Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Poezi e komente zemret per Shkodren (1)
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Sun Jul 27 2008, 08:55amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Derguar faqes ShkodraOnline.com
ShkoderZemer

Per Shkoder Locen thur vargje e poezi
Asht qyteti ku ka rrite nje rini
Qe krenohet ane per ane
Vec me emrin e bukur Shkodran

E kam per nder e krenari
Qe te jem bir i ketij qyteti
Qe vjen nga lastesi
Me freskine e bukurine.

U rritem me halle
Por me kenge e humor
Qe mua me mungon sot
I tretur larg ne mergim

Shume vuaj per Shkoder Locen
Kane kaluar vite pa e pa
Por dhante Zoti
Me faqen tuj po rri tu ju cmall

Ju dergoj une pershendetje
Dhe Jua prifte Zoti mbare
Se zemren na e freskuat
Me kete faqe perbukuri.

E hap ne mengjez e nuk e ndal
Gjer sa ne gjume une shkoj
Kenga Shkodrane ketu bucet
Falemnderit ju vellazen


Shpirtin tim ma freskuat
Kenget tuja jane si ari
Vine ashtu te bukura
Si te jem aty me ju.


Falemnderit ju uroj me gjithe zemer
Kenga shkodrane mos shterofte
Por ajo gjithmone perparofte
Ne jete te jeteve ajo jetofte.


Shen.im

Asht nje poezi e momentit,kur njeriu eshte i merzitur,kerkon ngushlim tek Shkoder
locja djepi ku me perkundi e me rriti dhe dhante Zoti e trupi im pushohte ne Shkoder
Locen time qe kaq shume me mungon.............

Derguar nga Luigji


[ Edited Fri Sep 19 2008, 07:46am ]
Back to top
::bud::
Mon Jul 28 2008, 09:46amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Shkoder zemra jone

Shkoder zemra jone
larg teje jeta skalone
kyrbet ti qofsh mallku
prej shkodre na ke largu
mallkuar qofsh ti fati jon
pran familjeve spo na lejon

Cdo shkodran mendon per ty
vuan ne zemer dhe lot ne sy
shkodra jon po na mungon
zemrat tona po na capton

Ne kyrbet ku jemi tretur
zemer e shpirt te ti kan mbetur
shkoder loce ne zemren ton
deri te vdesim do jesh gjithmon

Ne kyrbet po na shkon jeta
ju lutemi shum nenat e shkreta
po ju lejm nje amanet te vogel
varrin t`na beni ne shkoder

duam te vdesim ne shtepi
shpirti jone te gjejne qetesi
mos na lini ne dhe te huaj
shpirti jon gjithmon do vuaj.
Shkruar nga Akaliptos

[ Edited Wed Sep 17 2008, 08:00am ]
Back to top
::bud::
Thu Jul 31 2008, 10:00amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
SHKODER QE T'BAN ME T'DASHT

Si nuk paskan mbarim
vargjet per Shkoder locen.
zemra vet flet
merr laps dhe shkruj.

O sa larg jam ne mergim.
Lamshi n'gjoks
me morri shpirtin
medet kur ta shoh qytetin tim.

Te ndigjoj at dialekt t'amel
si nota muzike i ndigjon
dhe keshtu kanga u formu
t'tan shkodranet si me kenu.

SHKODER LOCE,
SHKODER E AMEL,
SHKODER E BUKUR,
SHKODER QE T'BAN ME T'DASHT
RAJANA
FILADELFIA[Submitted by rajana]

[ Edited Wed Sep 17 2008, 08:01am ]
Back to top
::bud::
Mon Aug 04 2008, 09:20pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533


Poezi Shkodrane

Karajfilat qe ka Shkodra
oh, sa te bukur jane
kush ma shuan mallin tand
SHKODER ma e mira NANE!

Karajfilat qe ka Shkodra
oh,sa te bukur jane
ah,moj zemra ime
si te bani zemra me i lane?!!

Drandofilat qe ka Shkodra
çeln veç per bukuri
qaj,moj zemra ime
ti ma nuk i sheh tani!

Jargavane me boje t'perdale
ma te bukurit Jargavane
e bukura Lulebore
si ikem dhe ju lame?!!

Ne dore kam une nje tufe lule
te "bukura" ndoshta jane
por nuk kane kurre aromen
e "Luleve te Shkodres Nane"!

Kam ne dore une nje tufe lule
te bukura "JO" nuk jane...
dhe kurregja ne bote
nuk ma shua mallin
vetem TOKA NANE!

Violeta.


[ Edited Wed Sep 17 2008, 08:02am ]
Back to top
L - N
Wed Sep 10 2008, 11:18am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Per ty


Po filloj me shkru tan frymzim ita fjale
Se prej dashnis per ty jam metaman tu plase.
Se prej tejet ika e shpirtin tem e myta.
Kurr s'menova se ikaq thedhe n'errsin shpirtin tem e zhyta.


I varfen e i clirum prej kancerit kumunist
ather njaq disha,
edhe ishte moda atdheun me braktis e un ika.


Isha qorr e hic s'mujsha me shiku
Truni s'punote e hic s'mujsha me logjiku
Pshtimi u ba mentalitet Shkodren me lshu
Zgjidhja vetme u ba vec o burra me emigru.


S'lash pun pa ba e ven ne Europ pa shetit
Rrejta e msova shum, por ishtu e fillova kyt ligsin
U martova e familjen ne gyrbet e cila
Tash kam hall fmit e mi te ti me i rrit, se u shkriva
Vec te ti shpejt mu kthy se u vanita, po kurr s'po vjen ajo lum dita.


E di se shum kush ita fjale zemret,
qi po shkruj per ty Shkoder, kan me i lexu,
e nuk i vej faj kerkuj ba mos me i kuptu.

Se duhet mu rrit n'dur tuja per me dasht taman lezetin me ta ni
Se duhet me dit se sa zoj je, per me te pa si dielli tu shkelqy.Kur bahet fjale, se kush je, prej ka ke ardh e ca ke ba,
prej kado kjoshin, njerzve ju takon me kene shume krenar,
po ti te ban me fluturu pa krahe, tu tu dukt vedi si ma e bukra zan.


Ke sa te dush pluhun, varfni, prapametje e mangsi
Se ke kalu n'jet njana mas tjetres t'shumtat tragjedi.
Teper t'kane cenu, lanu e pengu
por prap je ma e bukra lule ne kyt bote per mu.


Si mos me kene un krenar per ty
Si mos me te dasht un me tan fuqi

Ti i mijetove historis per mira vjet
emnin Iliris na ja dhe vet, e lulzove si kryqytet.

Ti origjinen, kulturen, e gjuhen tone gjithmone na mrojte, kyt Gegnishte vec e pasunove.
Me fmite tuj Marin Barletin, Pashko Vasen, Martin Camaj e Arshi Pipen, Filip Shiroken e Gjergj Fishten

Me Scoder ne Iliri, me Scutary ne Illiricum, me Shkoder ne Bizantum
me Shkoderlocken e Shkoderlocen, maj Shkoder sot shpirtin na gzove


Nuk ke fitu fort e shum te kan lodh, por fatkeqsia kurr s'tka m'posht,
se ti je e ke me ken per ne gjithmone ma e mira gja qi na ka nodh n'kyt bot
Scoder-Shkoder-Shkoderloce shkoderlocke e pashoqe zoj.


Kastan


Tash ty Shkoder po te deshroj per s'gjall
Tash per ty Shkoder po des me mall.
Si s'po di me i dhan rrug ksaj munges
Si s'po ma kuron kush kyt brenges
Si s'po munet kerkush me dhan shpres
Si s'po di me ty Shkoder kurr mu ngi
Si s'po m'jep kush ma shum se ti nostalgji
Si mu bane anrra vetme qi me jep knaqsi
Si s'po ma zevenson kerkush kyt dashni


Nuk me ka met tjeter vec te ti mu kthy
E dermanin me gjet vec n'ty .
T'kam shpirt e zemer moj dashni e jets
se s'ka si ti n'tan kyt univers.

Lec Neli


[ Edited Wed Sep 17 2008, 08:28am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Wed Sep 10 2008, 12:22pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
E peske shkri Lec - po ti paske talent?

Ma rreala ska si bahet. Bravo se perveq se duhet talent me e shkru duket edhe me e jetu, dhe ti e joton.
Back to top
dj-bledi
Wed Sep 10 2008, 01:34pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Hallall ta baft i madhi zot mor z.Lec.Fjale qe dalin prej shpirtit k'to tujat..jeta me vujtje paska ken per ne.Ne strofat tuja ma mer mendja qe bajne pjese edhe shume prej nesh.Uroj qe te ralizohen deshirat tuja me gjithe ça ke,edhe gjithe atyne tjerve qe sikur ty jeta i ka rezervu nji gja te tille,i uroj vetem te mira ne jete,se e meritojne me te vertet..me respekt dj..dj
Back to top
~*Christel*~
Wed Sep 10 2008, 07:27pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
. =D> =D> ^:)^ ^:)^ ^:)^
Back to top
::bud::
Tue Sep 16 2008, 08:46pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Poezi per Shkodren - V. Pjetrushi

Dita nis e zbardh,
Lind keshtu nje dite e re,
Shkoder mire-mengjes !
Dhepse larg Teje,
Une te pershendes!

A nuk asht e vertete
Qe une jetoj
Me Ty e per Ty?!
Kur nata bjen
Te them Ty "Naten e mire"!,
Kur dita lind,
Te them Ty "Nadja e mire"!SHKODER e dashur,
Sa kujtime te bukura,
Sa kohe te lumtura,
Kemi kaluar Une dhe Ti.....

Me kujtohet,
Kur une isha e vogel,
Kur une luaja me shoket e mi...
Sa shume me pelqente,
Kur shkoja ne shkolle...
Oh, sa e lumtur ishe Ti....!
Por nji dite pa pritur...
C'ka ndodhi as une se di....
O, Zot ç'ka ndodhi mes nesh...
O,Zot une nuk e di........?!

Si mund ti kthehet shpina,
Nji Nane kaq te mire si Ti...?! Violeta.


[ Edited Wed Sep 17 2008, 08:03am ]
Back to top
L - N
Wed Sep 17 2008, 07:52am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
E bukur shum zotni ::bud:: por kur i lexon fillon e menon:

Ah ku ku per ne si na iku jeta kot, pa kuptim e pa shije.


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
guest
Wed Sep 17 2008, 08:18am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
SHKODER QE T'BAN ME T'DASHT

Si nuk paskan mbarim
vargjet per Shkoder locen.
zemra vet flet
merr laps dhe shkruj.

O sa larg jam ne mergim.
Lamshi n'gjoks
me morri shpirtin
medet kur ta shoh qytetin tim.

Te ndigjoj at dialekt t'amel
si nota muzike i ndigjon
dhe keshtu kanga u formu
t'tan shkodranet si me kenu.

SHKODER LOCE,
SHKODER E AMEL,
SHKODER E BUKUR,
SHKODER QE T'BAN ME T'DASHT
RAJANA
FILADELFIA


[Submitted by rajana]


kjo asht aq e bukur dhe ka aq dmth sa qi mund te krahasohet me poezit e rilindasve


Back to top
Meli
Thu Dec 25 2008, 07:55pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
shkoder zemer ti ku je
se per ty shum malli me merr
as te shoh as nuk te kam
per ty zemra mu tash me ban bam. =((


A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Jan 09 2009, 01:24pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
O mar zot ti larg me cove
ti per mu a mendove?

gjumi s'me genjen kollaj
e di se jam larg
aeroplani shpejt fluturon
ngadale drejt shkodres po shkon

o edhe pak kam me pa malet
jane te ashpra e te thepisura
nuk ka shkelqim e gradacela
po vetem shqipni don zemer e shkreta

kur harta krijoi shqiperine
fetyra qeshi e ndryshoi
ankthi, deshira
dojne lirine

kur u ula n'tokne teme
e lashe boten
me len rehat je e rreme
itu don zemra jeme

po kta rruge kekan rregullu
o sa mire ma shpejt ne shkoder
une me shku

welcome to shkodra po thote nje tabele
ku ku maj zemer e mjere
kujtimet me pushtojne
s'di nga tja mbaj
te tjeret po m'veshtrojne

du me shku ne shpine teme
me u le ne ballkon
me kjajte sa te du
me bertite: shkoder ty te du

jam ba gure ne ket vend
harroj se kollaj asht me mend

nuk e kam dite dashnine
vetem kur humba shqiperine
veten cova ne mergim
asht ligshtim
zemren kam ne mjerim

koha asht kure
po zemra asht ba gure
nje dite do kthehem ne ate vend
qe mendje e zemer kane vend

ktu jetojme per femije
qe te kene jeten e mire
sakrifikojme e punojme
po ne fund po trashigojme

ndihem keq une itash
po thjesh asht nji mesazh
mergimi qenka torture
e ta baka zemren gure

=(( a-catO mar zot ti larg me cove
ti per mu nopak a mendove?

Gjumi s'me rren kollaj
se e di se jam larg
aeroplani shpejt fluturon
por prap kadale m'duket
drejt Shkodres po shkon

O edhe pak kam me pa malet
qe jane te ashpra e plot me thepa
nuk ka shkelqim e gradacela
po vetem Shqipni don zemer e shkreta

Kur harta krijoi Shqipnine
ftyra qeshi e ndryshoi
ankthi, deshira
lirine dojn

Kur u ula n'tokne teme
i thash bots mrapa
me len rehat je e rreme
itu don zemra jeme

Po kta rruge kekan rregullu
o sa mire paska nryshu
ne Shkoder mezi pres me shku

Welcome to Shkodra po thote nje tabele
ku ku maj zemer e mjere
kujtimet papritun po m'pushtojne
s'di ka tja maj kur te tjeret
me cudi po m'shikojn

Du me shku ne shpine teme
me u le ne ballkon
me kjajte sa te du
me bertite me te madhe:
Erdha prap Shkodra jeme
moj mjalt e amel
Shpirt e zemer.

Jam ba gure ne ket vend
harroj se kollaj asht me mend

Nuk e kam dite perpara dashnine
por e vuna re vetem kur huma Shqipnine
veten cova ne mergim
pa dit se asht ligshtim
e zemren teme myta ne mjerim

Koha thojn asht kure
po zemra masht ba gure
nje dite do kthehem ne ate vend
qe mendje e zemer kane vend

Ktu jetojme per femi
qe te kene jete t'mire
sakrifikojme e punojme
qe ne fund te trashgoj

Nihem keq une itash
po thjesh asht nji mesazh
mergimi kenka torture
qe ta baka zemren gure


=(( a-cat


[ Edited Tue Jan 13 2009, 11:30am ]

I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Sun Jan 11 2009, 11:21pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
a-cat ka shkruar:

...
ndihem keq une itash
po thjesh asht nji mesazh
mergimi qenka torture
e ta baka zemren gure

=(( a-cattlumt goja e zemra moj a-cat, se jan fjale nga perjetimi e jo nga fantazija dhe krijimi.

Bravo baravo =D>This makes me feel that we are not alone,
Back to top
::bud::
Sun Jan 11 2009, 11:22pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Shkodraneve

te tan shkodraneve u kendon zemra,
te tan shkodraneve u qesh nuri ,
te tan shkodraneve u ndrisin syt,
te tan shkodranet jane arkitekta
se kane at Shkoder shume te bukur.

te tan shkodranet kendojne per Shkodren,
te tan shkodranet bajne poezi per Shkodren ,
te tan shkodranet syte i kane te Shkodra,
te tan shkodranet bajne projekte te bukura
te tan per Shkoder locen trimnesh.

hej- t'i Shkoder ,Shkodra jone
je ma e bukura e vendit tone
me te pa hallku duhet me marr syte tone,
me te pa bukurine duhet me kene artista
me te pa trimerine me marr zemrat tona.

per ty moj Shkoder na dridhet zemra,
per ty moj Shkoder vec andra shohim.
per ty moj Shkoder dhe zogjte kendojne
per ty moj Shkoder dhe druret te lartesojne,
per ty moj Shkoder dhe '' Kalaja Rozaf ''te burnon.

myvela:-h
[Derguar nga Rajana]
Back to top
L - N
Mon Jan 12 2009, 09:07am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
a-cat ka shkruar:

O mar zot ti larg me cove
ti per mu a mendove?

gjumi s'me genjen kollaj
e di se jam larg
aeroplani shpejt fluturon
ngadale drejt shkodres po shkon

o edhe pak kam me pa malet
jane te ashpra e te thepisura
nuk ka shkelqim e gradacela
po vetem shqipni don zemer e shkreta

kur harta krijoi shqiperine
fetyra qeshi e ndryshoi
ankthi, deshira
dojne lirine

kur u ula n'tokne teme
e lashe boten
me len rehat je e rreme
itu don zemra jeme

po kta rruge kekan rregullu
o sa mire ma shpejt ne shkoder
une me shku

welcome to shkodra po thote nje tabele
ku ku maj zemer e mjere
kujtimet me pushtojne
s'di nga tja mbaj
te tjeret po m'veshtrojne

du me shku ne shpine teme
me u le ne ballkon
me kjajte sa te du
me bertite: shkoder ty te du

jam ba gure ne ket vend
harroj se kollaj asht me mend

nuk e kam dite dashnine
vetem kur humba shqiperine
veten cova ne mergim
asht ligshtim
zemren kam ne mjerim

koha asht kure
po zemra asht ba gure
nje dite do kthehem ne ate vend
qe mendje e zemer kane vend

ktu jetojme per femije
qe te kene jeten e mire
sakrifikojme e punojme
po ne fund po trashigojme

ndihem keq une itash
po thjesh asht nji mesazh
mergimi qenka torture
e ta baka zemren gure

=(( a-catA-cat te lumshin durt se e paske shkri
Ta kam editu un masiper vetem ta bana ifije ma te trashe shkrimin


[ Edited Mon Jan 12 2009, 09:10am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Jan 13 2009, 10:11am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
falemners lec dhe bud se e adhuroj komentin tuaj..lec ma mire duket ashtu si e ke rregullu ti falemners prap...jeni zotni te dy...kiss :-*

[ Edited Tue Jan 13 2009, 10:33am ]

I care and I wish well!

Back to top
L - N
Tue Jan 13 2009, 10:22am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
a-cat ka shkruar:

falemners lec dhe bud se e adhuroj komentin tuaj..lec ma mire duket ashtu si e ke rregullu ti falemners prap...jeni zotni te dy e lum si une per ju...kiss :-*A cat a ban me te sygjeru nja 2-3 gjana te vogla ne lidhje me vargjet masiper po nuk te erdhi keq


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Jan 13 2009, 10:31am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
sugjero ca te dush lec se nuk me vjen keq megjithate me duket e rregullova une vete...thjesht ma mire apo jo..edhe pse inocente kaj here nuk del e shkrume aq inocent sa mendohet

[ Edited Tue Jan 13 2009, 10:37am ]

I care and I wish well!

Back to top
L - N
Tue Jan 13 2009, 10:41am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
a-cat ka shkruar:

sugjero ca te dush lec se nuk me vjen keq


Jo se ka rensi ja por e kisha me me kthy ifije ma gegnisht me ju pershtat vet shumic asaj qe ke shkru, e me i nryshu da fjale qe tingllojn teper tosknisht me da fjale me

Thepisura - Thepuna
Ngadale - Kadale
Shqiperine - Shqipinine se hajt (shypnine noshta s'ju pelqen tjerve)
Humba- Huma
Trashigojme - Trashgojme
Mbaj - Maj
Qenka - Kenka

A ta nryshoj kyt qe te kam kthy pergjigje un ihere e shife ne qoft se te pelqen athere venos.
Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Jan 13 2009, 10:43am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
ndryshoje lec se ma mire ka me kene dhe falemners per sugjerimin..shume ma mire ashtu si thu ti...kiss

I care and I wish well!

Back to top
Holly
Tue Jan 13 2009, 02:43pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
ju lumte sa bukur paskan dal keto varge per shkodrene tone

ju lumte te gjitheve shum shum bukur

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Tue Jan 13 2009, 02:53pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819


Per ty Shkoder

Sa lexoj vargje per ty,
lote me rrjellin nga keto sy.
zemra m'kjan bashke me to,
te du shum shkoder ma beso.

Aaah sa me vret malli per ty,
aaaah,sa me mungon maj shkodra jeme,
shpirt m'kanqet shkodranshe kur n'di
tane jeten ke me m'bet ne zemeren teme

[ Edited Tue Jan 13 2009, 02:55pm ]

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Shqiptar.
Tue Jan 20 2009, 04:18pm
Registered Member #2181
Joined: Tue Jul 29 2008, 03:17pm

Posts: 445
ju lumshin durt e ju gzoft zemra juj bashk me zemren e Zhkodres tanve ju qe i shkruni Shkodres se tana te bukura pa perjashtim
Back to top
Loris
Mon Mar 16 2009, 08:41pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
Mori Shkoder moj mizore

Mori Shkoder moj mizore
Pak u duke, shume na dole
Pak u duke, shume na dole
Tue ba lufte me shtate tabore
Shtate tabore ne Meteriz
Mos u ngut more Hafiz
Hafiz Pasha kryelopa
Nuk merret Shkodra me topa
As me topa as me havana
Dasho Shkrel nuk ban ma nana.


Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3079 sec, 0.0803 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,138kB