Forums
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Dec 25 2008, 11:52am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
As qe kam mendu kurre se kam me ba koment ne kete teme pasi as qe ka kene ne fjalorin tem fjala vetvrasje...ajo asht dicka qe dikush e mendon e planifikon dhe as qe i tregon kujt...i blun gjanat mrenda vetes dhe me disa fatkeqsi qe jeta te dergon ti vendos me i dhane fund ksaj te fundit...moskomunikimi ne familje asht helmi dhe izolimi i personit ne fjale prej saj..e ban ma te kollajte qe ai/ajo te gjej rrugzgjidhjen e gjithe problemeve ne fund te konopit... keta njerez kane nevoje me fole nqse jo dikuj afer, dikuj...se nuk ka njeri ne bote qe i thote kuj :myt vedin...fatkeqsisht ndodh po personi qe ban vetvrasje asht tu ba nji krim se me fe kjofte kjo katolike apo myslimane asht mekat pasi jeten ta ka fale zoti dhe ai ta merr...vetvrasja asht epidemi e shoqerise te mbushun me stres,shpejtesi,droge qe doktorri te jep lene manej te paligjshmet...humbja e traditave dhe afersise familjare..abuzimet ne femijri dhe lista mund te vazhdoje shume gjate...uroj qe te mos kete kush nji gja te tille ne mend dhe po e paten..gjaja e pare asht me komuniku me diken qe ti besoj apo edhe nji doktorr kedo vec me fole..se sot interneti ta difton edhe se si me lidhe konopin...skandaloze...kjofte larg vec ca me thane ma shume...

I care and I wish well!

Back to top
nadja
Thu Dec 25 2008, 12:04pm

Registered Member #2511
Joined: Fri Dec 19 2008, 03:38pm

Posts: 151
njashtu ashte moj a-cat.
Po njerezit harrojne se nqs bahet dica ose nuk bahet ashte shkru njashtu.
Nje deshire nqs nuk realizohet tani do realizohet ndoshta ma vone.
na nuk i dime planet qe ka zoti per ne ppor gjithmone duhet te kemi durim.
po edhe nqs nuk realizohet deshira e njeriut dmth se ndoshta asht ma hajr si thote edhe populli.
Back to top
Meli
Thu Dec 25 2008, 07:41pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
ja ikyt sduhet me eba njeri kurre.
sado vshtire me tu ba jeta duhet me pas durim.
sa mire kur ndjehesh mire nuk te shkon menja me ba nji gja te tille.
njashtu pra edhe kur ndihesh keq duhet durim,me fol me dike qe i beson.
Po spate ken kerko mbeshtetje te zoti.ai ashte gjithmone aty e te nigjon.
a kam fol si e mecme?lol

A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
MiCoLjA
Fri Jul 09 2010, 01:40pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
kurr ne bot me vra vedin un sjam kekrush em gjyku ken dhe vet tema nuk asht per me gjyku ken por te vrasin vedin nji nan fmish se burri e rrah e pin dhe skan me hanger un sja kisha fal ne bot.
PSE? se mrapa asht tu lan fmit me nji person qe sja vlen me nji person qe ka me i ba me vujt un per vedi di nji rast shum te afert qe e ka myt vedin veq per kyt arsy ka lan dy vajza mrapa e tmerrshme veq per hir te fmis fmena duhet me u qu me i dhan vedit dhe me than un munem jepja shqjelmin nji personit qe e sheh s epo te shaktrron ty dhe familjen tane dhe qou se am krenre ke mu ni per vedin... qe mujte me ja dal.. vetvrasja per mu nuk i falet kerkuj me perjashtim te atyne qe ka than lec neli kur e din se ste pret gja tjeter veq vdekjes ne smundje te rana ma mir me vujt nji her si thojn se tan jeten po adoleshnces qe jo pak raste kena ni per ta e la i dashuri vrep mu vetvra ky asht karkter i dobt dhe tregon varsin e personit ndaj personit tjeter kurr ne bot sme shkon neper men kjo fjal teper e hidhur ......

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Tue Jan 17 2017, 08:44pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Mendoj se me Vetevrasje nuk duhet kuptuar dhenia fund e jetes vetem ne menyrat me te zakonshme qe degjojme, si: me arme, konop (varje), hedhja ne lum, etj. Njerezit cdo dite tentojne te bejne vetevrasje, edhe pse disave i duken si veprime "normale", pjese te jetes se perditshme, dhe mendojne se duhen konsideruar ndryshe nga ato qe citova.

Duhani, droga te ndryshme, abuzimi me alkool, drejtimi i automjetit ne gjendje te dehur, drejtimi i automjetit me shpejtesi te madhe, etj. Biles, me keto qe radhita, njerezit jo vetem qe tentojne vetevrasje por dhe vrasje, te personave qe i rrethojne (familjaret, miqte) dhe te panjohur.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2110 sec, 0.0881 of that for queries. DB queries: 41. Memory Usage: 2,634kB