Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
rejan
Tue Oct 28 2008, 10:22am

Registered Member #2405
Joined: Thu Oct 23 2008, 07:45am

Posts: 17
sa te pregatitur dalin femijet tone nga shkollat private dhe sa nga shkollat shteterore?

[ Edited Tue Oct 28 2008, 12:43pm ]
Back to top
babo
Tue Nov 11 2008, 09:14pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
nuk e di sot po une kam mbaru shkolle te mesme private para 8 vjetesh dhe ka pas shume nivel
nuk du me ba krhasime shtet privat po pati perkushtim e rregull njisoj jane se ka raste kur edhe ne shkolla private te del femija doret.
me ka than nji mesues i jemi ne Shkoder qe tesh jep mesim ne nji shkolle private ne Tirane qe kur kane festa porosisin taxi me i marre se mbulohen nga dhuratat e shtrenjta e leket e mos tre flasim per pislleqet qe bahen aty ma keq se ne shkollat shteterore. kuptohet nuk jane tana keshtu ka private sic thashe shume te mira

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Loris
Tue Nov 11 2008, 09:22pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
te shtetit jane beterr por nuk jane ma mire privatet ku jane tu u shnderru ne vatra biznesi, kjo asht ma e rande se "beterri" i shkollave shteterore

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
babo
Wed Nov 12 2008, 10:14am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
pikerisht pra

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
lorik
Mon Sep 05 2011, 07:30pm
Registered Member #4602
Joined: Wed Aug 24 2011, 01:35pm

Posts: 28
Loris ka shkruar:

te shtetit jane beterr por nuk jane ma mire privatet ku jane tu u shnderru ne vatra biznesi, kjo asht ma e rande se "beterri" i shkollave shteterore


Aspak e vertet,perkundrazi shkollat 9vjecare publike spo i lajn mangut shkollave private e te siguroj se ka cdo vit te ri shkollor, ku femijet qe ishin ne shkollat private jan drejtu ne ato publike.Arsyja asht se skajn hapsin ne shkollat private.NE SHKOLLAT PUBLIKE FEMIJET JAN MA AKTIVE.
Back to top
Al Bundy
Mon Sep 05 2011, 08:14pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ne çkuptim jane ma aktive se ne shkollat private Lorik?Back to top
lorik
Wed Sep 07 2011, 03:10pm
Registered Member #4602
Joined: Wed Aug 24 2011, 01:35pm

Posts: 28
Miri74 ka shkruar:

Ne çkuptim jane ma aktive se ne shkollat private Lorik?


jan ne kontakt me grupe moshash paralele dhe ma te medhaja deri ne klasen 9ne mase.Pra jan ma te hapun e jo si ne shkolla private ku nr i nxenesve nuk i kalon20__30. E shumica i kan fillimet ne te njejten vit.
Back to top
WORLD
Sun Oct 23 2011, 06:41pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Per mu cdo rast ashte specifik ne vetvete...Ka shkolla ne Shqipni qe jane me shume nivel... Por, me vjen turp me ec ne Tirane dhe sheh te 1 hymje pallati "Univeristeti XXXX". Ose neper kioska...Sdo mend qe ta kuptosh se maksimumi i ketij Universiteti eshte 1 zyre qe leshon diploma...Per te qene Universitet MINUMUNI ashte hapsina per klasa...Leni ma tjerat!!!

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
SuperGirl
Mon Feb 11 2013, 04:53pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Simas eksperiences teme, duhet me ba dallimin shkolle private/universitet privat iher.
Shkollat publike deri ne ciklin 9 vjecar mendoj se jane mjaft mire ne shkoder. Normal varet te cila shkolle shkon, se disa jane ma te forta se tjerat. Shkollat private te ciklit 9 vjecar jane thike me dy presa: munden me dal shum t'mira, por munden me te dal skandal krejt. Njashtu edhe gjimnazet. cilesia e mesimdhanies ne gjimnaze shtetnore mund te jete e mire, por kontrolli e disiplina asht zero. Njaja asht mosha ne te cilen adoleshentat kane nevoje per ma shum kontroll, edhe e mira kishte ken me gjet menyren me ia dhan.

Kurse universitetet private: Never!! Metaman qe kerkimi shkencor ne shqipni asht pothujse zero, por te pakten ba me dasht, teorine mundesh me e marr bajagi t'mire. ka shum ane negative, menyra si sillen pedagoget e literatura e disponushme etj etj, por te pakten merr nji diplome qe te njifet diku, e me dasht vete me u thellu ifije, ia del mbane shum mire.
Kurse universitetet private per mu jane vec prodhim diplomash. Kur ti don me shku me punu si pedagoge, e te thote rektori ke me ma xjerr mesataren e klases 8 sesban, imagjino...
Per ma teper qe shumica jane kot, vec te licensum por diplomat nuk i njifen kerkund, vec ne shqipni demek. Mund te kete 1 a 2 qe jane ma cilesor (ne Tirane), por pjesa tjeter, ncuk!!
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Wed Feb 27 2013, 06:34pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Tu pa n'lajme dje pronari i universitetit Vitrina ishte ortak me at biznesmenin qe vrau kryeshefin e komisariatit te Tiranes para pak ditesh.
No comment.Back to top
OLIVE OYL
Wed Feb 27 2013, 06:45pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Miri74 ka shkruar:

Tu pa n'lajme dje pronari i universitetit Vitrina ishte ortak me at biznesmenin qe vrau kryeshefin e komisariatit te Tiranes para pak ditesh.
No comment.


universitetin vitrina e ka argita mar***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Wed Feb 27 2013, 06:48pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kush asht argita se po mi thu si mi pas rob shpijet?Back to top
OLIVE OYL
Wed Feb 27 2013, 06:55pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Miri74 ka shkruar:

Kush asht argita se po mi thu si mi pas rob shpijet?


si rob shpijet e ke besa, perdit ja takan te jatin***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Wed Feb 27 2013, 06:59pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Vajza e atij gomarit a?Back to top
OLIVE OYL
Wed Feb 27 2013, 07:07pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
un nuk thash gja***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2330 sec, 0.0889 of that for queries. DB queries: 54. Memory Usage: 2,851kB