Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Lagjet e Shkodrës
 
<< Previous thread | Next thread >>
Lagja Partizani (RUS)
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Tue Jul 22 2008, 05:49pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Cdo gje rreth kesaj lagjeje...

[ Edited Thu Jul 31 2008, 04:08pm ]
Back to top
scutari82
Tue Jul 22 2008, 06:08pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
aaaaaaaaaaaaaaa ikyt e di
Back to top
babo
Thu Jul 31 2008, 09:09am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
he pra fol ca din

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
::bud::
Thu Jul 31 2008, 09:32amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
A asht ne rus kja? vetem vajzat e Shkolles se Muzike maj mend.
Back to top
scutari82
Thu Jul 31 2008, 03:50pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
pa ma rusi asht
kishte ken mire me than emrin e ri te lagjes edhe emrin e vjeter qe e njohim ne pergjithesi
persh. lagjja partizani-rus
lagjja naim- gjylbegu dergut etj. me rradhe munesh me i vu ne fillim te temes bud ku asht emri lagjes

[ Edited Thu Jul 31 2008, 03:53pm ]
Back to top
::bud::
Thu Jul 31 2008, 04:35pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
u ba. Mire e ke ti. Po un nuk i kam parasysh te tana lagjet. nese ke ndonje kombimin per lagjet e tjera me difto.
Back to top
scutari82
Thu Jul 31 2008, 05:28pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
nuk i di as un ma vetem ata dy lagje ju di emnat tjarat masanej ja nocej , kiras, dudas xhabije perash etj kush t'jua a dijn emnat le te na kallxojn
Back to top
LUIS
Tue Aug 19 2008, 11:00pm

Registered Member #2240
Joined: Tue Aug 19 2008, 03:04am

Posts: 16
Une jam rusjan dhe lagje RUS asht lagje ma e madhja ne shkoder me siperfaqe dhe banore.
une jetoj afer deges ushtarake, aty fillon (RUS I VOGEL NDRYSHE RUS KATOLIK)....
lagje rus asht lagje e rancishme e shkoders, ka dhan ejep njerz per SHKODREN...Te thush jam rusjan nuk asht kollaj me ken.asht nji ner lagjet ma te hapuna ne shkoder..sakt gjysa eqytetit asht kja lagje ..e kam per ner me ken RUSJAN.
ps ejo ma? asht djepi i shkodranis, asht ajka eshkoders ne te.ka dhan ejep kontribut per shkodren e shqipnine.ka multi fene ne tegja qe lagje tjera nuk kan ..kisha rusit , rusi maxhar asht prap jo lerg ederi en kiras kalon ner 5herojt e ktheet ne rrugen edugajve te reja e ban zik zaket e saja deri te vorret katolike..qa me ju than mrrin deri ne SERREQ...rusi asht shkodra me nji fjale..
Back to top
babo
Mon Sep 15 2008, 09:48am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
une jam rrit da vjet ne rus se kam gjyshin, andej pa shku te shkolla mekanike (sot Kolegji Turk)

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
belgium
Tue Sep 16 2008, 05:50am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Turp e faqe e zeze hala me i than lagjeve te shkoders me emna komunistash nji kohe qe sot shkodra asht ba demokrate,ne ket aspekt tregohet dobesia e qeverisjes lokale ku asht e theksume injoranca dhe mos pasje pergjeqesie ndaj emertierveve te rrugeve dhe lagjeve autoktone shkodrane,,,as ne Rusine e kuqe nu ka ma lagje partizani, e ne mes te shkoders evropiane asht reale nji gja e tille,,,
Back to top
serenata
Sun Jul 25 2010, 08:31am

Registered Member #4079
Joined: Thu Jul 22 2010, 03:32pm

Posts: 22
::bud:: ka shkruar:

Cdo gje rreth kesaj lagjeje...


he mar bud qa thojn.lagjia partizani asht ma e mira n shkoder. njat nanen teme me flok t bardh e kam sh patriote njaty n rus. e ja ka qefi tan diten me bredh ner kojshi. hahahaaaaaaaa a dini qa, e kisha hanger sot nji lakuriq si e ban njaja nana me kumuj. po se di kur po vjen nana me ma ba. ciao, buona domenica e rroft rusi me rusjan
Back to top
belgium
Sun Jul 25 2010, 08:36am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
rus magjar asht shum i madh e ma shum rusi ka qit intelektualt ma te njoftun t shkodres.
Back to top
MiCoLjA
Sun Jul 25 2010, 08:55am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
rusjane quhem edhe un le e rrit ne rus e njoft bajagi mir kyt lagje e di si i thojn lagjja partizani mirpo rruga kryesore e dan me lagjen vojokushi se di pse po un i tham rus lol :d

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Sun Jul 25 2010, 09:03am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
KeJsi ka shkruar:

rusjane quhem edhe un le e rrit ne rus e njoft bajagi mir kyt lagje e di si i thojn lagjja partizani mirpo rruga kryesore e dan me lagjen vojokushi se di pse po un i tham rus lol :d


cila rrug maj naqe se rusi shkon deri te ish 5 herojt me rrugen clirimi ..
Back to top
MiCoLjA
Mon Aug 09 2010, 07:34am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
rruga kryesore belgium qe te qon te 5 herojt mesa di un e dan me lagjen vojokushi... ne krah te djatht lagjja partizani ne krah te majt fillon vojokushi ne mas qosha gabim

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
belgium
Wed Jan 26 2011, 03:47pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
MiCoLjA ka shkruar:

rruga kryesore belgium qe te qon te 5 herojt mesa di un e dan me lagjen vojokushi... ne krah te djatht lagjja partizani ne krah te majt fillon vojokushi ne mas qosha gabim


JO JO PREJ TE POSTA NE RUS ASHT LAGJE FAHRI RAMADANI DERI TE SAHATI MASANEJ JAN LAGJE TE DINGLI MAJMUNIT SE VEC emra KURR E MAS LIDH I KA SHKODRA LAGJET.LAGJE ME EMRA TE LUFTES NACIONAL CLIRIMTARE NE KOMUNIZEM ETASH NE DEMOKRACI EMRA PRIFTASH E HOXHALLARESH ME TA SHPIF.....LAGJE PARTIZANI FILLON PREJ TE HYRJA E SAJ NE KUFI ME FSHATIN DOBRAC E FILLON ME ISH RRUGEN CLIRIMI SOT EUROPA DHE MBARON PO KJO RRUGE EUROPA DERI TE ISH 5 HEROJT E VIGUT PER MA SHUM KETO DITE EDHE HARTA SATELITORE MAPS PER SHKODREN KA SHFAQ EMERTIMET E REJA DHE ATJE E SHIKJON MA MIRE LAGJEN RUS OSE ISH PARTIZANI APO RAJONI 2

[ Edited Wed Jan 26 2011, 03:50pm ]
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3360 sec, 0.0870 of that for queries. DB queries: 54. Memory Usage: 2,850kB