Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Ambjenti
 
<< Previous thread | Next thread >>
Nje gjest per PLANETIN
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Mon Aug 25 2008, 01:25am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Sot ne bote problemet po shtohen me shume ndaj njerezise, dhe pse sot ne po zhvillojme indusrtrite dhe mundohemi te mbrojme jeten tone dhe te ardhmen sigurisht.por, PLANETI jone eshte ne rrezik e me shume se kurre, ndonjehere tjeter.
cfare ju mundeni te beni per te shpetuar kete rrezik qe na kanos ne sot?? jepni prezencen tuaj ne forcen e perbashket ndaj ketij fenomeni qe dora njeriut po e shkateron..dhe si sipas jush duhet ta bejme balle kete??


sipas meje :
1-luftoni armikun me te madh te banjos suaj ate:rrjedhjen e kote te ujit ne rubinetat tuaj.
2-beni economie pergjate gjumit cdo gje qe ju nuk ju sherben ne shtepi si energjy e tepert llampa apo tv, dvd, video, hifi,ectr..
3-beni lavazh vetures tuaj me mbetje te pastra ejo uje rubineti.
4-ricikloni mbetjet tuaja ne kopesht, duke perfituar ne nje superbe manjifik jardin te neserm..
[ Edited Sun Apr 14 2013, 10:43pm ]
Back to top
::bud::
Wed Aug 27 2008, 04:53pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Asht mase e vertete Belgium qe planeti jone po shkon drejt rrezikut te vdekjes.
Dhe sejcilli nga ne jena pergjegjes per kete. Si the edhe ti vete, neqlizhenca dhe mos kujdesija jone dikon jasht mase ne ambjent.
Dritat e ndezura kot apo naten spinat qe mbjane mjetet elektrike ne Hibernation edhe ato e losin rrolin e tyne ne konsumimin e energjise.
Mos riciklimi i mbeturina asht armiku No.1 i ambjentit ekonomise dhe shendetit.

Shikoni dallimet ketu poshte.

Back to top
::bud::
Wed Aug 27 2008, 04:55pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533


Back to top
belgium
Wed Aug 27 2008, 08:16pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Je fantastik zatni :: bud:: faleminers me pamjet domethanse.
shpresojm qe edhe ne shkoder bahet dicka per ket problem ?, se si thojn mocmit ka ndrru klima dhe atje kot me konsideru sot shkodren qytet verior me dimer te ftohte dhe murlanin e dikurshem..
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2006 sec, 0.0771 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,531kB