Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
MiCoLjA
Sun Jan 29 2012, 08:54am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
E di se jam ba si e shpis te kja tem a din kush si i thojn ansoreve te laptopit se mi jan thy dy cepat e asht plas kaucuku .Jam tu kerku boll me e ndrru se asht edhe i bardh e duket keq per hater me ja ndrru krejt, kisha dasht me ja vu te reja po sdi si thojn as si mi lyp Kerkoj case e me dalin canata te vogla per nottebook

[ Edited Sun Jan 29 2012, 08:56am ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Sun Jan 29 2012, 03:58pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
no body help me

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
::bud::
Sun Jan 29 2012, 04:37pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Prit ifije Micole se nuk jena customer service na quhet laptop plastic cover, mundesh me I gjete ne eBay.
Back to top
::bud::
Sun Jan 29 2012, 04:39pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
trokit ketu
Back to top
MiCoLjA
Sun Jan 29 2012, 04:43pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
E di se kerkoj shum po he mka fal zoti si me ken shtatanike .Vet na keni msu keq tu na nejt pronto Rrafaela ahahahah

thnx bud djali per me dasht me ndru a asht e nevojshme me qu aty ku i rregullojn apo munet mu ba edhe ne kushte shpijet hahaha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Al Bundy
Sun Jan 29 2012, 04:56pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nqs asht njaja qe ka vu link Bud kisha than qe bahet edhe vete po ti mundesh me ja cu edhe ndonji indianit atje se ta kryjn at pune per 5 pound^^Back to top
MiCoLjA
Sun Jan 29 2012, 05:10pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
E keqja asht se jam tu pa vetem per laptopa dell dhe jo per notebook samsung edhe ka te zeza jo te bardha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Al Bundy
Sun Jan 29 2012, 05:15pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Shkruje emrin e modelin e plote e po kerkojme edhe na me ty.Back to top
MiCoLjA
Sun Jan 29 2012, 05:18pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Notebook Samsung NC10

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Al Bundy
Sun Jan 29 2012, 05:42pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Micole ven edhe nji foto te vednit ku asht prish nqs mundesh se asht zor me ba kerkim me fjalen e sakte pa e kuptu ku aht taman.

Tu e than kyt, nqs asht vetem nji problem estetik ka me ken pak zor mi gjet online se vetem Samsung mundet me ta gjet ca mungon po kjo s'na pengon me kerku.Back to top
::bud::
Sun Jan 29 2012, 05:57pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Me leter njitse a zban a? trokit ketu gjeta ikyt website Ne uk merri Ne telefon e shpjegoja.
Back to top
::bud::
Sun Jan 29 2012, 06:00pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Indjant we thote Miri te rjepin
Back to top
Al Bundy
Sun Jan 29 2012, 06:39pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kam pas pershtypjen se do t'jen si arabet. N'fillim t'thojne ban psh 10 euro po me pak negociata ta japin edhe me 2Back to top
MiCoLjA
Tue Feb 07 2012, 09:33pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Mas telefonatave me samsung gja qe spata leverdi mu marr me ta se shum shtrejt me rregullu . Kam kerku per dit ne ebay tu ba prova se si munem me gjet e ma ne fun e gjeta po ju ve edhe emrin e plote edhe foton bela i hin ne pun nakuj ma von (po baj demek se po nimoj edhe un :d )

Samsung NP-NC10 LCD Display Screen Surround Bezel WHITE

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Gurabi
Tue Feb 07 2012, 09:43pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
MiCoLjA ka shkruar:

Mas telefonatave me samsung gja qe spata leverdi mu marr me ta se shum shtrejt me rregullu . Kam kerku per dit ne ebay tu ba prova se si munem me gjet e ma ne fun e gjeta po ju ve edhe emrin e plote edhe foton bela i hin ne pun nakuj ma von (po baj demek se po nimoj edhe un :d )

Samsung NP-NC10 LCD Display Screen Surround Bezel WHITE
Si ke mem hell dekun naj dite po baj demek se po ju ndihmoj hahahahha


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
MiCoLjA
Tue Feb 07 2012, 09:55pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Gjithmon vi mu anku itu ahhahahaEach year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Shkodra100
Fri Feb 10 2012, 02:52am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
Po ti maj goce nuk na tregove taman se ca deshe se ta kisha gjete ne sekond.Ti the qe te duhet ajo pjesa qe ka laptopi anash. Un tu menu se ishte pjesa anesore e "themelit" te tastieres, por ti paske dash pjesen e skeletit te ekranit...

[ Edited Fri Feb 10 2012, 02:53am ]
Back to top
SuperGirl
Fri Feb 10 2012, 09:45am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Un du pjesen anash tastieres, se mi asht thy nji cep

Samsung satellite, nese ka kush tma nisinBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Thu Mar 29 2012, 10:04pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Miri per ikyt e kam pas fjalen
Internet voucher ka me kontrat si telefoni ka edhe pay as you go
Ma merr menja se keni edhe ju atje po un bela skam dit me ta shpejgu tamanse taman e ke pas ti dongle

trokit ketu

Te vuna shemullin si e kam un ka edhe linja tjera.

[ Edited Thu Mar 29 2012, 10:30pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Apr 19 2012, 09:22am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Po bahet i vjeter ky MacBook i jemi po s'besoj se kjo asht arsyeja e problemit qe kam me te.
Me ndodh shpesh here qe jam tu pa naj upload dhe edhe pse interneti asht unlimited dhe i forte, me shkeputet shpesh dhe me duhet me e restart. Te gjithe komputerat apo phone, Ipads etj nuk e eksperiencojne keto shkeputje. Pse thu me ndodh?
Jam mundu me nderru me Chrome po prap me ndodh asht tu me ba me ble nje tjeter apo ka naj gja qe mundem me ba me e rregullu se me acaron....?
Thank you


I care and I wish well!

Back to top
Al Bundy
Sun Apr 22 2012, 05:16pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
A-cat nuk e kuptova nqs me 'shkeputje' ke parasysh 'reboot' ose 'restart' po nuk e di a e ke provu prap at metoden 'disk utility repair' --> 'Repair permissions'
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Apr 22 2012, 09:40pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Miri74 ka shkruar:

A-cat nuk e kuptova nqs me 'shkeputje' ke parasysh 'reboot' ose 'restart' po nuk e di a e ke provu prap at metoden 'disk utility repair' --> 'Repair permissions'I mean sa here i baj restart, fillon e punon interneti fine so kam mete tu e restart te pakten 3-4 here mrenda disa oreve.
Disc utility repair ka da kohe qe nuk e kam ba so I will and te shoh a ndryshon gja.
Thank you Mir

I care and I wish well!

Back to top
:::ShkoderZemer
Mon Apr 23 2012, 01:47pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Si e ban lidhjen e internetit? Me WiFi apo me kabel?
Mendoj se nqs e ke me kabel provo me nderriu kabllin, pra nga kompjuteri ne modem ku e merr. Nqs e ke me wifi, bani nje restart wifi dhe routerit me te cilen lidhesh..


http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Apr 23 2012, 02:14pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
:::ShkoderZemer ka shkruar:

Si e ban lidhjen e internetit? Me WiFi apo me kabel?
Mendoj se nqs e ke me kabel provo me nderriu kabllin, pra nga kompjuteri ne modem ku e merr. Nqs e ke me wifi, bani nje restart wifi dhe routerit me te cilen lidhesh..Mire thu ti po i baj ne restart routerit se per laptop e thava tu i ba restart hahahaha shoh si po punon me kete macbook se per te tjeret, s'kane asnji problem.
Thank you

I care and I wish well!

Back to top
shkodrani ne mergim
Mon Apr 23 2012, 07:33pm
Registered Member #95
Joined: Sun Oct 22 2006, 03:07am

Posts: 237

A-cat
Turn off IPv6, por do NOT change IPv4: (system preferences - network - Advanced - TCP/IP)
Pastaj shko(system preferences - network - Advanced - DNS) dhe fshij the addresses mentioned there and shkruaj keto dyja si me poshte:
208.67.222.222
208.67.220.220
pasi ti bash keto dy gjera ,mendoj se wireless connection do te punoje shume mire.
na bej me dite

[ Edited Mon Apr 23 2012, 07:41pm ]
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2908 sec, 0.0926 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,130kB