Forums
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Rondidi
Tue Jul 22 2008, 08:03pm

Registered Member #2124
Joined: Sun Jul 20 2008, 12:27am

Posts: 32
pershendetje ne ket tem duah te diskutojm per matematikën dhe problemet rrth saj.
po ashtu do mundohemi ti ndimojm ndonjerit qe ka problem me matematiken.


[ Edited Sun Apr 11 2010, 07:02pm ]
Back to top
Edmond-Cela
Tue Jul 22 2008, 08:07pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
si me ja ba une i shkrejti se jam karabush krejt nuk di me mumru deri ne 10

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
Rondidi
Tue Jul 22 2008, 08:12pm

Registered Member #2124
Joined: Sun Jul 20 2008, 12:27am

Posts: 32
haha seshte veshtir Edmond po e gjejm naj zgjidhje pasi ka shum e neve na duhet nje hahha
Back to top
Al Bundy
Sun Jul 27 2008, 09:02pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Fast math functions.

Une s'marr vesht se qa asht por eshte nder ma te pamet per momentin ne ineternet.

Ja ku e keni ne format pdf
fast-math-functions_p1.pdfBack to top
West****
Sun Jul 27 2008, 09:09pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
matematika me ka pelqy gjithnji, kam thene mos ja pasha me bojen se kam pas mesues nji fare Astrit Polovina qe ma ka marre shpirtin .

[ Edited Wed Mar 24 2010, 05:51pm ]
Back to top
Al Bundy
Sun Jul 27 2008, 09:14pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ja dhe nje buzz tjeter i internetit per te dashuruarit mbas matematikes.

WHEN IS ONE THING EQUAL TO SOME OTHER THING?


when_is_one.pdfBack to top
::bud::
Thu Mar 05 2009, 10:33amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Ta shofim sa i zghuar jeni ne Matematike .

Poshte jane 4 pyetje dhe nje tjeter Shtese.
Rregulla ashte qe ju te pergjigjeni ne moment. dhe mos te lexoni pergjigjet pa u pergjigje ju. OK?


Fillo!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pyetja 1:

Jeni duke marr pjese ne nje gare vrapimi dhe jeni. Paralaloni personin e dyte.
Qfare vendi zini?

Pergjigje: Nese pegjigja juaj ishte qe zini vendin e pare, athere ju jeni shume gabim!!!
Nese parakaloni personin e dyte ne gare, athere ju zini vendin e dyte!


Mundoju mas mu ngatrru kaq shum rradhen tjeter OK?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tash prgjigju pyetjes se dyte:

Nese parakaloni personin e fundit, athere qfar vendi zini...?

Pergjigje: Nese u pergjigjet qe jeni te parafundit athere jeni prap plotsisht gabim!!!
Po me thoni ihere si mundeni me parakalu personin e FUNDIT?

Psssss.... nuk jeni fort ne rregull sot e?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pyetja 3:
Aritmetik me spec! Ky veprim duhet te bahet me mend dhe jo me laps ose llogaritse. OK? bane prove pra.Merr 1000, shtoji edhe 70. Tash shtoji edhe 1000.
Shtoji edhe 1000. Tash shtoji edhe 20 tjera, Tash shtoji edhe 1000
Shtoji edhe 10. Sa ju doli shuma?Mos ju doli 5000? Gabim.
Pergjigja e sakte asht 4100.

Nese nuk me besoni merrni llogaritsen. Ala nuk erdhet ne vedi e?
Ska gja, ndoshta gjeni pegjigjen tjeter


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pyetja 4:

Baba i Rines ka 5 vajza qe quhen: 1. Rara, 2. Rere, 3. Riri, 4. Roro.

Si quhet vajsa e peste?
Mos ishte pergjigja juaj Ruru?
JO! natyrisht qe jo.
Emri eshte Rina. Lexo mire pyetjen.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pyetja Shtese:
Nje shurdh shkon ne nje dyqan dhe kerkon me ble nje brush dhamesh.
Duke i ba me shnja shitsit sikur po lane dhamet ai arrin ta blej brushen e dhamve.


Ma pas nje qorr vjen ne dyqan, qe don me ble nje pale syze dielli. Cila do ishte shenja qe do ti bante
qorri shitsit?

hahahahaa..... Qorri vetem se hap gojen dhe pyet shitsin per nje pale syze, sikur qdo njeri tjter.:)

[ Edited Wed Apr 01 2009, 08:54pm ]
Back to top
drejtesia
Thu Mar 05 2009, 10:36am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
matematika ka ken gjithmon lenda ime e preferume kam ken as sa dhe profesoreshen e basha me fol me veti,por kto kohet e funit sdi ca mka gjet
Back to top
::bud::
Thu Mar 05 2009, 10:43amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
A e bashe profesoreshen me fole me vedi per zgjursi qe kishe apo qe nuk kishte dreq mu marr me tipin tand b-(

sa pyetje te sakata gjete Drejtsia?

[ Edited Thu Mar 05 2009, 10:44am ]
Back to top
drejtesia
Thu Mar 05 2009, 10:47am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
se mos me le rradh me i zgjidh bud
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Wed Apr 01 2009, 08:50am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Sje i vetmi ma Edmond se asc un zdi me nemru derin 10. hahahahahha.Po baj lojna ma po ne matematik jam krejt karabush.

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
::bud::
Wed Apr 01 2009, 08:29pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Interesante ato pdf-at Miri74

1x8+1=9
12x8+2=98
123x8+3=987
1234x8+4=9876

03x37=111
06x37=222
09x37=333
12x37=444

1²=1
11²=121
111²=12321
11111²=1234321


[ Edited Wed Apr 01 2009, 08:30pm ]
Back to top
:IROLF:
Wed Apr 01 2009, 08:42pm


Registered Member #2138
Joined: Tue Jul 22 2008, 10:10am

Posts: 3284
O bud ajo pytja e trete me del gabim mar. me del 4070
Back to top
babo
Wed Apr 01 2009, 08:53pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
::IROLF:: ka shkruar:

O bud ajo pytja e trete me del gabim mar. me del 4070

te ka dal keq se aq sa ka shkru bud del

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
::bud::
Wed Apr 01 2009, 08:56pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
asht dita e rrenave babo mas ja ven re.
Back to top
:IROLF:
Wed Apr 01 2009, 09:08pm


Registered Member #2138
Joined: Tue Jul 22 2008, 10:10am

Posts: 3284
babo ka shkruar:

::IROLF:: ka shkruar:

O bud ajo pytja e trete me del gabim mar. me del 4070

te ka dal keq se aq sa ka shkru bud delM'duket se e ka editu budi ma von.Hahahaha
Back to top
Al Bundy
Wed Mar 24 2010, 02:34pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
LINK : ]World's cleverest man turns down $1million prize after solving one of mathematics' greatest puzzles [/size] trokit ketuBack to top
::bud::
Wed Mar 24 2010, 07:47pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
edhe linkun tand e paska zberthy Miri74
Back to top
Al Bundy
Wed Mar 24 2010, 07:56pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Po besa ma çoroditi edhe mu.Mazi prej kuriozitetit thashe se po e kuptoj Poincare Conjecture,po heka dore shpejt.Back to top
Al Bundy
Thu Apr 08 2010, 06:35pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
T'na e kishin shpjegu ne shkolle ikshtu kishim dale ma te meçem/


Back to top
☼sunshine
Thu Apr 08 2010, 06:39pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
ose kshtu
* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
lissandro
Thu Apr 08 2010, 06:46pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
hahahah hajde thjeshtim hajde

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
xhebraili
Thu Apr 08 2010, 07:07pm

Registered Member #2519
Joined: Thu Dec 25 2008, 10:06am

Posts: 1223
1 burr e 1 gru tu ec rruges takojn 1 plak qe i thot tjeta juj burr e gru ja kthen kjo gruja :sjena burr e gru !nana e ktij burrit eshte vjerra e nanes time.ca i tokon me ken keto dy ?
Back to top
xhebraili
Thu Apr 08 2010, 07:08pm

Registered Member #2519
Joined: Thu Dec 25 2008, 10:06am

Posts: 1223
me 5 numra tek prej te 1 deri te 9 xjerrni shifren 32

[ Edited Wed Apr 14 2010, 05:24pm ]
Back to top
xhebraili
Thu Apr 08 2010, 07:09pm

Registered Member #2519
Joined: Thu Dec 25 2008, 10:06am

Posts: 1223
bab e djal tu ec rruges takojn nan e vajz baba martohet me vajzen djali martohet me nanen qe te dyja palet lindin ka 1 fmi ca i takon me ken femit nermjet tyne ?
Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2280 sec, 0.0758 of that for queries. DB queries: 68. Memory Usage: 3,115kB