Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kek me karrota
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
rejan
Tue Oct 28 2008, 01:40pm

Registered Member #2405
Joined: Thu Oct 23 2008, 07:45am

Posts: 17
kjo eshte nje recete mjaft e lehte per tu pregatitur dhe mjaft e shijshme per tu kollofitur.
300 gr vaj
350 gr sheqer
500 gr karrota
3 veze
pak kanelle
175 gr miell
225 gr karrota te grira imet
pak kripe
pak sode buke
ngrohim furren me 180 grade.perziejme ne mixer vajin,sheqerin dhe vezet.pasi i kemiperzier mire ,hedhim te gjithe perberesit e tjere duke i perzier mire dhe masen e perftuar e hedhim ne nje tepsi te lyer me perpara me gjalp.e fusim ne furren e ngrohur duke e ulur gradacionin ne 170 dhe e leme te piqet per 45 min.ju befte mire.


[ Edited Sat Nov 22 2008, 08:41am ]
Back to top
:::ShkoderZemer
Tue Oct 28 2008, 11:58pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Kisha i pytje,
E ke provu me e ba me materiale qe ndikojne me pak ne shendetin e njeriut psh.

Mund te perdoren te bardhat e vezes pra pa te kuq? ose
Mielli mund te mos jete i bardhe? pra te perdoresh grune?

Si mendon?

[ Edited Wed Oct 29 2008, 01:32am ]

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
Johara
Wed Oct 29 2008, 01:29am

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
hahaha since when u're worried about eating healthy??

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
rejan
Sat Nov 22 2008, 07:56am

Registered Member #2405
Joined: Thu Oct 23 2008, 07:45am

Posts: 17
me vjen keq por pastaj ajo s'mund te quhet me kek por byrek.
Back to top
shkodra33
Sun Nov 30 2008, 01:56am
shkodraonline

Registered Member #282
Joined: Fri Dec 29 2006, 04:36pm

Posts: 8
hahahahha e fort

Ma mire mos m'pyt
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2500 sec, 0.0746 of that for queries. DB queries: 40. Memory Usage: 2,586kB