zeze ju kjofte.
Back to top
belgium
Fri Aug 22 2008, 02:48pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

belgium ikyt nuk e kam pa nojhere qe zezaket jane ne nje ane te bardhet ne tjeter ne Kisha. Po edhe narse e bajne turp e faqja e zeze ju kjofte.si nuk e ke pa naq?? ato qe jane ne amerik si i kan kishat e tyne ne vedi, zezaket shkojn ne vedi.
e te bardhet ne vedi....te pysim avokaten se ajo na shpjegon ma me detaje...
Back to top
guest
Fri Aug 22 2008, 03:53pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
jam rracist ne kulm vetem per rracen sllave edhe greke. rraca ma te ndyta edhe popuj me ma kulture te degjenerume nuk gjen ne rruzullin tokesor, nuk kan standarte morale.

[ Edited Fri Aug 22 2008, 03:54pm ]


Back to top
BRUNJA_USA
Sat Aug 23 2008, 01:52am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
[quote]
BRUNJA_USA ka shkruar:

TESH ME TAN SE MUND TE URREJ NJE KOMB TE VECANT JO SMUNDEM ...JAM RRACISTE NDAJ NJE KARAKTERI TE NJE PERSONI POraciste ndjaj nje karakteri????her e par qe e shikjoj e lexoj..

nuk jam racist aspak.sepse per mua njerezit raciste jane vec injorante e asgje ma shume.kjo dallohet kjart sot ne bote:ku ne kisha vet ato para zotit bajn dallime injorante te pa falshme, zezaket ne vedi ete bardhet ne nji ane..nji kohe qe jemi te barabarte para te madhit zot.
te jesh racist dmth: je kriminel i njerezis pa dashje.
[/quote12194558
ahahahah belgium pse mar a ske inat kend ti lol dmth a sesht e njejte si me ken rraciste dmth sdon me pas asgja me ba me te ....nejse se mase jam shpreh keq spo nisi me e shpjegu se vonoj shume .....
asht e vertet ajo qe thua ti sepse shumica e kishave ketu ashtu jane por sic e shpjegojn ketu nuk esht se esht shenje rracizmi thjesht kane mebyra te ndryshme per tu lutur zotit .....sidomos kishat e zezakeve nuk lejojn qe te bardhet te hyjn ne to kurse ne kisha te barrdhesh amerikane ke edhe nga te gjitha rracat apo ngjyrat...mbase kjo vjen edhe sepse rracat e ndryshme apo ngjyrate ndryshme besojn ne fe te ndryshme nuk e di di me than ne kishen qe shkoj une amerikane ka nga te gjitha rracat te zinj te bardh kinez kaldean russ e ku po di une .......ne detroit tana kishat jane per zezaket vetem ose ma mire me than shumica dhe askush se ka problem sepse jane zezaket vete ata qe e duna kete gje .....avokatja sdin ma ca me than kur te hapi une nje kishe timen kam me ba mix ahahahahahahah

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
belgium
Sat Aug 23 2008, 09:46am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
[quote]
[quote]
BRUNJA_USA ka shkruar:

TESH ME TAN SE MUND TE URREJ NJE KOMB TE VECANT JO SMUNDEM ...JAM RRACISTE NDAJ NJE KARAKTERI TE NJE PERSONI POraciste ndjaj nje karakteri????her e par qe e shikjoj e lexoj..

nuk jam racist aspak.sepse per mua njerezit raciste jane vec injorante e asgje ma shume.kjo dallohet kjart sot ne bote:ku ne kisha vet ato para zotit bajn dallime injorante te pa falshme, zezaket ne vedi ete bardhet ne nji ane..nji kohe qe jemi te barabarte para te madhit zot.
te jesh racist dmth: je kriminel i njerezis pa dashje.
[/quote12194558
ahahahah belgium pse mar a ske inat kend ti lol dmth a sesht e njejte si me ken rraciste dmth sdon me pas asgja me ba me te ....nejse se mase jam shpreh keq spo nisi me e shpjegu se vonoj shume .....
asht e vertet ajo qe thua ti sepse shumica e kishave ketu ashtu jane por sic e shpjegojn ketu nuk esht se esht shenje rracizmi thjesht kane mebyra te ndryshme per tu lutur zotit .....sidomos kishat e zezakeve nuk lejojn qe te bardhet te hyjn ne to kurse ne kisha te barrdhesh amerikane ke edhe nga te gjitha rracat apo ngjyrat...mbase kjo vjen edhe sepse rracat e ndryshme apo ngjyrate ndryshme besojn ne fe te ndryshme nuk e di di me than ne kishen qe shkoj une amerikane ka nga te gjitha rracat te zinj te bardh kinez kaldean russ e ku po di une .......ne detroit tana kishat jane per zezaket vetem ose ma mire me than shumica dhe askush se ka problem sepse jane zezaket vete ata qe e duna kete gje .....avokatja sdin ma ca me than kur te hapi une nje kishe timen kam me ba mix ahahahahahahah
[/quote1219484691]

hhahhahaahaha je fantastike naqe..faleminers per shpjegimin..respekte per ty..
kur ta hapesh at kishe mix apo ma run dy vende naqe?, nji per shkodren (tigrin) enji pe rmu?,shkodren ma ben pastor se din me recitu e kendu hhahahahhahahahahahahaha
Back to top
BRUNJA_USA
Sun Aug 24 2008, 01:55am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
ahahahahaha belgium pastore kam me u ba vet lol ju tesh po ju la me mbledh paret ups dola prej temet ...sjam rraciste vec i fije lol

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
belgium
Sun Aug 24 2008, 04:29am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
BRUNJA_USA ka shkruar:

ahahahahaha belgium pastore kam me u ba vet lol ju tesh po ju la me mbledh paret ups dola prej temet ...sjam rraciste vec i fije lol
HAHHHAHA UU RACISTJA EDHE NA PERDOR ME ESCLAVAGE ....NA PERFITON MU E SHKODREN ME GRUMULLU PARET NE KISHE ..HAHAAHAHAHA SHKODRA MAS PRANO NAQ SEPO SHKOJM TE KISHT N EGREQI SEKA BOLL RUGEVE ME MARR PARE GRATIS ...HAHAHAAH


MENDOJ SE RACIZEM NER NE SIDOMOS SHQIPTARET NUK KA PSE TE EXSISTOJE PER ARSYE DHE NATYREN QENE E KEMI EKEMI PA HILE..TE PASTER .

Back to top
shkodra
Sun Aug 24 2008, 06:29pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
besoj se populli shqiptare eshte nje nder vendet ku ka ma shum racizem......edhe sic ka than belgium aj qe eshte racizt asht kriminel injorat i tille nuk djehem ,po racizt jam edhe shum.......

no comment......
Back to top
belgium
Mon Aug 25 2008, 12:59am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
shkodra ka shkruar:

besoj se populli shqiptare eshte nje nder vendet ku ka ma shum racizem......edhe sic ka than belgium aj qe eshte racizt asht kriminel injorat i tille nuk djehem ,po racizt jam edhe shum.......ABSULOTISHT nuk jam kunder jush naqe,por te jesh racist asht shume eveshtire mendoj une..te ndihesh racist nuk asht thjesht keshtu ndaj nji personi apo race jo te ngjashme me ty.
racist duhesh te jesh i displinum ne vetvete, ne te gjitha aspektet mendoj une.te mos shkosh ne emigrim, te mos flasesh asnje gjuhe pervec tendes, te mos blesh ne dyqane jo perkatesi si tenden, te jesh edhe ultra nacional...e te ndihesh krenar per ate qe ben veprim racial.
te jesh me masen e grupit tend shoqnor kunder njerezis jo perkatese ndaj jush.te acuzosh tjeret se te shqetesojne tek ty.nji kohe ne shqipetaret jemi ne porten edikujt ne kete bote duke kerkuar ndihme.
E PER KETE SHQIPETARET NUK JANE RACISTE ASPAK PER MUA.
Back to top
Crash Override
Sun Oct 05 2008, 07:47am
\"Begin with the end in mind\"

Registered Member #2207
Joined: Sat Aug 09 2008, 05:43pm

Posts: 97
rracist s'jam as nuk kam ken as nuk kam me ken kurr,besoj se tan jena te barabart pavarsisht ngjyrs-etnis apo fesBack to top
ixixi
Tue Oct 07 2008, 05:36am

Registered Member #2365
Joined: Sat Oct 04 2008, 06:07pm

Posts: 77
nuk jam aspak rraciste me intereson ma shum personaliteti e karakteri tek nji person sesa ngjyra

never say never
Back to top
belgium
Tue Oct 07 2008, 12:17pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
TheBloodyAlbo ka shkruar:

Me than kot se cdo shqiptar asht rracist..
Rracist jam:P
Grek,Serb,Zezak:P:P Kto si kam qef:P


SHQIPTARI SKA PER NATYR NAQ ME KEN RACIST.NE OPINIONI MBAR BOTNOR SHQIPTARI TREGOHET BUJAR DHE ZEMER MIRE E MIKPRITES.
Back to top
Holly
Tue Oct 07 2008, 12:22pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
me thane drejten une nuk jam hiq raciste .
nuk kam pse me ken , ashte shum gabim te paragjykosh dike nga ngjyra apo vendi ..... ndoshta baj lojra e qeshi me llafe po kurre nuk jam raciste ndaj kerkuj.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Tue Oct 07 2008, 12:25pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
*Edona* ka shkruar:

me thane drejten une nuk jam hiq raciste .
nuk kam pse me ken , ashte shum gabim te paragjykosh dike nga ngjyra apo vendi ..... ndoshta baj lojra e qeshi me llafe po kurre nuk jam raciste ndaj kerkuj.BRAVOO NAQE .ASHTU DHE UNE JAM LOZ E QESHI POR KETU KU JETOJ UNE PO TREGON GJESTE RACISTE PERFUNDON NE BURG OSE GJOBITESH RENDE.UNE KAM SHOQNI MIXE DHE DISA AFRIKAN SHUM TE URTE E PUNETORE.SA HER SHKOJ NE MBREMJE AFRIKANE DHE ME PELQEJN SHUM NGA MENYRAE ARGETIMIT QE TE OFROJNE.
Back to top
☆_CorOnA_☆
Mon Nov 17 2008, 05:49pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
Sjam rracist as pak.


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
star
Mon Nov 17 2008, 09:35pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
nganjeher jam racist nganjeher jo se kuptoj pse me ndodh kjo.
Back to top
Cen Durimadhi
Fri Feb 10 2012, 11:49pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
edhe jam edhe s'jam si t'me teket

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
SuperGirl
Tue Feb 21 2012, 04:13pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kot me e shkru se tashma e keni pa ne shum shkrime te miat qe nuk jam raciste. m'ka rrit nana me idene qe edhe zezaket i ka fal i madhi Zot

Nuk gjykoj kend prej ngjyres se lekures, prej formes se syve, per ke fusin ne shtrat, apo per bindjet fetare qe kane (edhe pse mund te mos jene te njejtat me t'miat).

Per mu ka randsi se ca ka nji njiri ne zemer.

Fatmiresisht viktime e racizmit skam ken naj here deri sot prej te hujve...se sdo te kete hall ma t'madhBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Feb 21 2012, 04:20pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Cen Durimadhi ka shkruar:

edhe jam edhe s'jam si t'me teket
Ti Cen je ka t'fryjne era. sot me Edin, neser ke me ken me Salen.
itu kena me kenBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3343 sec, 0.0881 of that for queries. DB queries: 72. Memory Usage: 3,182kB