Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Tue Jul 22 2008, 05:03pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Qfare mesohet sot ne Shkolla 8-<

....kujdes.
Back to top
lissandro
Fri Jul 25 2008, 12:51am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
BESOJ se pa e msojn tan seksologjin pa fillu shkollen shekulli 21

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
hamleti
Tue Nov 11 2008, 03:30pm
Registered Member #2402
Joined: Sat Oct 18 2008, 11:58am

Posts: 9
Sot ne shkolle mesohet sherrologjia, seksologjia dhe fyrjelogjia. Ka dhe tjera por spo i thojme.
Back to top
almi
Mon Nov 24 2008, 01:26am

Registered Member #2473
Joined: Fri Nov 21 2008, 10:03pm

Posts: 37
hahahahahh


Back to top
**Rusjane**
Mon Nov 24 2008, 04:05am
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
=((
Back to top
lissandro
Mon Nov 24 2008, 08:35pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
si ju ka met menja tanve njaty hahahah

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
~*Christel*~
Mon Nov 24 2008, 10:33pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Hmmmm sa bahet ne shkolle!!!

Ne rralle te pare ne shkolle nuk i thoshim seksologji por "Edukate seksuale".
Sidoqofte,ne shkolle te mesme nuk ban pjese ne programin mesimor.Ajo pak qe bahet,asht ne klase te tete...por i bahet vec vajzave. Djemve i kerkohet me dal jashte(pavaresisht se shumica rrishin mas deret me ni ca bahet )
Ne merrshim njohurite baze se si te mbroheshim nga AIDS...nothing more!!!!
Me raste prof. na kalonte ndonje broshure ku tregoj se si perdoreshin condoms.


PS: oret e tjera i kishim pushim...s'kishte gezim ma te madh per ne

[ Edited Mon Nov 24 2008, 10:40pm ]
Back to top
utter
Mon Nov 24 2008, 11:41pm
utter

Registered Member #1737
Joined: Fri Mar 21 2008, 11:05pm

Posts: 321
paske pergatitje ti zemra!
per ne "edukate seksuale" ashte akoma nje tabu, qe kemi frike ta diskutojme!

shoke! kemi ne mes tene
shum' armiq' e tradhetore
popo!mos u qofte thene !
veç qe s'kane gje ne dore!

Back to top
Engel
Sun Mar 22 2009, 01:01pm

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
te flasim mbi edukaten seksuale besoj se eshte dicka shume me rendesi.Edikimi seksual i te rinjve ne shkolla dhe ne universitete duhet te jete nje lende shume e rendesishme.nese do te logjikojme pa ju shmanguar aspak realitetit,ky proces eshte nje pjese e jetes tone.prandaj edhe te rijte e moshave te ndryshme duhet te jene te qarte mbi kete teme.
nuk eshte vetem nje fjala edukim seksual,dhe ta shpjegojme vetem titullin e kesaj fjale mendimi im eshte qe duke e studiuar edhe me thelle ne anen e ketij edukimi bejme qe te rinjte e asaj moshe te jete te qarte e te bindur se si te ruhen nga shume lloj semundjesh qe jane te pasherushme per trupin e tyre.dhe jo me pak nga semundjen e:
HIV/AIDS ku fatkeqesisht jane te perhapura ne menyren me masive ne shqiperi,duke pare se shqiperia eshte nje vendt shume i vogel.pamvaresisht se ne shqiperi kjo teme eshte akoma tabu,por mendimi im eshte se si per seksin mashk.apo fem.njeriu sidomos ne moshen e indolashences duhet te sqarohet dhe te dije trajtimin ndaj partneres/irt por edhe te ruaj vetveten nga pasojat e ndryshme siq i kam permenduar me lart,semundjen,abordet e .....shume gjera te tjera.

[ Edited Sun Mar 22 2009, 01:03pm ]

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
MiCoLjA
Sun Mar 22 2009, 02:54pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
SHUM DAKORT ME CHRISTEL MEMTAM QE NJASHTU KA KEN DHE E SHUMTA QE MUND TE MERRSHE IISHTE NJE BROSHUR ASGJE ME MTEPER SKAM QA ME I SHTU ASAJ QE KA SHKRU CHRISTEL

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Sun Apr 05 2009, 11:47am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
te dish ndaj edukimit sexual asht dicka kryesore ne jeten tande , dhe jo t eflasesh pe rte! me fol eme ba sjan isaj..pershembull ka njerez qe ngatrojn sex hard me sexologjine.......sexologie asht dicka parimore ku meson njeriun qysh ne fillore ku fatkeqsisht ne nuk ekena pa sket land mesimi se mesuset u kuqshin fill ju vite marre.......
sot ne shoqnin ton prep shqiptare asht hala tabu diskutim me shoqnin ndaj qeshtjeve intime , t ekonsiderojn o llafazan demek s eden me tregu vedin te dishem apo ke terheqje sexuale ma shum s eato!
Back to top
~*Christel*~
Tue Mar 23 2010, 09:58am


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
KeJsi ka shkruar:

SHUM DAKORT ME CHRISTEL MEMTAM QE NJASHTU KA KEN DHE E SHUMTA QE MUND TE MERRSHE IISHTE NJE BROSHUR ASGJE ME MTEPER SKAM QA ME I SHTU ASAJ QE KA SHKRU CHRISTEL


Kena pas te njejten zysh.
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2719 sec, 0.0831 of that for queries. DB queries: 53. Memory Usage: 2,801kB