Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit
 
<< Previous thread | Next thread >>
Italia vs.Europa
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
dj-bledi
Tue Sep 30 2008, 10:28pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Italia vs.Europa
Differenze di comportamento fra italiani ed europei
Diferenca e sjelljes se Italianve ne krahasim me Europen
shko (((Italia VS Europa )))... çdo gja qe ndolle ne Itali...te ndryshme...

[ Edited Mon Oct 27 2008, 03:31pm ]
Back to top
~*Christel*~
Wed Oct 01 2008, 10:25am


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
verissimoooo....sidomos,te bus stop,per kembesoret,kafet..hahhaa

Njerez...ruji Zot jane! :@
Back to top
SuperGirl
Thu Oct 02 2008, 11:15am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahaaha...ato mund te jene gjithca, por vec njerez joBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
L - N
Thu Oct 02 2008, 12:07pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Menoj se cdo shoqni ne bote ka probleme infirioriteti- krahasimi-diskriminimi etj... si ne nji zon te vogel si ne metropole si ne shtete si ne ner kombe si ne kontinent si ne bote. Tash me paragjyku asht gabim se ka te mir e te kqij gjithkah po opinjonet egzistojn gjithkun per nji komb si egzistojn per ne egzistojn edhe me Italiant, ktu per shemull shkalla e varfen Angleze me pak edukim i man Italiant si gabelt e Europs edhe si paraqitje por edhe si njerz, kurse shkalla e mesme i man per gjana te nryshme per shijen e bukur, kurse shkalla e nalt i man per shpirtin artistik si ne arkitekture po ashtu edhe ne kultur e art. Pamvarsisht ksaj fort rrespekt per Italiant nuk kan sepse opinjonet bahen carap mes kulturs dhe pabesis mafioze. Personalisht un i konsideroj njerz si te huj si tan tjert as ma te mir e as ma te kqij sepse e detyroj kyt logjiken teme me dhan vlersimin simas individve vetem ja me i fut tan ne nji thes, shkurt nuk jan Shqiptare jo se jena na ma te mire ja por prap jan te huj per mu, Italin e konsideroj ven te huj Shkodra e (Shqipnija edhe ktu varet se ku) asht ven i jemi, po kshtu edhe per Europiant dhe mare kombet ne kyt bote i konsideroj te tille.

Gjithsesi mene mene kja bote e noshta jam gabim e noshta e kam kap edhe temen gabim


[ Edited Thu Oct 02 2008, 12:09pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
dj-bledi
Fri Oct 03 2008, 01:52am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Viaggiatori! e Viaggiatori?
Ka turista e turista??
Keto jane Turista Italian..hahah..mazi na kan fut edhe ne kyt smundje..
trokit ketu

[ Edited Fri Oct 03 2008, 01:56am ]
Back to top
SuperGirl
Wed Oct 15 2008, 09:11pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahaha...edhe ne kshtu jena fatkqesisht...
edhe per ate te paren kisha dasht me e pa nji europe vs albania.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
dj-bledi
Mon Oct 27 2008, 03:28pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Fabri Fibra ft. Gianna Nannini - In Italia

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1961 sec, 0.0749 of that for queries. DB queries: 42. Memory Usage: 2,630kB