Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Tue Sep 02 2008, 08:07pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Mendova tjua shpjegoj pak menyre se si mund te shkarkohen disa qe jane hedhe tek tema "Programe Themelore per PC tuaj" sepse mund te jete pak e habitshme ose e ngatrrueshme per disa.

Fatkeqsisht shkarkimi direkt bahet i mundur vetem kur keni nje llogari te hapur me Rapidshare, por ne si Shqiptare i bime rreth e rrotull dhe i marrim gjanat qyl ose falas.
Per ti ra kesaj rruge duhet te kena pak durim deri sa te kapim ate qe ne Rapidshare quhet "Happy Hour". Pra asht vetem nje kohe e shkurter qe te lejon shkarkimin, nese askush nuk eshte duke e shkarku ate file ne ate moment. Free users lejon vetem nje shkarkues per File. Atehere:

1= Kur te klikoni linkun e dhane ose kur ta hedhni ate ne Browswer do tju paraqitet kjo dritare dhe klikoni FREE USER
2= Klikoni Linkun e shenuar me shigjete de
3= Perseritni hapin 1 dhe 2 deri kur tju lejohet me shkarku ose deri kur tju dale kjo dridare:

[ Edited Sun Jun 28 2009, 09:33am ]
Back to top
:IROLF:
Wed Sep 10 2008, 08:20pm


Registered Member #2138
Joined: Tue Jul 22 2008, 10:10am

Posts: 3284
CryptLoad 1.1.4
Downlodoni ne RAPIDSHARE pa pas nevoj me i vu linket nji ka nji po tan per njiher dhe me i gjet tan gati te downlodume. Ta po ju postoj edhe rrugen qe keni me ndjek me vu linket ne downlodim. e keni te sigurt 1000% qe funksionon se un me njat downlodoj perdit.

Download trokit ketu

[ Edited Wed Sep 10 2008, 08:43pm ]
Back to top
::bud::
Thu Sep 11 2008, 03:07pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Flm shum ::IROLF:: e bana prove mram po nuk me eci mire. Na i ven instruksjonet?

[ Edited Sun Jun 28 2009, 09:32am ]
Back to top
:IROLF:
Thu Sep 11 2008, 04:42pm


Registered Member #2138
Joined: Tue Jul 22 2008, 10:10am

Posts: 3284


Vetem leni sekondat me maru kur e keni rapidsherin e xanun.
Back to top
::bud::
Thu Sep 11 2008, 08:40pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
::IROLF:: flm - po sikur kishte edhe do viruse ose scripte paketa
A i ke ba skanim per virus?

Tapo e baj prove kyt siper.

[ Edited Sun Jun 28 2009, 09:33am ]
Back to top
::bud::
Sat Aug 01 2009, 12:00pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Qdo gja punon ne rregull me Crypload.

Back to top
::bud::
Thu Aug 13 2009, 12:07pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Megaupload, shkarko si premium, nje truk tjeter
Logo e Megaupload

Ky është një truk i cili ju lejon të shkarkoni nga Megaupload pa pasur nevojë të prisni, gjithashtu Skipscreen (shiko postimin me poshte) bën pak a shumë të njëjtën gjë, por nëse nuk dëshironi të prisni për të shkarkuar në Megaupload apo nuk keni dëshirë të instaloni plugin-in skipscreen atëherë mund të përdorni trukun e shpjeguar më poshtë.( i testuar dhe funksionon )

Që ky truk të funksionoje duhet të keni në përdorim browserin Firefox të Mozilla-s.

1. Vizitoni faqen e Megaupload me linkun që dëshironi të shkarkoni.

2. Vendosni fjalët/kodin që ju kërkohet për të kaluar procesin captcha si zakonisht.

3. Tani, pasi koha e pritjes ka filluar të kalojë, duhet të shkoni tek opsionet e firefox View –> Page Style –> No Style.

Pasi të selektoni opsionin No Style, faqja do duket si në imazhin e vënë më poshtë, do vini re edhe linkun ku thotë Regular Download, klikoni mbi të dhe shkarkimi do fillojë.faqja e megaupload me opsionin No Style

Nëse dini ndonjë truk tjetër mund te shkruani te komentet, na tregoni edhe ne.
Back to top
SuperGirl
Thu Aug 13 2009, 12:10pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
::bud:: ka shkruar:

Mendova tjua shpjegoj pak menyre se si mund te shkarkohen disa qe jane hedhe tek tema "Programe Themelore per PC tuaj" sepse mund te jete pak e habitshme ose e ngatrrueshme per disa.

Fatkeqsisht shkarkimi direkt bahet i mundur vetem kur keni nje llogari te hapur me Rapidshare, por ne si Shqiptare i bime rreth e rrotull dhe i marrim gjanat qyl ose falas.
Per ti ra kesaj rruge duhet te kena pak durim deri sa te kapim ate qe ne Rapidshare quhet "Happy Hour". Pra asht vetem nje kohe e shkurter qe te lejon shkarkimin, nese askush nuk eshte duke e shkarku ate file ne ate moment. Free users lejon vetem nje shkarkues per File. Atehere:

1= Kur te klikoni linkun e dhane ose kur ta hedhni ate ne Browswer do tju paraqitet kjo dritare dhe klikoni FREE USER
2= Klikoni Linkun e shenuar me shigjete de
3= Perseritni hapin 1 dhe 2 deri kur tju lejohet me shkarku ose deri kur tju dale kjo dridare:asht e shpejte si premiumi kjo menyre bud?? apo me shpejtesine e zakonshme te free user??
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Thu Aug 13 2009, 12:11pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Shkarko pa limit, Skipscreenskip-screen-eklipsi
Te gjithë i njohim adresat e file sharing, si Rapidshare apo Megaupload. Janë adresa te cilat ne këmbim te një abonimi me pagesë [Premium Service] të lejohet të shkarkoni file të ndryshëm të cilët hostohen në serverat e tyre, filma, albume muzikorë, lojra etj etj. Nëse abonoheni evitohet pritja dhe gjithashtu sasia e lejuar për shkarkim është shumë më e madhe. Problemi tjetër qëndron në faktin që ata të cilët provojnë të shkarkojnë file me përmasa të mëdha duhet të presin shumë kohë nga file në file, gjë që sigurisht është e mërzitshme.

Sic e thotë vete emri i shtesës: Skip that shit, Skipscreen është një shtesë e browserit për të mbikaluar kohët e pritjes. Përdoruesve të Firefoxit ju vjen në ndihmë kjo shtesë e cila eviton kohët e pritjes për adresa si:

* Rapidshare
* Megaupload
* DepositFiles
* Divshare
* Linkbucks
* Link-protector
* Zshare
* ShareBee

Përdorimi i tij është shumë i thjeshtë dhe nuk ka nevojë për asnjë lloj konfigurimi, mjafton të shkoni në faqen e shtesave dhe ta instaloni, ristartoni browserin, shkoni në një nga faqet e mësipërme dhe skipscreen do bëjë të gjithë punën për ju.

Në faqen e Megaupload, me anë të skipscreen ju lejohet të shkarkoni pa asnjë limit ((asnje limit ne MB)), mjafton që filet të shkarkohen 1 nga 1.

Shkarko Shtesën e Firefox Skipscreen
Back to top
::bud::
Thu Aug 13 2009, 12:15pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Jo nuk asht fatkesisht, SuperGirl ky pershrimi i masiperm (qe ke ba quote) asht thjeshte per perdoruesat normal, dhe duhet pritur e pritur ......

Guidat tjera per te evitu kyt pritje ose per me lane programin me prit per ty mundesh me perdor guiden e ::IROLF:: me CryptLoad ose keta qe vuna siper.
Back to top
SuperGirl
Sat May 22 2010, 07:16pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ma kollaj me e ble. nuk asht shtrenjte e shkarkon sa te dush, e ca te dush
une e kam gjithmone accountin premiumBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sat May 22 2010, 07:17pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ps. mgjse torrenti qe mka keshillu Miri asht tu kry pune edhe aiBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Alterran
Sat May 22 2010, 10:14pm
Alterran

Registered Member #1980
Joined: Tue Jun 10 2008, 08:17am

Posts: 1709
asht nji program qe quhet jDownloader (linku ktu trokit ketu) qe te lejon me marr prej ktyne siteve si ke premium si ske premium. un e perdori shum. i ven vet ato shkrojnat qe ti kerkon faqja edhe nqs asht fajli i paketum, ta depaketon vet.
shum funksjonal.

mosjafutkot@kodramasbregut
Back to top
Alterran
Sat May 22 2010, 10:16pm
Alterran

Registered Member #1980
Joined: Tue Jun 10 2008, 08:17am

Posts: 1709
SuperGirl ka shkruar:

ma kollaj me e ble. nuk asht shtrenjte e shkarkon sa te dush, e ca te dush
une e kam gjithmone accountin premium


mu pa pat fal i shok i konto premium ne rapidshare, pata ngarku da gjana ne te edhe prej pikeve qe me jan ba e kam zgjat deri tash 8 muj edhe kam mundesi me e zgjat edhe nja 6 tjer.

mosjafutkot@kodramasbregut
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2223 sec, 0.0821 of that for queries. DB queries: 49. Memory Usage: 2,797kB