Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkollat - Arsimi - Edukimi
 
<< Previous thread | Next thread >>
RinIA shkodrane ?
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
migu
Sat Sep 08 2007, 01:55pm

Registered Member #1084
Joined: Tue Aug 14 2007, 03:26pm

Posts: 234
jo skam tjeter po as ti nuk ke tjeter muhabet me duket

V.F.L.P
NQS E PROVON MUNDE EDHE TE HUMBASESH,POR NQS NUK E PROVON KE HUMBUR GJITHSESI

Back to top
migu
Sat Sep 08 2007, 01:59pm

Registered Member #1084
Joined: Tue Aug 14 2007, 03:26pm

Posts: 234
vis

[ Edited Sun Sep 16 2007, 08:38pm ]

V.F.L.P
NQS E PROVON MUNDE EDHE TE HUMBASESH,POR NQS NUK E PROVON KE HUMBUR GJITHSESI

Back to top
visho
Sat Sep 08 2007, 07:39pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
nuk jam prap dakort me ty qi rinija jon ska edukat por nejse meqi e deshte nji bejt po ta qes

ti mund te shetitsh gjith boten
mas me lan ti ven pa pa
ça t'ka borxh rinia jan
qi gjithmon rrin tuj e sha

hiqu plak e len marrinat
na difta se si mu sjell
na ke ba rinin tan cuba
slanen gja kun "kta pa vjell"Back to top
BRUNJA_USA
Sat Sep 08 2007, 07:50pm
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
ahahhahahahahahahahahahhaa e fort kja visho

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
Rabije
Sun Sep 09 2007, 12:24am

Registered Member #1168
Joined: Fri Aug 31 2007, 06:36pm

Posts: 1371
Hahahahahahhahahahhahah Visho je i madh, e ke than me 2 rreshta ca s'kan dit tjert me than me 1 referat

Kush s'nigjan nanen, del n'rrug e then kamen
Back to top
Rabije
Sun Sep 09 2007, 12:28am

Registered Member #1168
Joined: Fri Aug 31 2007, 06:36pm

Posts: 1371
Plaku edhe ti e ke njifar te drejtet, po vjen edhe nji e mir prej mendimeve te ndryshme se te cojn drejt nji mendimit ma te mir. Kan than 2 mendje jan ma mir se nji.
Kur je me 4 shqiptar e marrin vesht tan se jan 4 sepse jan 4 mendime pa me ken me ata t'hujt qe kan tan 1 mendim t'duket vedi si me ken vetem. Ti fol e ata luj kryt:P

Kush s'nigjan nanen, del n'rrug e then kamen
Back to top
WORLD
Sun Sep 09 2007, 07:25pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Per mu te rit shkodran jane aq sa kan pas mundesi me ken te edukum
pse ?
Sepse tu nejt tan diten ne klube , pa shkolle , gjendja ekonom.e shume tjera si ka me ken 100 % i kulturum por .....FAMILJA rka rregullu pak imbalancat qe gjanat e masiperme i kan prish

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
belgium
Wed Nov 07 2007, 03:41am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
nuk jam dacord me disa qe propozojne RINISEshkodrane me dale jashte shtetit e me u kulturu,e shkollat,universitetet qe mendoj se jeni te shumte ne kete forum qe i kena frekuentu ne shkoder mos jane pa kulture?kulture eshte qe ti te mbrosh zakonet e traditat tuja duke ja paraqitur,te larmishme popujve te botes.kurre nuk mundet te exsistoje qe nje francez te kultorohet ne shqiperi apo anasjelltas shkodrani-por integruar po exsiston.RINIA shkodrane eshte aq e edukume dhe inteligjenta.ku gjen amerikan,italian,francez rini me marre rrugen e kurbetit,pa i garantu asgje e eshte optimist,dhe kurajoz.dhe te krahasosh nje te ri italian,grek,a ca po di un vetevrahet ne minutin e pare prej friges dhe pesimizmit,sepse nuk e njohin jeten e vertete familjare,jane si zogjte e inkubatorit qe se njohin prindin e tyne.rinia shkodrane dhe pse asht larg,mendon e punon per tane familjen,dhe kjo mos ju duket pak?klubet nuk jan problemi kryesor,por ashte tradita e qytetarit shkodran,me pase pijacen qe nje shkodran e ka nostalgji shetitjen rituale qe exsiston ne shkoder,por fatkeqesisht nga papunesia keni dhe grupin e rinise te varfer e me mire e edukuar qe sorollatet neper shatervan ku prap me xhepat bosh,i jep gjalleri arteries kryesore te shkodres.juve qe jeni ne emigrim,si une besoj se ju ka taku rasti me fole per gjeografine,dhe ai american,gjerman i kekon qe te tregoje ku gjindet ne harte shqiperia,jam i sigurte se te pegjigjet nuk e di se me ka ndodhe mu,me nje avocat.RINIAshqiptare ne shkolle eshte e kompletuar,mbi temat e historise dhe gjeografise,qe ne fillore per shtetet kryesore.dhe ne te kunderteten ketu ku une jetoj flitet vetem per napoleonin dhe luftrat e betejat qe ato i kane arritur,pra nuk shprehin saktesisht te verteten ku vetem rrine tan diten duke than ne jemi njishat.italia e famshme qe une e percmoj,qe hiqet si ma me kulture ne bote nuk eshte gje tjeter vec nje komb grabicar,grabiten kulturen antike DORIANE-JONIANEqe nje pjese e mire i per ket shqiperise-maqedonise.por dhe mos harroni se tan rinia nuk i ka ato mundesi si juve qe per ta gjetur nje jete me te mire,sepse nuk kena ik prej shkodret se na ka mungu kultura,por puna,varferia apo bashkimi familjar qe dihet dikur ishte molle e ndalueme,per shum nana me pa femijt e tyre qe u arratisen.e shumica prej nesh qe flasim kollaj kemi pagu miljona me ik ne amerik pse jo dhe me shit dhe shtepine....ne vend se me e kthy ne muze personal familjar,ose nje shtepi te dyte,sic po na i kane keto te kulturuarit american,francez,gjerman etj...........sepse na bani halli me ik se askush nuk ik pe qejf,edhe turist nuk rrin ma teper se 21 dite se te vjen ne maje te hundes.
Back to top
LUPEN
Fri Feb 17 2017, 03:54pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
SuperGirl ka shkruar:

Shikoni, nuk asht e thanun qe te gjithe qe jetojne ne Europe ose ne cdo vend tjeter te botes jane te edukum, ashtu si nuk asht e thanun qe te gjithe shkoranet jane te paedukum...asigja nuk asht e ndame me thike, kam mjaft shembuj te njerezve qe kane vite jashte shtetit e s'ia kane haberin sjelljeve te mira !mistrust
Kjo ka te bajne kryesisht me edukaten e familjes, qe nqs nuk e ke ate, mundesh me nejt 300 vjet jashte shtetit e nuk e fiton
keshtuqe edhe ne shkoder do edukohen te rinjte, pa pase nevoje me shku jashte, edhe pse kjo shpesh ndihmon


Vazhdon te jete aktuale edhe ne ditet e sotme ky koment.

Per mendimin tem: Pjesa ma e madhe e atyne qe kane kene demela/paedukate/thashethemaxhi etj ne Shqipni, ka mbetun njashtu, edhe pse kane vite qe jetojne apo studiojne jashte. Vetem nji pjese e vogel mund te them qe kane ndryshu "stilin" e jetes. Por edhe keta te fundit duhet fare pak me i sjell edhe njehere n'origjine.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Mbreteresha
Fri Feb 17 2017, 05:49pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Une jam e mendimit qe: njeriu ndryshon..!
Ose ka shume prej atyne..."me ke te rrish bahesh"
Psh..nqs nje njeri nuk ka pas nje edukate persembarit...duke pa tjeret ne europe apo kudo ku ai ndodhet, duke pa njerez me edukate, fillon e reflekton !!

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2265 sec, 0.0991 of that for queries. DB queries: 49. Memory Usage: 2,770kB