Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44



Facebook -


Twitter
Poll #5
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS
Posted by :::ShkoderZemer.
active from Friday 02 February 2007 - 13:05 to Wednesday 21 February 2007 - 21:38.
votes: 56

Lorenc Luka-> P. Demoktratike  
35.71% [Votes: 20]
Namik Kopliku-> PS + LSI  
42.86% [Votes: 24]
Musfafa Lici-> Alterna Libera  
5.36% [Votes: 3]
Alban Thika -> I Pamvarun  
16.07% [Votes: 9]


Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, :::ShkoderZemer 02 Feb : 13:07

Mbasi kishte abuzime ne votim. Votimi filloj nga e para dhe vetem per Antaret e faqes. Flm per mirekuptimin
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Ledi 02 Feb : 14:06

Uroj qe Kryetar bashkie te vihet Namik Kopliku. Arsyeja eshte sepse ai vjen nga nje familje e vjeter shkodrane. dhe eshte nje person i denje.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Ali 02 Feb : 15:26

PS+lSI, fiton.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 02 Feb : 18:45

arra e madhe :admin ca ban mor burre edhe ketu abuzime mas mor .po e ban forumin e pa besushem ti ban ca don heq ven komente nderhyn jep ide gjykon nuk te lejohet me ba keshtu nese te pagun ndoj parti e majte ndryshoj emrin forumit ne shkodra e majte .me fitu dihet qe kush fiton njata qe kan fitu gjithmone . per tifosllek po thom qe pd me kene tuje cofe fiton perballe te majtes tuaj. sala bolldh ikeq ashte por ashte ma imire se ai bixhozxhia nano.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 02 Feb : 18:55

ju lutem shume kush ka mundesi me na afishuar ne çfaredo menyre listen e te gjitha forcave politike qe kandidojne per ne keshillin bashkiak ose siç mund ta quajme parlamenti i shkodres dhe kam bindjen se edhe kjo do te jete baza e orjentimit te elektoratit shkodrane . ne te gjitha zgjedhjet per bashki kjo asnjehere nuk eshte puplikuar por mendoj se eshte nje domosdoshmeri qe elektorati shkodrane ta dije se me çfare fytyrash do te ndertojne keshillin bashkiak qe eshte instutucjoni kryesore prej nga dalin vendimet ose ma mire me thane qendra e te gjitha pislleqeve dhe aferave korruptive qe ja kane marrun frymen qytetit te shkodres .... ju lutemi shume na krijoni kete mundesi per debat sepse e shof se eshte shume i vlefshem per kohen .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 02 Feb : 19:18

une per vete si nje qytetare i thjeshte nuk do te votoja asnjerin nga kandidatet dhe ma poshte po jap arsyetimin tim personal per te cilin kushdoqofte ka te drejte me dhane mendimet e veta . une e quaj te moraleshme qe nje kandidat per k / bashkie me dale me e kerkuar voten elektoratit ne kete menyre .... perfaqesoj x parti ose koalicjon kam kete ose ate program politiko ekonomik per infrastrukturen etj dhe subjekti qe une perfaqesoj ka kete liste emerore per ne keshillin bashkiak liste per te cilen jam dakort dhe me kete perbamje ne qofte se fitoj do ti bej realitet premtimet e mija . por kam bindje se asnjeri nga kandidatet nuk kane dijeni per keto lista dhe per deri sa nuk e kryejne kete veprim e quaj te kote daljen ne elektorat per me e kerkuar voten dhe po ju siguroj qe tani se kushdo qe te fitoje nuk do ti sherbeje shkodres por vetem mafjes politike qe e ka kandiduar sepse ne qofte se ne ato lista ka persona qe shkodra i njeh si anti shkodrane . si mafjoza . si kriminela ose se jenafis i madh etj etj qe shkodranet e vertete besoj se me kuptojne ai vete duhet me e terhequr kandidaturen sepse nuk duhet qe nje person me moral te jete perfaqesues i asaj liste ....
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 02 Feb : 19:26

Sukderi te lumte se i ke ra pikes me komentet qe po shkru. Jam shume dakort me tana ca thu. dhe per vedi jam shume pesimist me keto qe po shofim. jam shume pesimist tuj pa se kush jane kandidatet per kryetare bashkiet. jane merre njenin e shkapete per tjetrin. se asnjeni prej tyne nuk duhet nji lek. se jane tan vec per xhepin e vet, dhe te mafies qe kane mbrapa tyne, qe po i mbeshtet. me vjen shume keq per popullin e shkodres qe do shkoje ne zgjedhje e sdo kete se ke me zgjedh, se jane te kater kandidatet qe po shof, cope cope. e me keto kandidate, parashikimi i jem asht qe ka me pase nje pjesemarrje shume te vogel ne zgjedhje, edhe ata qe do shkojne me votu do votojne per partine demokratike, dhe do fitoje lorenci, jo se e dojne lorencin, po meqe e kane vu kete kandidat.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 02 Feb : 19:33

ARRA E MADHE.....HAJDE KUSH MUNDET ME NA TREGU LISTEN EMRORE TE PARTIVE JAM SHUME DAKORT ME MENDIMIN E SKUDERIT KA RRITET MAFIA NE SHKODER KA HEDHE SHTAT SE NUK JA KPUSIM RRITEN NA MORI BUNA TETANEVE MAFIA NUK KA FE AS PARTISHMERI . MA MER MENDJA SE LISTA KA SHUME TE PA DENJE PER MOS ME THANE NDRYSHE
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, :::ShkoderZemer 02 Feb : 19:37

Skuderi, nqs i keni lexu lajmet sot, nga Besi Bekteshi, te tregon se hala keta kandidat nuk jane ballafaqu. Hala s'ka liste se kush do jete ne keshillin bashkiak. Mesa di une hala asnjena parti nuk e ka ba kete liste. Sa shpallen emrat nga nje front ose nje tjeter athere do ti publikojme ketu
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 02 Feb : 19:55

o vizitor degjo mire se çfare po te them ne qofte se ne shkoder pjesmarrja ka me qene e vogel ta dijshe mire se fitorja e te majtes anti shkodrane asht krejte e mundeshme kjo pasi ai elektorat asht shume i disiplinuar nuk abstenon asnjehere .shkojne ne grup per te votuar dhe deri ne ora 10 te gjithe e kane kryer detyren e partise dhe mua do me vije shume keq . por ne qofte se dop te ndodhe keshtu siç po them moralish z joefina çoba duhet me e dhane dorheqje nga te gjitha funksjonet qe ka bile edhe nga politika sepse nuk ka per mua personlisht asnje kontribut ne p d shkoder por perseri flas personalisht kontributi i saje eshte vetem shkaterrim i kesaje partie te presim edhe pak .................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 02 Feb : 20:09

shkodraonline te jesh me se e bindur se listat jane bere por mbahen sekret . per kete te jesh ma se e bindur se keto pazare i njoh aq mire sa as ty nuk ta merr mendja .me spjego si eshte e muajtur qe ne tirane kandidatet i kane shpallur listat dhe ne shkoder akoma . me çfare ekipi keta kandidate do te mbajne premtimet elektorale dhe do ti realizojne ato eshte si puna atij trainerit te futbollit me deklaruar se do te bej loje sulmuese me skemen 4.3.3 dhe nuk njeh asnje lojtare dhe se kush i lot pra te gjitha me duken te pa verteta dhe ato polikane te piste e din ti se çfare thojne per ne * qente le te lehin parate na mbushin xhepin *ky eshte morali i tyre.........
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodra33 02 Feb : 20:23

Shkodrloce m'ka marre malli
kto politikant i kapt zjarri
Une per ty rri e mendoj
si kto horat ti shkatrroj
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 02 Feb : 22:24

MENDOI SE KRYETARIN E BASHKESISE DO TA MARRIN E MAJTA SEPSE E DJATHTA NUK BERI GJA PER 16 VJET. TA PROVOJME NJEHERE SE KA ME DALE ME MIRE. KRYTARIN E BASHKISE PER TE GJITHA KETO VITE QE IKEN NUK BANEN GJA VEQ PER VEDI BANEN BOLL. NUK BANEN ASNJE RRUGE NE TERR SI SHKODRA NUK KA ASNJE VEND PRANDAJ SHKODREN E KANE LANE SI MOS ME KEQ. SHKODRA KA BA BOLL PER DEMOKRACI PO NUK E KA NDIGJUAR KUSH. DHE TASHTI NUK DUHET ME JA DHANE MA SE PRAP TE LANE NE TERR PA RRUGA PA UJE DHE PA ASNJE SHPRESE. MENDONI MIRE SHKODRANE . JU SHKUAJ NGA AMERIKA TE FALA SHKODRANE TE DASHTUR SE NA KA MARRE MADHI SHUME PER SHKODREN TONE TE DASHTUN.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 02 Feb : 22:42

sapo ndoqa ne televizor debatin ne mes dy kanddateve per k/ bashkie z luka . dhe z kopliku jua e them me bindje se mjere shkodra se per ke do te votoje se per mua personalisht te dyja figurat per kandidat nuk ma mbushin syrin dhe mu duken pa asnje fare alternative
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, imprenditori 02 Feb : 22:44

TAT LICI KRYETAR BASHKIE
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sT... 03 Feb : 00:22

Meqe kjo teme kerkon nje parashikim se kush do fitoje, me lejoni te shpreh se cilin nga kandidatet kam une deshire qe te fitoje, dhe qe ia vlen te votohet. Nese do ndodhesha ne Shqiperi do votoja pa pike dyshimi per Z.Thika. Ndryshe nga c'thote HELIUS mbi paaftesine e tij, une besoj qe Z.THIKA ka aftesi per te qene nje Kryetar Bashkie i zoti. Dhe fakti qe eshte i ri nuk do te thote qe ka njohuri ose cilesi me pak ne krahasim me kandidatet e tjere. Perkundrazi, fakti qe eshte i ri duhet te konsiderohet si nje faktor pozitiv meqe rinia e qytetit tone jeton nje situate te veshtire, ku nuk arrin te shprehet dhe te realizohet. Ne kete aspekt besoj dicka do ndryshoje. Per me teper dua te shtoj disa informacione qe do japin nje ide me te qarte te ketij kandidati te pamvarur.
Studimet e larta i ka kryer ne Universitetin e Maltes, i dipllomuar ne Nentor 2001, ne degen e Marredhenieve Nderkombetare. Gjate qendrimit ne Malte, eshte i pari Shqiptar qe mendon per krijimin e nje Shoqate Shqiptaro-Malteze. Dhe jo vetem kaq, por eshte dhe ideator i gazetes "The Eagles Voice" -"Zeri i Shqipeve". Gazete kjo e shkruajtur ne Anglisht dhe Shqip, per komunitetin Shqiptar dhe miqte Malteze.
Pas dipllomes ne Universitetin e Maltes, vazhdon studimet kesaj here ne Universitetin e Adelaides, Australi (Janar 2002). Dipllomohet ne 2004 me titullin Kandidat Shkencash ne Administrate-Biznes (MBA). Gjate momentit qe shkruaj, Z.Thika eshte Kandidat per titullin Doktor Shkencash ne Administrate-Biznes, qe do perfundoje brenda ketij viti. Gjate viteve te qendrimit ne Australi, ashtu si ne Malte, Z.Thika u be nismetar per krijimin e nje Komuniteti Shqiptaresh, dhe si rrjedhoje President i ketij Komuniteti ne Adelaide. Persa i perket eksperiences profesionale, Z.Thika, ka patur role te tilla si: Menaxher Biznesi, Keshilltar Kredie, ka punuar per media, etj.

Sic e shikoni te dashur anetare te ketij forumi, nuk besoj qe per Z. Thika (nder te tjera dhe familjar), mund te thuhet qe eshte njeri i paafte. Ja ku eshte mundesia te votohet per nje njeri qe eshte i ri (ne kuptimin ndryshe nga kandidatet deri tani te propozuar), plot vullnet e deshire per te sjelle nje fryme te re ne Shkoder. SUKSESE


Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Z. Zamir Kaceri 03 Feb : 01:48

O e dashur Stela, sa te duash bej fushate per Albanin ketij populli nuk i mbushet mendja.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani ne mergim 03 Feb : 04:17

Krahasojeni shkollen e njohurite e Alban Thikes me ate te Lorenc Luken ku dhe ky i fundit ka hap dhe nje web page: trokit ketu ku eshte nje skandal se cfare shkruhet per te ne lidhje me biografine, shkollen dhe eksperiencen e tij.
Jam kurioz ta di se ku ka jetuar ne shkoder A.Thika,prej cfare familje rrjedh?Ka ne shkoder me mbiemer Thika?
Ne qofte vidhen votat si gjithmone kuptohet se PD do te fitoje ,por nese populli i shkodres ruan qe mos tia vjedin voten atehere PD nuk voton.(sepse deh vete PD eshte e percare ne shkoder,dhe kete gje Lorenci e din mire).
Me respekt
Shkodrani ne mergim

Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 03 Feb : 04:57

bashkesine e shkodres e fiton FATOS NANO
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitor 03 Feb : 07:20

Duke pa debatin televiziv per kryetar bashkie ndermjet z.Namik Kopliku dhe z.lorenc luka, te vjen me qa per gjendjen katastrofike ku ka mberrit shkodra jone.Asht e vertete qe kryetari iardhshem bashkiak do jete mes ketyre dy personave,por propozimi per z.Lorenc Luken asht nje fyerje qe i bahet shkodres ku militantizmi i tij partiak fsheh pa aftesine e tij intelektuale per te zgjidhur problemet e medha te shkodres.Aq me teper kur nuk shihet as shqetesimi me minimal per gjendjen katastrofike ku ka mberritur shkodra ku gjith ket katrahur ai e vlerson si nje arritje te PD ne vite. Ne kemi nevoj per nje ekip bashkiak ku interresi i vetem i tyre te jet shkodra dhe problemet e saja.Kete diti me e shpreh[te pakten e tregoi] z.Namik Kopliku.Nuk kam ndonj simpati per te majten shqiptare por e pranoj qe te qeverisem nga nje i majte per te miren e shkodres si alternativa ma e pranueshme per momentin.Por ka ardh koha me i ncjerr jasht loje te pakten ne shkoder mafien politike PD-PS[qe duket e pa mujtun] ne kerkim te alternativave te verteta me nje deshire me te paster politike.Propozimi im eshte qe si individ voten ja jap z,NAMIK KOPLIKU dhe si parti partise MENDIMI I DJATHTE LIBERAL jo se kam ndonje simpati per kryetarin e saj por me shpresen qe forcat intelektuale shkodrane te aktivizohen dhe te krijojne nje force politike te mirfillte, ku objektivi i tyre te jete vetem SHKODRA
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 03 Feb : 07:43

shkodraonline nuk me ktheve pergjigje per emrat e parlamentareve te shkodres pra per ato fetyra qe pretendojne me u ba anetare te keshillit bashkiak se duke i pare ato emra do te bindemi me mire se ke perfaqsojne keta kandidate per kryetare bashkie. nje fjale e urte popullore thote * trimi i madh me shoke shume *prandaje them se duhen listat dhe jo fjalet boshe te kandidateve ato vete moralisht duhet ti publikojne listat per te cilat flasim sepse me ato persona do te realizoje ate program qe prezanton . tash po bej komentin . a e e keni vene re se sa u mundua partia demokratike per shkarkimin e sollaku .per kodin zgjedhor e shume te tjera dhe cili ishte fundi . por keta kandidate te dashur e dine mire se per listat per anetare te keshillit bashkiak nuk i pyet kush keta jane jo per ti sherbyer qytetareve te shkodres por pislleqeve te partive qe i kane kandiduar .ai pronari i atij hoteli dikure ka kerkuar nje leje ndertimi ne vitin 1998 dhe ishte keshilli bashkiak i asaj kohe i drejtuar nga mark krroqi qe unanimisht i kishin dhene te drjten per ndertim dhe ky person arriti me i vene pistoleten ne koke z b boriçit dhe me gjith ate ai nuk ia aprovoj . te jeni te gjithe te sigurte per çfare po ju them qe te gjitha aferat korruptive dhe pislleqet behen ne keshillin bashkiak .prandaj duhet per me ia sqarur popullit sepse edhe ka qe nuk i kuptojne se edhe nje kukull mund te kryejn detyren e kryetarit te bashkise ne qoftese ka nje keshille bashkiak te forte ne kuptimin e intelektit dhe te ndergjegjes per ti sherbyer me se miri qytetit te shkodres .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 03 Feb : 07:53

jam plotesisht dakort me skuderin dhe fjala *skuder *eshte shkodra ju me te vertete qe jeni duke i shtruar problemet ashtu siç duhet dhe pa ju njoftur kam bindjen se shkodres i njikeni dhembe e dhemballe dhe mua personalisht me keni bindur dhe ju jap fjalen se pa e pare ate liste me emra konkret se ne dore te kujte dona me e lane shkodren . une personlisht jam i majte dhe nuk do te votoj fare . edhe nje here faleminderit skuderi.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 03 Feb : 08:04

bravo vizitor voto per mendimi i djathte liberal qe edhe keshilli beshkia te dali nga kjo force politike dhe kryetare i ketij keshilli te jete tate lici .njerz si puna juaj ju lutem shume mos ma merr per fymje por si nje keshille qe me dukett se po te veproje e gjith qytetaria si ti shkodres nuk i ka mbetur gje tjete veç ti vendosish dinamitin .sepse keshtu si thua ti tate lici gjergj livalli xh shkjau e shume te tjere pasurohen duke na e shkatrruar shkodren .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Amla 03 Feb : 13:18

Jam ne nje mendim me "shkodrani ne mergim " Shikoni foton ne web page te L.Lukes ,aty shikon qarte se çfare vizioni ka ai per te ardhemen,me tej shkrimi i bjografis se tij nje skandal i vertete,arsimimi me te ardhe me qeshe pasi dihet si merren diplomat ne shkoder dhe sa te pregaditur dalin mbas mbarimit te studimeve ne kete universitet studentet(per disa ),eksperienca ne pune le per te deshiru shume, projektet e cfare projektesh ka realizu Luka o zot vetem emrin ka pas ne ta se punet i kane realizu tjeter kush.Skandal, sa posht bjen njeri i shkrete se ka nje diplome e ka punu ne zyra e i duket vedi i zoti .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, :::ShkoderZemer 03 Feb : 13:26

Skuder, nqs ti e ke ndjek depatin ne televizor, dhe kjo lista e atyne personave qe do jene ne kshillin bashkiak nuk asht permend athere si pret qe une me e gjete. Nqs ndonje gazete a gazetar e publikon ne gazete athere edhe ne do ta vendosim ketu.

Edhe une pashe faqen e Lorenc Lukes. Me te vertete qe ishte qesharake. Jo vetem aq por ai s'kishte asnje liste ose as edhe nji gja qe mund te thonte se ket e kam ba une. Pra ai s'ka ba per shkodren kergja, zero me bisht. Nje list qe ka vendos aty asht per gjana ne "proces" pra hala kergja..., me t'ardhe keq shume...
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 03 Feb : 14:32

ARRA MADHE:ndoqa debatin ne mes kandidateve favorit per bashkine tone . nuk me pelqeje dhe aq, por z. kopliku tregoj ma qytetari, ma zotnillek,ma pergatitje, ma siguri, ishte ma realist ma me kambe ne toke,ky debat ishte nje humbje per z. luka,edhe ne pyetjet qe i drejtuan njeri tjetrit z. luka la shume per te deshiruar per mos me thane se ishin p.qesharake. jam i djathte jam katolik nuk votoj per ps per vete trashigimine e saj e liderin bixhozxhi qe ka ,por me duket se z .sale po i leshon pe shume z .tos kure bie ngushte .i ka premtu presidencen , e me duket i ka lane zone te lire shkodren me nje kandidat te dobet si z. luka. shtroj pyetjenpd -istave a munde te ndrrohet kandidati se keshtu rrezikojme me humbe bashkine nga ky matrapasllek e bixhos i tosit me salen.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 03 Feb : 16:36

o zoterinj .kur shtroj problemin e listave te te gjitha partive per anetare te keshillit bashkiak e shtroj si nje domosdoshmeri sepse bashkia eshte nje instutucjon i pushtetit lokal dhe ne nje pushtet te decentralizuar ky keshille mund te quhet parlamenti i qytetit dhe ben ate qe mund ta quajme ligjet ne qytet si p sh ben shperndamjen e fondeve . aprovon sheshe ndertimi . jep leje ndertimi .imagjinoni edhe ndonjeri nga ju te dashur forumsa me dashte per me e ndruar emrin duhet nje vendim i keshillit bashkiak . pra te gjitha keto qe thashe krytari i bashkise kushdo qofte ai eshte kryetare bashkie de jure sepse de fakto eshte keshilli bashkiak sepse prej aty dalin vendimet . prandaj duhet te ngrihet zeri fort tashti sa nuk eshte vone sepse duke pare ato lista opinjoni do te bindet per te gjitha marveshjet e pista te politikes shqipetare dhe jam i bindur qe ne listat kure ti lexojme keni per te pare se brenda tyre si ne p demokratike dhe ate socialiste do te ket emra shume te çuditeshem qe shkodra dhe ju i keni permendur ne shkrimet e juaja si grupi i mafjes ne shkaterrimin e shkodres dhe çka eshte me e bukura qe nuk jane as anetare te ketyre partive por kane per te dale te p demokristjane .te p balli kombetare demokrat apo p socjal demokrate . ja perse nuk publikohen lista . prandaj populli i nderuar i qytetit te shkodres ngrije zerin fort per kete kerkese absulutisht te domosdoshme dhe ne rast mos plotesimi duhet ne masen 100/100 te bojkotohen zgjedhjet . mos u beni pjese e krimit politik te partive eshte e drejta juaj elementare te dini se per ke do te votoni sepse nuk eshte vetem k/bashkise por ai ka edhe nje ushtri mbrapa qe emrat e tyre mbahe sekret per qellime te caktuara . une nuk po akuzoj me emra konkret per arsye se ndoshta kete shkrim e lexon edhe ndonje gazetare qe mund te bashkohet me kete mendim dhe ndoshta i mbushet mendja per me e botuar ne shtypin e perditshem dhe per kete arsye mos me e vuar para ndonje konflikti ......................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Kiras 03 Feb : 17:57

Si natyre respektoj mendimin e te tjereve por me duket tallje te mendoj kush per Mustafa Licin kryetar.Gjithe lagjia e din qe aj e ka vene pasurine me gjoba mbi bizneset duke i detyru te ikin dhe nga Shkodra.Gjithe keshilli bashkiak eshte ne dijeni se nga shperdarje e rreth 20 apartamenteve per te pastrehet ka shite dhe rishit 2 prej tyre ,nje ja ka dhane vllaut .Gjithe lagja e din qe tre vllaznit lici kane vila.Gjithe lagjia e din se tata i ka vu pak tritaol shtepise per te fituar paret e siguracionit.Per te miren e ti ai duhet zhduke nga politika se sa te jene do jene turpi i Shkodres dhe do ikin me koke
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 03 Feb : 18:01

per St... the one. Vazhdoj dhe i qendroj mendimit qe zoti thika eshte nje nga ato shume emigrantet e pafat neper bote qe skane gjetur pune atje ku jane dhe kthehen ne memedhe per te dhene mend dhe pse jo per tu futur ne politike. Citoj " Menaxher Biznesi, Keshilltar Kredie, ka punuar per media", e nderuar zonje/zonjushe mund te na sqarosh me konkretisht per ke kompani apo media ka punuar. Sa per shoqaten e miqve shqiptaro malteze ka sa te duash qe kane hapur shoqata nga me te ndryshmet.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, ari29 03 Feb : 18:04

Shpresojme te fitoje Namiku, ksaj rradhe. Te filloje te levize Shkodra.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, rifati 03 Feb : 18:21

pa dyshim zt.NAMIK KOPLIKU asht alternativa e vetme
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 03 Feb : 19:27

po i drejtoj nje pyetje kandidateve per k/ bashkie edhe ju forumesa cilido qe te fitoje per kryetare si do ta kryente detyren e tije ne qofte se ne keshillin bashkiak ka per kryetare z tate lici ose z xhemal shkjau dhe keshilli ba shkiak perbahet nga kesisoj modelesh si gjergj livalli agron çela lul kulla zef gjoni e shume te tjere ju lutem me ktheni pergjigje se me duket se nuk po e kuptojme fare poshtersinat qe ben politika ne kurrizin tone . a jetoni ne shkoder apo ne hane z ndoc çefa ka qene k/ i keshillit bashkik per 3 vjet dhe te gjith e dijme se vetm 6 here ka dale ne zyre dhe te gjithe punet ne bashki i ka kryer nen / kryetari z xh shkjau prandaj duhet te tregohemi me larg pames ....
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, :::ShkoderZemer 03 Feb : 19:56

Ju lutem lexoni 2 artikujt e sotshem, te dy kandidatve qe dhane interviste me Anila Dushin, dhe gjykoni vete. Artikujt jane ne fillim te faqes.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 03 Feb : 20:32

e nderuara shkodra online me habite fakti se ju me duket akoma nuk e keni kuptuar se si njeri edhe tjetri jane ushtare te partise dhe nuk do te bejne asgja per shkodren por do te zbatojne urdherat e partise e te keshillit bashkiak . kete gja e kemi mesuar permendeshse kemi 16 vjet qe jetojme ne shkerdhatokraci dhe ju lutem me falni per fjalorin se nuk eshte ne natyren time ..................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sT... 03 Feb : 20:42

Helius, thjesht po permend disa nga kompanite ku ka punuar Z.Thika: Elisabeth House (Salandra Developments) - Menaxher Qendre Biznesi; Aussie Mortgage Market (Kredi Bankare) - Keshilltar Kredie; Solitaire Holding (Export/Import) - Menaxher Marketingu, NET Television (Media) - Opertator, etj.

Une e di qe ty si person nuk te intereson shume dhe nuk dua te te bind aspak te ndryshosh mendim, sepse sic thua vete Injoranti bindet me shpejt se i Doktronuari!!! Doja thjesht te jepja ca informacione, meqe Thika eshte nje nga Kandidatet, dhe meqe jetojme ne "demokraci", nuk besoj se informacionet bejne keq. Ti je i lire te votosh per ke te duash, ama te tjeret kane te drejte te dijne dicka me teper mbi personat te cilet kandidojne dhe t'i vleresojne sic duhet.
Nuk arrij te kutpoj pse Z.Thika nuk duhet te kandidoje ne vendin e tij, ndersa Z.Luka eshte i lire te kandidohet e ndoshta dhe te braktise postin kur nuk arrin te perballoje situata kritike?!
Pse mos t'i jepet mundesia nje njeriu tjeter, te ri, me ide te qarta dhe te pergjegjeshem te drejtoje qytetin? U lodhem nga Berisha dhe te cirrurat e tija, nga Nano dhe nga te gjithe njerezit qe u shkojne nga pas si "kelysha". Mjaft me njerez te tille qe e perdorin qytetin tone dhe njerezit per interesat e tyre dhe pastaj na hedhin menjane si mbeturinat. Une jam me te vertete e lumtur dhe plot admirim per njerez ketu ne forum qe ne fillim kane mbeshtetur PD, por tani e kuptojne qe kjo PD nuk eshte partia qe i perfaqeson. Te gjithe jemi rebeluar para nje sistemi diktatorial per nje shtet demokratik, por ky shtet nuk eshte ai qe ne duam, sepse perbehet nga njerez pa vlera shoqerore. Dhe une mendoj qe eshte me mire te ndryshosh sesa te shikosh me cdo kusht pozitivitetin aty ku nuk ekziston.

Persa i perket pyetjes se SHKODRANI NE MERGIM, Z.Thika eshte lindur dhe rritur ne Shkoder me banim perballe Stadiumit "Loro Boriçi". Vjen nga nje familje e thjeshte dhe normale, e cila i ka trasmetuar vlerat e familjes, respektin per te gjithe pa dallim feje, bindje politike, rrace ose ngjyre. Z. Thika eshte i martuar dhe ka nje femije (vajze). Do shtoja i realizuar si nga ana profesionale ashtu dhe ajo private (jo keq per nje te "pafat" sic do thoshte HELIUS).
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 03 Feb : 20:44

dhe tani po ju them dhe te jeni te bindur jo vetem ju por e gjithe shkodra . ne shkoder do te fitoje krimi .kundrabanta . korrupsjoni .injoranca .maskarejte .batakçinjte.hajdutet .perdhunuesit e pronave qytetare. te pa moralshmit ..ata qe dikure shkodra i ka quajtur edhe te marre por po vertetohet nje shprehje qe thote * sa rrin e mendon i mençuri i marri ka kryer te gjitha punet * prandaj ne na rrofte mençuria....................................................................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sT... 03 Feb : 20:46

Per SKUDERI, doja te shtoja qe nese Keshilli Bashkiak do perbehet nga tipa si Gjergj Livadhi, Zef Gjoni & Co. do te thote t'a shkaterrojme Shkodren me duart tona.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 03 Feb : 20:58

pergjigje st ..dhe one . me kupto drejte ky a .thika padashur me e vu ne dyshim cirikulumin e tije . ai duhet me qene myslim begora me i ba balle atiije keshilli bashkiak qe listen ta kam shkruar ma lart . mos e merrni ne qafe se ai ndoshta ka ardhur me deshiren e mire per ti sherbyer shkodres por nuk ma merr mendja se ka ardhur me lane kryet ne shkoder dhe per shkodren ..............
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, :::ShkoderZemer 03 Feb : 22:26

Skuderi, ju flitni shume drejte, ashtu asht, te dy kandidat do i binden partise qe ika vu aty ne pushtet dhe kjo dihet se ashtu asht sistemi, jo vetem ne shqiperi po kudo ne bote(ne shumicen e rasteve).

Ne c'fare mund te bajme?????
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani ne mergim 04 Feb : 04:13

Faleminderit "ST...the one" per informacionin sepse shkodran i vjeter me origjine jam dhe une por nuk me ka rene ne vesh ky mbiemer ndonjehere,kjo ishte dhe arsye qe doja me dite me teper.Me vjen keq qe nuk ndodhen ne shkoder sepse me kete mendje qe kam deri tash atij do tia kisha dhene voten,megjithese jam demokrat por jo i anetar ne PD dhe jo me ato qe e udheheqin PD.Me ate shkollim dhe ate eksperience eshte me te vertete gjynah qe populli i shkodres te mos ia jape voten,duke e krahasuar me dy te tjeret (lolin dhe namikun apo tat licin).
O skuter,nuk ka ndonje te keqe me i dale ne balle atij keshilli bashkiak.Nese eshte njeri i vendosur ai per te bere dicka per shkodren ,ia del ne mbane,nuk e rruan per shoket e tat licit apo ndokujt tjeter.Nuk jane dhe fort trima apo mafioze keto njerez sa hiqen sepse ala nuk kane rrene pre e nje kundershtimi te forte ose te nje njeriu cakmak qe nuk pyet hic,apo nuk i rruhet se kush asht njeri apo tjetri.Vetem merr shembullin e Edit rames(i ke inatin qe eshte socialist por ama jepi hakun e punes).Ai e ka ba si puna e Napolon Bonapartit(nese e din historine),keshtu do te bahet dhe pike, duke marre dhe mendimin dhe te specialisteve apo dhe te keshilltareve te tij personal(mos harro se ai merr mend prej nje cifuti qe jeton ne amerike).
Kuptohet qe do te kete reagime,kundershtime prej njerezve qe do tju prishet dicka ,pra nje dyqan apo nje hotel,apo shtepi etj qofshin pa leje apo me leje.Por pa pak dhimbje dhe vuatje ,kjo gje nuk mund te bahet.Cdo shtet ne bote e ka kaluar kete faze.Duhet ti kthehet pamja e qytetit tone te mrekullueshem shume shekullor,frymemarrja e qytetit,te kthen edhe njehere lulishtet si kane qene(nuk e di a ka mbete ndonje lulishte pa ndertim?)Te prishen ndertimet qe jane bere ne lulishte si tek dollari(ku futen fushajt dhe nuk i mbaj mend te tjeret me emer;te gon celes te gjimnazi,apo tek hyrja e shkodres),si dhe pallate qe jane bere duke prishur pamjen e qytetit te shkodres.Ne asnje vend te botes nuk prishet struktura e nje qyteti me ndertime qe prishin estetiken e atij qyteti.Ka vende boll nese dojne me ndertue pallate apo ca po di une se cfare dojne dhe te krijojne nje zone te re ndertimi.
Pjesa me e madhe ne kete forum jetojme ne mergim dhe e dime se cfare do te thote ligji.Te gjithe e dime se cfare do te thote te ndertosh dicka pa leje qofte kjo dhe ne shtepine tende.Te padit komshija nese don me vendose nje gardhe rrethues apo jo?Si eshte arritur kjo gje ?kuptohet nepermjet ligjit te forte qe ekziston.Te gjithe e dime se cfare pasojash do te kete ai njeri qe ben ndertim pa leje apo?Prandaj kjo gje mund te zbahet shume lehte dhe ne shkoder por edhe ne mbare shqiperine.Ne rastin tone konkret ne shkoder me gjithe ato ndertime pa leje bashkia mund ti prishe jo ajo vehte ,por duke e detyruar vete pronarin qe ta prishe,ti trese pastaj pisllekun dhe ti paguaje nje gjobe bashkise.Ne rast se personi nuk e prish atehere ia prish bashkia deh faturene e shpenzimeve e detyron ta paguaje i zoti i nderteses.A mund te realizohet kjo gje?posi jo shume lehte.Dhe nuk ka nevoje te jete "muslim bejgora" per kete gje,por vetem ligji,te zbatohet ligji per kedo.
Nese kryetari i bashkesi vepron ashtu sic duhet atehere 100% ka mbeshtjen e popullit te shkodres megjithese dikujt mund ti prishet edhe prona,por me siguri e them se do te kete dhe mbeshtetjen e tij nese eshte per te miren e shkodres.
Nga kandidatet qe i jane paraqitur shkodres medoj se Thika duhet me e fitue bashkine e shkodres(duke u nisur nga shkollimi i tyre si dhe eksperienca ne pune).
Me respekt
shkodrani ne mergim
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani ne mergim 04 Feb : 04:35

O shkodra online?
Me pyetjen tende se ne cfare mund te bejme them se gjithmone ka nje rruge zgjidhje pavaresisht se ia arrihet atij qellimi apo jo.
Megjithese jemi vone per kete gje por nje shprehje asht:ma mire vone se hic.Pse nuk krijone nje si peticion nga ana jone qe jemi ne mergim por edhe prej atyre qe jane ne shkoder dhe jane anetare te ketij forumi,dhe kete peticion ne lidhje me rezervat tona qe kemi ndaj kandidatit te propuzuar nga PD,ta bejme publike ne shtypin e perditshem shkodran pse jo dhe ne mbare shqiperine,duke ia drejtuar popullit te shkodres,PD te shkodres si dhe asaj ne qender.Kjo gje ndoshta nuk ndryshon asgje por te pakten lihet te kuptohet shume gjera,lihet te kuptohet qe dhe emigrantet kemi qene dhe jemi prape me mendje e me shpirt te lidhur me shkodren, atdheun,pra jemi dhe ne pjese e shoqeriese pavarsisht se ndodhemi ne emigracion ku dhe shteti shqiptar na ka injoruar dhe vazhdon te na injoroje ne lidhje dhe me te drejten tone te votimit neper ambasadat shqiptare te vendeve ku ndodhemi.Ky peticion mund te behet duke dhene emrat dhe mbiemrat e vertete si dhe vendin ku jetojme.
Dikujt kjo gje mund ti duket qesharake,por une mendoj se kjo nuk asht,pavaresisht a arrihet ndonje gje apo jo nga ky peticion mund te vleresohet nga populli qe jeton atje dhe ti tregohet dhe qeverise shqiptare se ne emigrantet jemi ala gjalle,jemi pjese e shoqerise dhe kerkojme qe zani yne te ndigjohet.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 04 Feb : 08:03

o shkodra ne mergim me duket se je duke e ngatrruar problemin se po me permende historine per napoleonin ose per edi ramen por si njeri edhe tjetri para se te vinin ne pushtetmos harro se kishin ushtri te oerganizuar shume mire dhe pastaj vendosen ligjin . jam dakort me ty se aty ku jeton ti vepron ligji dhe nuk pyet kush se kush je por ne shkoder dhe ne te gjith shqiperine ligjin e ben i *forti *dhe ky i forti ka me qene keshilli bashkiak sepse aty kane me qene te *fortet * dhe bile te * forte *me mandat te marrun nga ai popullqe akoma nuk din se per ke voton ne propocjonal ai qe permend ti per edi ramen kishte ushtrine e p/ socialiste qe e mbronte dhe fatos nanon . me duket se qenke ne mergim tesh sa kohe dhe nuk e din se çfare behet ne shkoder dhe po te sqaroj une . ne shkoder nuk drejton me shteti por te *fortet* me poshtersinat e tyre pra shkodra eshte kthyer jo ne shtet por ne fise . po te kujtoj se ne vitin 1996 per te fituar zgjedhjet dhe per te mposhtur p/ demagogjikekuptoje /demokratike/me nje kandidat qe per mua ishte teper i moralshem dhe ti leme dokrrat e te tjereve se çfare thojne per bari boriçin ai drejtoj shkodren kur nuk kishte shtet periudha 19960/2000 por une e di se çfare ka hequr ai nga keshilli bashkiak i drejtuar nga z mark krroqi dhe ta dish ti se k/ bashkise nuk paska as te drejte vote ne keshillin bashkiak . prandaj them une me te madhe dhe e shtroj problemin per keshillin bashkiak sepse aty e kemi te keqen me te madhe po ju bej nje krahasim dhe ju merreni si te deshironi ne daç me kuptoni ne daç mos me kuptoni * keshilli bashkiak eshte makina qe dote ndertojne shkodren ndersa krytari i bashkise eshte shoferi *dhe neser nuk kemi çfare ti themi ketij shoferi kur ne vete me voten tone i kemi dhane ne vend nje makine te mire nje karroce me kale .duhet te luftojme me shume per makinen se shofera ka sa te duash ..................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 04 Feb : 08:16

harova me te treguar se b boriçi kishte dale kandidat nga e djathta shkodran e perfaqesuar nga gjithe qytetaria shkodrane por edhe edhe atije iu krijua nje ushtri shume me e forte se e p/demokratike dhe asaj socialiste rreth 350 vete ishin te getshem edhe me vdeke vetem per me ruajtur kutite e votimit sepse mbrojshin bindjet e tyre pra edhe b boriçi kishte ushtri por ushtri per me ruajtur vota ndersa ushtrine me te forte per te drejtuar e kishte p/ demokratike qe kishte keshillin bashkiak qe nuk e lente shkodren per me ecur perpara .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, MIKU 04 Feb : 08:20

Ndjeka me vemendje intervisten gati 2ore te kanditatit Alban Thika ne tv Rozafa.Pershtypja e pare eshte se ishte i sinqerte por shume naiv per te mos thane me teper.Nuk pretendoj se ai duhet te dije ligjin mbi organizimin dhe funksionimin e pushtetit lokal por jam i sigurte qe edhe kryetaret e komunave me te humbura qe punojne me kete ligj do kene qeshur me menyren si mendon ai te zgjidhe mardheniet institucionale qeveri bashki.Ai thote se do punoje me stafin aktual te bashkise pasi nuk mundet te hedhe poshte eksperiencen 3 vjecare te tyre.Te pakten te thoshte qe do ti provoj ne pune se qytetaret e Shkodres e dijne qe stafi i BASHKISe ESHTE SREHA E TE PAAFTEVE DHE MILITANTEVE.NAIVITETI VAZHDON ME THANIEN ME PROVONI 18 MUAJ SE NESE NUK I ARRIJ PREMTIMET ZGJIDHNI NJE TJETER.PRA SHKODRA TE BEHET PROJEKT PILOT IDEVE FANTAZISTE .PASTAJ TURBINAT 1 MILION DOLLARESHE ME ERE PER TE ZGJIDHE PROBLEMIN E ENERGJISE PER SHKODREN MBRENDA KESAJ PERIUDHE 18 MUAJSHE TE KUJTOJNE KALORSIN FETYRE VREROSUR TE ROMANIT TE FAMSHEM TE SERVANTESIT QE LUFTONTE ME MULLIJT E ERES.SINQERISHT ME VJEN KEQ PER DESHTIMIN QE DO KETE NE KETO ZGJEDHJE POR TE PREGADITET TA PRESE ME URTESI DHE TE NXJERRE MESIME PER TI PERQENDRUAR DIJENIT E TIJ NE DREJTM TJETER SHKENCORE DHE PEDAGOGJIKE SEPSE U DUK QARTE QI AI NUK JETON ME REALITETIN.kJO NDOSHTA ESHTE ARSYEJA QE MEGJITHE CURICCULUMIN SHUME TE PASUR NUK KA BA HAJR NE ASNJE PUNE.SIC KA THANE ADMINISTRATORI TJETER SHKOLLA TJETER JETA.TEK ALBANI KJO GJA SHUME E THEKSUAR.SIQERISHT I UROJ SHENDET DHE SUKSESE NE DREJTIME TJERA NE JETE.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 04 Feb : 09:44

ARRA MADHE:me pelqeu mendimi i skuderi -t shume realist z. thika nqs aeshte si ka mbiemrin bile bile ta kete mprehur mire si lapsin etij e ka te veshtire ne nje keshill bashkiak enigme .me plot te padenje . qe skane aftesi per keshille shkalle pallati.jo ma per k. bashkiak shkoder . une nuk e njof z.thika nuk du me paragjyku, por mendoj se nuk e njef gjendjen ne shkoder. po te ishte qene keshilltare bashkiak kto tri vjet qe kaluan ai nuk do te kandidonte fare. ai eshte thjeshte endrrimtare qe ka me u zhgenjy kure ti dale gjumi.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, ARRA MADHE 04 Feb : 09:50

PER STAFIN KISHA NJE KERKESE A KA MUNDESI ME NA AFISHU LISTEN E KESHILLIT BASHKIAK EKZISTUES DHE PARTITE QE PERFAQESOJNE JU LUTEM BANJE KETE SE PAK ASHUME KTA DO DALIN PERSERI NE KETO ZGJEDHJE.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 04 Feb : 16:00

KETO ZGJELLJE I KA FITUAR E MAJTA DHE MOS U LODHNI KOT, SE NE TERR NUK RRIHET MA . TANE BISNESI PO FOMELINTON PRANTAJ NUK RRIHET MA ME TE VJETERIT. EDHE E DJATHTA KA SHUME PO NUK DIN ME E GJETE VETIN ATY KU JANE.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Askushi 04 Feb : 16:50

A mund te krijohet nje ide, duke u bazuar ne dokumenta origjinale sa fonde jane dhene Shkodres ne tet vitet e Fatosit e sa jane dhene kete periudhe ku P.D eshte ne pushtet.
Sa ishte fondi i mbrendshem i bashkis (vjelja e taksave), e sa vlersohet ( sa lek jepen per nje km rruge)shtrimi i nje rruge ne Shkoder ne krahasim me ate ne Tirane.Sepse duke e marre me shume rezerva kam degjuar se ne Tirane e jo vetem, afrohen fonde me nje diferenc gati trefish.Duke qene se nuk jam i sigurt se mund te jete e vertet edhe ne qofte nuk dua ta besoj se eshte keshtu, i lutem kush ka mundesi te na informoj , qe te pakten kur debatojm per qeverisjen e Shkodres te dime ç'fare te thojme.Kane thene" flitet me pasion per ato gjera qe si dime".
Duke u njohur me realitetin se si a sa kane pasur mundesi ti japin Shkodres ateher eshte me e lehte te kritikohet apo lavderohet X apo Y.
Une nuk besoj se Shkodra do ndryshoj ngjyre politike, antikomunizmi ka rrenje te thella ne popull, por mos te harrojm se eshte e para here ne vitet e demokracis , ku pushteti qendror eshte se ka te gjitha mundesit si politikisht si ekonomikisht ti ndryshoj ngjyrat e qytetit.
Kur them ngjyrat nuk e kam fjalen per lyerjrn e pallateve, por Bashkia duhet te jete me afer popullit,çdo nderhyrje apo vendim i Bashkis do shikohet ne interes te gjithve jo te shumices , edhe nje ne qofte ai qe nuk eshte dakort do respektohet mendimi i tij, e Bashkia do te gjej menyren me te mire per zgjidhjen e problemeve qe do lindin.
Roli i Bashkis, duke besuar se qeveria do investoj per Shkodren eshte te largoj sa me shpejt parazitet e te paaftit . Duke qene parazit i lindur qe s'ka punuar kurre e i paafte vetem nje menyre ka per te jetuar me rryshfete, pazarlleqe e vjedhje.
Jane edhe dy jave zgjedhjet kemi kohe per diskutime por nuk eshte shpejt ti uroj L.Lukes fitore.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 04 Feb : 17:09

zgjedhjet kushdo mund ti fitoje pseudo e djathta sepse nuk shoh kun ne shqiperi te djathte . e majta ose ndonlje e majte tjeter se per mua personalisht te gjitha te majta jane . por per diçka jam i sigurte qe ai popull i mjere nuk fiton asgja... kush nuk e ka kuptuar kete deri tani veshtire se ka me kuptuar me vone ata politikane vetem haptas nuk kane dale e me na thane * o popull kaq i trashe qenke ti qe hala se ke kuptuar qe ne po ju mashtrojme *. dhe ne perseri i duam dhe i votojme se nuk mundemi me ndejte pa u mashtruar.......
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, :::ShkoderZemer 04 Feb : 17:11

Shkodrani ne Mergim, eshte pak si vone per peticion ka vetem 2 jave kohe.

Cfare ndoshta mund te bahet asht kjo:
Qe cdo parti qe te vendoset ne Shkoder, dhe cdo kandidat, te mbahet pergjgjesh per premtimet. Pra puna eshte qe ti kujtojme atij qe do vije ne fuqi se cfare ka premtuar dhe se cfare po ben.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 04 Feb : 17:20

o askushi me qene se hyre tani ne diskutim ato qe ti i quan parazita ata jane ba sot milionera milionera ne valute dhe jo ne lek shqipetare parazit sot jemi une edhe ti dhe shume si puna ejone por nuk e di ai ke lexuar te gjitha se çfare shkruhet ketu .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 04 Feb : 17:35

PO MOR MILJONERA JANE BERE POR DERI KUR ME I LANE ATO NE PUSHTET, PRAP THUA TI MI I LANE . BOLL KANE NDEJTUR PER 16 VJETE BOLL KAN DREJTUAR SIMAS QEFTIT POR DUHET ME E NDERRUAR NJEHERE SE BOLL MA.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 04 Feb : 17:38

zgjidhjet kryhen vetem me dy menyra 1 me koncensus duke e bindur tjetrin .2 ose me presjone duke e sabotuar poçesin zgjedhore duke propoganduar ne popull qe ne listat per parti ose propocional ne te gjitha fletet e votimit te zhdarraviten te gjitha emrat e partive dhe te behet inisjatorja ne mbare shqiperine qyteti iù i dashur shkodra qe keshillin bashkiak ose siç kam thene me lart parlamenti i shkodres te zgjidhet me emra te pervetshem pra keshilli i bashkise te votohet emer per emer ashtu siç votohet kryetari i bashkise dhe per kete po jap edhe nje sygjerim te krijohet shoqata qytetare dhe te behet kjo propogande shtepi ne shtepi dhe te sqarohet mire ai popull qe nuk e din se çfare behet me voten e tije .................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 04 Feb : 17:48

me i hekur te vjeterit se ka ardhe koha me ju leshuar te rinjevesi nga e majta ashtu edhe nga e djthta
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, skuderi 04 Feb : 18:30

per deri sa nuk ka shtet te vjetrit hiqen me pune edhe mend pra ka shume diskutime ketu qe jane shume te vlefshme dhe patriotike nacjonaliste por shkruhen ketu dhe prap ketu mbeten i lexojme dhe i studjojme vetem ne . keto shkrime te vlefshme duhet me e gjete menyren qe ti serviren edhe opinjonit qytetare nga ndonje gazete kombetare e jo lokale/ besoj se me kuptoni arsyen / dhe si artikull te titullohet opinjonet e qytetareve shkodrane dhe asnjeri nuk po i kerkon honorare . e theksova ne fillim per deri sa nuk ka shtet sepse me ba me pase shtet keta te vjetrit por nuk jane te vjeter ne moshe ikin vete se e dine mire se me nje shtet te vertet vendi i tyre eshte burgu .......................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, agim 04 Feb : 21:51

lorenc luka
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, [b]Alban Gj.Thika[/b] 04 Feb : 22:13

Per "Mikun"

Me vjen mire qe je bashkuar me gjithe pjestaret e forumit, dhe me vjen mire qe me pershkruan dhe kritikon ne metoden tende. Kjo tregon lirine e mendimit dhe te shprehjes se ketij forumi. Tani kalojme tek komentet tuaja keq-informuese, per cfare arsyeje, nuk e di!
Pikat qe ti duhet te mesosh per jete (opinion):
1. Kur kritikon ose shpreh nje opinion duhet te identifikohesh dhe jo te perdoresh 'nick name'.
2. Njerezit duhet t'i njohesh me mire se thjesht nga nje prezantim ne TV (ne rastin tim).
3. Te jesh i sinqerte nuk eshte nje dobesi por nje virtyt i karakterit te njeriut.
dhe,
4. Mos e shtrembero kurre informacionin sepse intelekti yt nuk mund te ndjeke rritmin e komenteve.

Administrata e Bashkise
Une do te punoj me te njejten administrate qe do te zbatoje standartet bashkohore te punes. D.m.th. i jepet nje shanse cdo individi te integrohet ne pune per ndertimin e Shkodres. Dobesite e Bashkise reflektojne punen e dobet te drejtuesve te saj dhe jo te administrates.

Garancia ime
Une thashe ne interviste, "Vemendje, une nuk hedh kandidature per kete rol qe thjesht te fitoj dhe t'a bej prove per 18 muaj! Une jam i bindur qe do te punoj per 4 vite, por ne te njejten kohe i jap garanci elektoratit Shkodran qe nese do jete i pakenaqur me punen time, mbas 18 muajsh une do te jap doreheqjen". Keshtu eliminojme premtimet boshe qe politikanet qe ti simpatizon i kane dhene popullit Shqiptare per rreth 16 vjet. Nese nje nga rivalet e mi, ose karakteri i preferuar i yti per kete post, jep te njejten garanci, une i pari terheq kandidaturen time dhe i jap voten.

"Kaloresi"
Nga komentet tuaja nuk jam i sigurt nese ke dale ndonjehere ne boten qe ti quan 'fantazi'. Por sot ata mullinj me ere furnizojne miliona shtepi ne te gjithe boten dhe eshte nje biznes miliardar ne Bote. Nuk te ve faj sepse ti jeton ne 2007 dhe ke mentalitetin e te njejtes kohe qe Servantes ka shkruar librin, dhe padyshim te duket fantazi kjo fushe.

Deshtimi
Nese une deshtoj ne keto zgjedhje nuk do te jete sepse une nuk kam aftesi per te drejtuar ose nuk kam qene i afte gjate karrieres time. Albani sot eshte afarist ne Australi, dhe ne te njejten kohe eshte ne perfundim te DBA (nuk jam i sigurt nese e kupton domethenien, por shpresoj qe pjestare te tjere te ketij forumi do kene miresine te t'a shpjegojne). I dashur ‘Miku’, mos realizimi I deshires time ne kete fushate, (nese ndodh) do te jete rrjedhoje e faktit qe shoket e tu dhe ato qe ti simpatizon kane helmuar vendin tone me proçedura duke n'a kane lene mbrapa per shume vite. Nje shembull: blerja e votave!

‘Miku’ nje keshille miqesore, cdo mengjes qe te zgjohesh thuaj “Simply, very simply, with hope, Goooood morning.” - "Thjesht, shume thjesht, me shprese, Miremengjes"

Rezultatin e deshtimeve te mia do e shikojme ne 2011.
Gjithe te mirat,

Alban Gj.Thika
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, kamasutra_girl 05 Feb : 00:01

I dashur 'miku'!
Ne radhe te pare mendoj se nuk ke aq shume moral qe te ofendosh me cinizmin tend Z.Thika. Mund te jete e vertete qe Z.Thika nuk mund te jete aq i afte ne aspektin politik por une mendoj se ky njeri duhet vleresuar per guximin qe ka marre te kandidoje per bashkine e Shkodres. Nuk do ishte e drejte qe te ofendohej asnje person (pavarsisht nga aftesite e tija) qe perpiqet te punoje per Shkodren dhe ti perkushtohet asaj.
Nuk besoj se Shkodra te kete pasur te pakten dhe nje kryebashkiak te afte gjate ketyre 16 vitesh. Dhe shkrimin me lart mund te ja kishe dedikuar shume mire kryebashkiakeve te meparshem qe zhgenjyen te gjithe ne dhe jo Z.Thika.
Mgjs une jam socialist dhe sigurisht qe vota ime do shkoje per Z.Kopliku por kam frike qe nqs Z.Thika do humbase, ajo do jete humbja e Shkodres dhe jo e Z.Thika


Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, kamasutra_girl 05 Feb : 00:07

Doctor of Business Administration?
Nqs jo te lutem a mund te na tregosh dhe neve qe te mos vdesim injorante.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, refugjat ne angli 05 Feb : 00:41

Zoti Alban te uroj sukses! Shpresoj qe populli i Shkodres do te tregohet i mencur dhe do ta japin voten se te pakten dukesh njeri me kultur dhe ke mentalitet peredimor dhe besoj qe nuk do ta lejoj karakteri qe te korruptohesh. Personalisht nuk kam pas rastin me te ndjek ne ndonje program televiziv, po ketu e ke shpreh shume mire se cfare vlerash ke.
Pata rastin te njeku debatin mes Z. Luka dhe Z. Kopliku qe ishte debati me bezdishem qe kam ndjek ndonje here, e ndjeka ngaqe jam shkodran. Asnjeri nuk kishte kulture debati, te dy bertitshin dhe nuk linin njeri tjetrin me fol dhe kur pushonin zotni Kopliku qeshte me vete, te dy tregun se jane naive dhe patetik. Shkodrant mburren se jan njerez me kultur dhe se Shkodra asht djepi kulturs, pra nga kjo le te zgjedhin nje njeri me kultur. Mir u lexofshim forumista
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 05 Feb : 07:31

z mustafa e gfitoren ne bashkine e shkodres . i them te gjith shkodraneve u bej thirrje puplike votoni tate licin sepse vetem ai mund ti beje balle atij keshilli bashkiak qe thote skuderi vetem hori mund ti pergjigjet horave tash po e them me bindje te plote votoni tat licin boll u zhgenjyem nga* intelekualet * sepse te gjith e kan kuptuar keq ate fjale shkodra nuk ka nevoje per * *intelektuale * por per patriota dhe atdhetare . kur shkruante ai skuderi per keshillin bashkiak ai ethoshte shume bukur keshilli bashkiak eshte makina qe do te rregulloje shkodren ndersa k/ bashkise eshte shoferi . dhe ai skuderi me ka bindur plotesisht qe te bej kete thirje puplike * votoni tat licin * sepse ajo makine mund te drejtohet vetem nga ky shofer te tjeret asnje nuk mund ta bejne te jeni te sigurte....
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 08:21

[blocked by admin]
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 08:23

kamasutra me lejo qe ti pergjigjem une pyetjes tende per DBA. Dba do te thote "Doctor of Bussines Administration", nga ana akademike eshte ekuivalente me "Doctor of Philosophy in Business"(PhD) ose ndryshe ne shqip "doktor". DBA merret me zbatimin e nje teori te re, ndryshe nga PHD qe dizertacioni synon te zhvilloje nje teori te re nga fillimi.
Nejse, ideja eshte qe duke pasur parasysh shkollen ku po mbron DBA z.thika, me udheheqes diplome Dr. Leonie Hallo, kur ta mbaroje do beje pjese nder ato mijra doktore qe ka nxjerre shqiperia nder vite, qe si kane dhene gje me teper ketij kombi sesa marangozet dhe zdrukthetaret e thjeshte. Nje perqindje e madhe e popullsise, po pati leket dhe kohen e nevojshme mund te mbaroje PHD dhe DBA ne keto lloj turli shkollash.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 08:33

e dashur st...the one. Ato qe permend jane "kompani" apo organizata fantazem ose jo qe ti ngaqe mund te kesh kusheri z. Alban mund ti kesh degjuar nga ai. Psh "Solitaire holding " di qe eshte nje loje me letra ne windows, pyete dhe njehere z. Thika ca eshte kjo dhe na qe sqaro ne pergjigjen tjeter.
Pavaresisht faktit qe z. Thika ka qene i pari qe ka menduar per te hapur shoqaten e miqesise shqiptaro-malteze (e pergezoj shume per kete se kemi pasur shume nevoje), apo ka punuar ne keto kompanite qe thua ti, ku nga eksperienca shqiptaret zakonisht mund te lajne dhe pjatat por ne cv e shkruajne qe kane qene administratore te kompanive, te drejtosh bashkine e shkodres eshte tjeter gje. Dhe kriteri i pare eshte mbeshtetja politike, pa te smund te besh 2 hapa perpara. Kriteri i dyte eshte perberja e keshillit bashkiak, ku sikurse ju tha dhe "rusiani", perpara se te diskutoni per kryetarin e bashkise shikoni perberjen e keshillit bashkiak se ai eshte thelbesor ne marrjen e vendimeve.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 08:35

[blocked by admin]
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, cyber man 05 Feb : 10:00

per merita dhe per ate qe i kane sjelle shkodres nuk e meriton asnjeri prej kandidateve te quhet"i pari" i Shkodres .Megjithate sivjet kam vendosur te votoj dhe kesaj rradhe dua te votoj per te majten'ndryshe nga hert e tjera ' dhe kjo per dy arsye 'Lorenc Luka' dhe'Namik Koplikuè .Boll kam votu per subjektin politik sivjet do votoj per objektin politik .Shume here PD e sigurt per fitoren e saj ka sjelle kandidat jo te denje per nje qytet si shkodra , dhe une dhe pjesa me e madhe e shkodraneve te ndikuar nervi antikomunist dhe liberal ,por edhe ngaci pala tjeter nuk ka sjelle naj gja ma te mire e kena mbeshtet cdo kandidatur te saj .por tani nuk bane ma uje kosi shkodra nuk ja ka pa kurre hajrin qeverisjes demokratike dhe ky eshte nje fakt qe nuk mund ta mohoj askush .Populli shkodran simjet perballet me nje zgjedje te veshtire simjet te votoj person qe mbart cilesite me te mira ma te cilat krenohet edhe shkodra vete ,kultura, arsimi,fisnikerija,suksesi dhe shume vlera te tjera nga me te lavderueshmet me defektin e vetem qe perfaqeson nje parti qe shkodranet e kane alergji ,kjo nga fara e keqe prej te ciles ka dal si parti,apo te votoj nje persone qe eshte antagonisti i atij qe pershkruva pak me siper por me cilesine e vetme"perfaqesues "i demokracise .
Po te beni nje refleksion te thelle dhe te beni nje liste te gjithe atyre cilesive qe duhet te zoteroj 'i pari' i shkodres jame i sigurt qe ashtu si edhe une ,dhe ketu i drejtohem gjithe shkodraneve, jam i sigurt qe ne krye te listes do te vinit subjektin politik te cilin ai perfaqeson :mevjn keqe qe po le shkrimin ne mes por do e vazhdoj nje dite tjeter se tani me duhet te largohem nse ndokus ka ndoj gje per te kundershtuar nga ky shkrim i shkurter dhe i paplot,nejse, i lutem te mos hezitoj te replikoje jame i hapur per cdo debat
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 11:23

per informacion mbi zhvillimet akademike te fundit te z. thika konsultoni site-in trokit ketu
Do te gjeni informacion mbi temat e doktoratures, aplikantet per doktorature qe jane kryesisht tailandeze dhe kineze, pervec zotit Thika kuptohet, si dhe seriozitetin e shkolles.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, thethiaus 05 Feb : 12:11

me bani pershtypje nje dicka cfar mbiemrit asht "THIKA" a asht shkodran, cfar fejet asht a asht fis i madh a i vogel
kaqe te trash jan njerzimi pse asht e thanun me pas nje mbiemer qe e njef shkodra per me i ba bjografin
per ato qe votut deri tash a ju dolen ma te mire qe ja bat bjografin...... votoni per ate qe ju afron ma teper dhe ti kerkoni dhogari per punen qe ban dhe leni paraqykimet.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Askushi 05 Feb : 12:12

Qe je komunist shihet qarte cyber man. U merzite kaq shpejt zotnia jote nje kohe qe kemi prit 5o vjet ne varferi e terror pa u merzit, me besim tek zoti qe dita jone do vij. Ku e njeh kaq mire qe eshte fisnik ? se i vellai i vet Luani thonte qe se njoh mire se kemi qene gjithmon larg njeri tjetrit. Si mund ti thohet fisnik nje adhurues i diktatures e i diktatorit, rrit nen fotografin e tobestakut.Kujdes Shkodra se luhet nje moment i rendesishem per te ardhmen e qytetit, eshte nje test per kulturen e antikomunizmin e qytetit qe e mbeshtesin shume vete ne sallonet e Europes. Ju bej thirje mos humbni rastin e te behet nje gabim i pandreqshem.Ne fund te fundit Sala eshte duke qeverisur keq e gabon edhe ne kete rast ateher si do ja bej Kopliku per fonde ç'fare rraporti do kete me qeverin , sepse ju ngaterroheni veteveten , keni 20 vjet qe e keni hupur busullen qe kur ka vdekur dulla. Ka gabuar Shkodra se ka votuar P.D kur ishte Tosi ne pushtet, kemi humbur mundesin e marrjes se fondeve po tash qe eshte Sala nuk eshte e njejta gje.
Nje gje keni ju komunista jeni dembela ,parazit ,thashethemegji, e nuk ka asgje te keqe sepse kushdo e jeton jeten si don vete, por qe jepni mend te tjerve kjo eshte kulmi , vazhdoni edhe sot te jeni te paret per mend se si duhet te votojm, per ke duhet te votojm, e besoni se ju degjon kush? boll per hater te zotit nuk kemi me force per te degjuar keshillat e juaja. Votoni per ke ju ka qejfi por mos abuzoni ne fjalet e medha si (fisnik) (familje e mire) (me arsim te larte) PARTIA E VETEM PARTIA ka rendesi per ju njeriu eshte nje verme qe ja shtyp kryet kur te duash.

Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 12:29

Gjithmone o "askush" ne fakt keshtu ka bere vaki ne shkoder, gjithmone para zgjedhjeve komunistat e thekur ketu dhe 60 vjet thone "une kam votuar gjithmone per PD por kete here do votoj per kandidatin e PS se eshte familje e mire, intelektuale me taban". Per cdo zgjedhje, qe prej 16 vjetesh demokraci gjithmone keshtu i degjon te thojne.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 05 Feb : 14:05

doja tz ju kujtoja te gjitheve qe dikure ne nje kohe ramazan rragami ishte trainer i vllaznise dhe nje i aferm i tij i thot * o zani te lutem shume ma merr filanin ne ekip se eshte djale i mire . i familjes se mire . nuk pin as duhan as alkol dhe asht ne vitin e 3 ne insitut * a e dini se si u pergjigj rragami * per ato cilesi te mira qe paska jam shume dakort me e ba dhander por per futboll nuk ban*prandaj kemi vuajtur dhe vazhdojme te vuajme se merremi shume me biografite pseudo intelektuale dhe nuk merremi fare me aftesite organizative qe kjo e fundit ka me shume randesi per postin e k/ te bashkise sepse ate te paren ne qofte se nuk e ka te perkryer e perzgjedhe tek stafi qe do te krijoje . aftesia organizative eshte nje dhurate qe ta dhuron zoti sikunder sportin ose artin nuk asht se fitohet me shkolle . por me sa lexoj ne kete forum shume kush diskuton pa objektivizem por mbeshtetet tek tifoja e madhe qe ka ose me mire me thane debulesa per partine ose personin . jam duke i lexuar me shume vemendje shkrimet e skuderit te thjeshta . te kuptueshme pa tifo prandaj them larg tifozerise me objektiv ne biseda dhe jam shume dakort me skuderin qe dikush duhet ti beje puplike disa mendime mjaft te vlefshme per qytetin tone te mbrekullueshem prandaj e ftoj shkodra online te na jape ndonje mendim per kete problem......
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 05 Feb : 16:22

helius, nuk nenvleftesohen njerzit nga origjina e tyre, kjo teori nuk qendron ma. ti edhe shqiptar je, si ta lejon respekti qe ke per vetem me u shpreh ashtu?! me tu duk nje shkolle qe ka 30,000 student jo serioze do te thot qe ty te jan myll syt nga tifozlleku, me ken pak ma koherent kur merr pjese ne keshtu debatesh, vetem per veten tande... ne fakt ti je mbeshtes i kandidatit te ps, ca mund te presesh prej tejet? po te tham nje gja, sikur te fitojn z. kopliku qytetaria shkodrane ka marr fund. bezdi boll e kam te marr pjese ne keshtu temash po kur fillon e lexon nuk durohet pa ju kthy pergjigje disa tipav absurd. tung
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, cyberman 05 Feb : 16:33

asht e vertet se per te qene futbollist nuk ke nevoje te rrishe larg veseve dhe te keshe nje nivel itelektual mbi nivelin mesatar ket e kan tregu shume sportista te famshem ,gjithashtu eshte mese i njohur dobesia morale tek artistat ,e cila nder te tjera ka sherby jo rradhe here si burim frymezime. Por te lutem shume mos me thuje se mjafton te jesh teknokrate i mire,edhe pse nuk besoj se ja del fort mire edhe ne kete drejtim .Nuk e mohoj se ka shume prijesa ,dhe theksoj prijesa qe nga hici jan ba perandor te botes,rasti i Napoleonit por a mund te lartesojme zotin Lorenc Luke-n ne kete kategori njerezish?...
Dhe une po te flase me fakte nese te pelqeka me shume numrat se mendimi
Me gjej zoti Vizitor njerez te suksesshem ne politik ne vendet perendimore,ato po imarre si baze ngaqe jane nga me te suksesshmit,qe kane nje bagazh intelektual nen mesataren ?Po ta lehtesoj punen.pergjigjja eshte asnje .
Ndoshta per kete jane me te zhvilluar se ne ngaqe kane qene te drejtuar nga njerez te ditur dhe jo teknokrat ,Eshte nje gje te drejtosh nje grup personash qe kane nje mendim dhe nje horizont te perbashket me ate te tanin dhe tjeter gja te qeverisesh nje perzierje mendimesh vlerash etj etj.
Per kete zoteri duhet nje person i hapur dhe tolerant nje cilesi qe i perket intelektualit dhe te lutem shume mos me thuaj se eshte militantizem se une shpalosi mendimet e mija qe mund te replikohen nga mendime tjera dhe besoj qekjo qendron ne thelbin e asaj qe quaj vete demokraci e paster e trasheguar nga greket e lashte ,dhe jo sigurisht nga greket e sotshem,(dua ta theksoj ngaqe kam frike se do te me kryqezojne si militant grek kesaj rradhe),dhe qe eshte forma me e paster e demokracise.
Ndersa ate qe e quani ju objektivitet dhe saktesi ajo eshte reklame dhe militantizem ngaqe jane gjera qe nuk diskutohen.nese u zgjata pak si shume ne keto linja qe prekin nje teme universale dhe jo te momentit .
Nese don zoteri ti japesh voten cilitdo cofte nuk te pengoj nuk eshte ky qellimi im por ta dish se behet fjale per nje mandat vendimtare per fatin e shkodres pasi simjet vendoset nese shkodra do vazhdoj agonin e saj apo do ringjallet,ashtu sic shpresoj ,si feniksi nga hiri i vete.
Per kete une jam i pergjegjshem dhe kam vendosur qe i vetmi person po:litik ndermjet atyre qe me jane ofruar qe me ngjadh shpresen per nje kthese te mundshme eshte ai . Nuk mund te jap shifra se nuk ka te kaluar politike por sic e theksoj jam njeri i arsyes dhe jo i shifrave.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 18:13

vizitor te me thuash mua mbeshtetes te PS te garantoj qe ke thene cudine me te madhe ne bote !!!! Se di si arrite ne kete konkluzion te habitshem. Dhe leri ato cudirat e shkollave me 30 000 studente se le nam le.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sT... 05 Feb : 18:58

Per Helius- Qe je tmerresisht dhe verberisht "i dashuruar" pas Sali Berishes dhe PD (qe dhe te me detyrojne me pistolete ne koke nuk votoj kurre per te), nuk kisha pike dyshimi. Tani vertetova qe euforizmi yt te ben t'i hedhesh fjalet ne ajer, e le te shkojne ku te dojne!

Une me Z.Thika nuk kam patur dhe nuk kam as lidhje familjare ,as profesionale. Ato informacione qe kam dhene ketu i kam mbledhur duke bere kerkimet e mia dhe m'u duk e drejte qe te gjithe te dinim dicka me teper.
Arsyeja e vetme qe bera kete eshte sepse tek ky person, une shikoj nje shprese per te gjithe dhe nje te ardhme ndryshe nga e kaluara jone. Dhe me vjen mire qe si une ka dhe te tjere ne kete forum qe e inkurajojne ne kete eksperience te re. Nuk arrij te kuptoj gjithe ate helm qe po hedh mbi personin e tij. Meqe ti je i bindur ne ato idete tuaja dhe e kupton situaten dhe politiken dhe biznesin me mire se te gjithe ne, Urdhero dhe kandido dhe ti per postin. Sigurisht me ty do shkojme shume larg... Dmth shume larg Shkodres dhe Shqiperise nga ç'jemi deri tani!!!
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 05 Feb : 19:02

e ke gabim une nuk jam i dashuruar me asnje nga keto qe thua ti. Thjesht jam pragmatist per ate qe i duhet shkodres ne kete moment. Lidhjet me z.Thika duket qe i ke emocionale, personale, familjare apo ku ta di une sepse ato bicim kompanish qe me tregove nuk eshte se gjenden ne internet apo ne bilotekat neper dynja. Ose trego ne cfare menyre i ke bere keto kerkime se na bere kurioz.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, ARRA MADHE 05 Feb : 20:02

nese fiton z. luka qe ka probabilitetin me te madh sepse shkodra eshte konservatore e voton historikisht pd. shkodra ecen me ket ritem si me pare . pa aftesine e z. luka do ta shfryzojne te aftit per xhepin e tyre ne keshillin bashkiak. nese fiton z. kopliku qe ka probabilitet ma te vogel sepse shkodra nuk i don me i pa ma komunistat e ish-at ne bashkine e shkodres aftesite e tije do ti pengoje paaftesia shokeve te tije qe e kane kandidu .dhe bllokimi qe do ti beje qeveria berisha. dhe shkodra do te jete si fushe beteje me akuza ngatrresa gjyqe marrveshje e mosmarrveshje ma shume e keshtu shkodra do shkoje mrapa .nese fiton z. thika qe ka probabilitet si mrekullia. aftesite e tije do ti pengoje keshilli bashkiak pd-ps dhe qeveria nese punon si mendon ai. keshtu qe shume shpejte ai do dorezohet para problemeve gjithnja ne rritjeqe qe do ti dalin dhe keshtu o do jape dorheqje nqs eshte i ndershem ose do firmose ku ti urdherojne e do marre rrogen deri ne fund te mandatit. ky eshte mendimi im per sa e njof une gjendjen. kandidimi i z. thika mendoj do demtoje z. luka e keshtu me duket se po i jep nje dore z. kopliku. kush do qe do te fitoje nuk shof se shkodra do behet ma mire . e keqja ma e vogel shkodra ne vendnumro.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 05 Feb : 20:52

ciberman me duket se jo e ke zgjatur problematiken por e ke ngatrruar lexova me shume vemendje komentin dhe rezultati perfundimtare per mua eshte se beni tifoper a thiken gje qe nuk te privon askush nga kjo e drejte elentare . por organizimi .drejtimi dhe menaxhimi jane dhunti nga zoti njerezit lindin te tille dhe zhvillohen edhe me shume gjate eksperiences . ne asnje shkrim ose koment timin nuk mund te gjesh ti qe une te kem thane qe z l luka i ka keto aftesi dhe te jesh i bindur se kur jap nje mendim nuk bej tifo per asnjerin nga kandidatet . pastaj me duket se jo vetem ju por edhe shume te tjere e keni neper kambur shume fjalen e madhe *intelektual * intelektual *nuk do te thote te keshe nje diplome universiteti ne qoftese mendon keshtu e ke shume gabim . pastaj po te jap nje shembull konkret aty ku kam punuar une kam patur nje nga ingjinjerat me te mire ne shqiperi dhe vete me thoshte *une jam per me ba shkence ne zyre dhe te betohem qe nuk kam aftesi me drejtuar asnje brigade me 4 vete * te betohem qe e pranonte vete dhe thoshte drejtimi dhe organizimi jane shkence ne vedi ......................................................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Tafil Ibriku 05 Feb : 21:19

Tashi po e shoh kete foton e ketij Namik Koplikut, vallahi une me PS jam por fytyre e prapshte boll na qenka zoti namik.
Perjashta qenka i rrenuar, ishalla nuk na del keshtu edhe permbrenda
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani ne mergim 05 Feb : 21:35

Me duket se po dalin prej temet dhe po i biem anash dhe anash.Eshte e vertete se me rendesi ka ne loje se kush do te jene anetaret e keshillit bashkiak.Po me rendesishmi per mendimin tim eshte se kush do tejete kryetari.Na kemi nje shprehje "peshku qelbet prej kryet".Pra ne se nuk kemi nje njeri te afte ne krye atehere dhe punet nuk shkojne mbare.Dhe nje shofer i mire e drejton makinen mire ,pa shkaktuar aksident dhe pa i hedhur ne humnere.Pra na duhet nje shofer i mire,sepse nje shofer i mire edhe ne qofte eshte i ri ,e nget makinen me kujdes pa ba gabim dhe shkaktuar aksident.Te jemi realiste.Te gjithe jemi pothuajse ne kete forum demokrate dhe te gjihte kemi votur per demrokratet pavaresisht se kush ka qene si njeri apo i cfare besimi ka qene.Une mendoj se problemi mund te qendroje tjeter kund ne kete fushate.Mos Sala vete ka zgjedhur kete kandidature (LOLIN)per te humbur apastafat??????????Te mos harrojme rastin e Pjeter Abnorit,megjithese nuk ban mire me permend se ka vdeke),pse Sala nuk deshti me e lane me kanditu ne shkoder por e kundershtoi kete gje dhe e dergoi diku nga malsia dhe qe e dinte se atje do te humbte dhe nuk do te merrte vota dhe fitoi kandidati i PS .Dhe ashtu ndodhi apo jo?
A mund te jete ndonje marreveshje midis Sales dhe Nanos dhe kjo gje me qellim qe PD me ate kandidat ti humbe zgjedhjet ne shkoder?Duke mos harruar se Sala i morri votat ne korrik duke mos lane gja pa thene per Nanon ,etj etj dhe pastaj pa pike fytyre ulet dhe shtrongon duart?
Tjeter gje nuk arrij ta merr vesh nga ky forum ne debatet qe zhvillohen.Ketu diskutohet a e meriton Lorenci apo Namiku apo Tat Lici?Cfare kontributi keto njerez kane dhene ne keto vite demokracie?Kane punar per shkodren apo e kane vjedhur shkodren? A i kane qendruar shkodres keto njerez shkodres ne dite te veshtira?Si psh:Lorenci me disa te tjere e kane braktisur PD she shkodren me 1996;Apo tat lici qe ka vendose xhoba njerezve?apo qe kane perfituar pallate deh leje ndertime vend e pa vend?Apo ai Namiku si bisnesmen(nuk a asht po keshtu po thojne)a ka investuar apo ka ndihmuar ne shtrimin e rrugeve apo ne lehtesimin sado pak listat per buke qe kane njerezet ne shkoder(pavaresisht se jane paret e tij,njefare kontributi apo sponzorizimi a ka ba kund?),apo gjergji qe ka perfituar me tendera nga bashkia(lorenci me ali kazazin e din kete gje)duke pasur si "bashkepronar nje komunist(firma ka qene ne emer te ketij te fundit)?etj etj etj etj pra ka shume.
Nuk ndonje te keqe dhe me nderrue njehere(une per vehti jam demokrat pa karte antaresie).Pse jo mos tia japin voten dhe A.Thikes.Ne fund te fundit ashte i ri ,ka nje shkolle te mbaruar jashte,ka nje mentalitet tjeter si dhe ka nje fare eksperience ne perendim,nese nuk ka punuar te pakten ka ndigjuar dhe ka pare se si punohet(ne na mungon edukata ne pune).Vetem 50% te zbatohet na si shkoder besoj se jemi ne rregull.
Ai duhet te inkurajohet bile ne kete proces,per kete iniciative qe ka marre pavaresisht a fiton apo jo.Ka ikur koha e brezit te vjeter,mentalitetit te vjeter.Ai vend ka nevoje qe te kapet ne dore nga brezi i ri ,i cili asht me nje mentalitet ndryshe dhe tolerant dhe i kompromisit.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, thethaus 05 Feb : 23:40

une jam demokrat me ide por jo me partin e sali berishes.
Albanin enjo mire personalisht ne emigracjon
nje gje do tju thosha persa i perket aftesis se tij asht shum i afte e i perpikt guximin qe albani ka per te arritur objektivat asht shum i madh
une personalish njo edhe z.luka ashe perzon i neruar me nje familje te mire e te vujtur hga komounizmi konkurtisht flas nga qe edhe familja e ime ishte e inerrnuar ne te njejten vend .

por kjo detyr don guxim e durim qe ti perballosh kesaj detyret per mendimin tim albani e ka, edhe pse ka hedhe kanditaturen si .ps. por kjo sdo te thote gje se nuk ashte partia ajo qe mendon per vendin por personi qe e drejton ate.

ju uroj te gjithve kanditatve suksese ne kete fushaten e vencantarisht Zotit.A. THIKA

Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 06 Feb : 07:17

thethaus ke probleme serioze ne ndertimin e fjalive nga ana gramatikore/sintaksore. Po ti shtosh kesaj faktin qe je bere lemsh dhe shume konfuz behesh i bezdisur besoj per cdo anetar te forumit. Ne nje vend shprehesh qe "nuk e njoj z.thika, ca eshte ky shkodran apo cfare" dhe pastaj thua "une personalisht e njoh Albanin ne emigracion". Dhe kete ben brenda te njejtit forum ne 2 mesazhe resht.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 06 Feb : 07:35

lu lutem shikojeni faqen tjeter se çfare behet per keshillin bashkiak se ky a thika jo me kene a thika por a mitrolozi nuk ka se çfar te baje prandaj merruni me shume me makinen siç thote skuderi dhe mandej asaj makine po i gjejme bashkarisht shoferin . eshte gjynah qe nje shoferit te mire me i dhane makine te keqe dhe pa frena
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 06 Feb : 07:45

o ti shkodrani ne mergim po si ja bejne ato shtetet monarkiste qe me ligje vendosin nje shofer trashigimie a thua ti se jane me mbrapa se ne jo more jo por kane makinen shume te mire ai ven vetem firmen se punet ja bajne te tjeret pra ai ka makine te mire . keto jane probleme politike prandaj duhet me pase edhe ngritje politike per me dhane mendime ndersa per te diskutuar eshte e drejte e gjithkujte
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, anxhelini 06 Feb : 10:23

ktu ash ze puna. jo mar shok nuk baht kshu.
fslitni me rall e mas ban si komunist. bani si italija.
saluto tuti voji.

Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, ndocjani 06 Feb : 12:43

per mendimin tem 16 vite provum pd me shkatrrimin e shkodres prandaj jam per koplikun
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, ndocjani 06 Feb : 12:49

per mendimin tem 16 vite provum pd me shkatrrimin e shkodres prandaj jam per z kopliku se pd na ngopi me krytar kukulla qe jan burra qe terhiqen per hunde nga jozi
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 06 Feb : 12:57

forca LORENC LUKA fitore e pa diskutushme
po si kan me fitu kumunistat ne shkoder more njerz.ai qe asht komunist nuk asht shkodran.nuk jan punt ne shqipni si ne itali......kuptonje mir.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, agim 06 Feb : 23:49

nuk diskutohet fitorja e Lorenc Lukes ne Shkoder por po vazhdoj me kete ritem sic kane nisur investimet ne Shkoder sot kater vjet kane me e votue edhe socialistat PD
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani ne mergim 07 Feb : 01:22

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
O Agim,besoj se je tuj u talle.Shpresoj qe je duke u talle.
Nese jo,pash zotin me trego se kujt i thua ti investime ne shkoder prej qeverise?
500 m rruge apo 1km rruge apo shto miell e shto uje,duke e bere te njejten rruge 100 here?Kete investim e ben edhe nje "tregtaruc ne shkoder" per qytetin e vet.
Shpresoj qe te jesh duke u qeshur me kete gje sepse eshte nje humor tamam tipik anglez.
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, ndocjani 07 Feb : 13:50

po me habisin disa emigrant me keto mendime qe emajta qenkan komunista o qyqar a ka ma komunist se sala qe hala e ruan testen ne xhep per ndonje rast te veshtir si ruajti rastin me fatosin qe sot na qenka njeriu me i nderuar i shqiperis pritni ndonje dite qe sala te rikthehet te partia komuniste se aty e ka shpirtin e te na tregoj se komunistat ja me te miret qe ka njohur ai por ka qene ne fushat kur ika share keshtu qe se di a ka me shum komunista ps apo pd kete po e tregon koha jam per namik koplikun se 16 vjet i provuam boll pd per investime shikoni zonen prendimore te shkodres dhe do bindeni cfar demi po i ben pd shkodres deri ndarje fetare
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Nick_NY 07 Feb : 22:59

pPershnetje te gjithve.Me ju than te drejten un e njoh shum mire Albanin ,nuk du me than gja tjeter vec un mendoj se e meriton voten e Shkodranve sepse: Asht i ri (nuk e ka menen vec me mush gjepat por ma e keqja ka me ken per karrier ,pra per karrier ka me ba ma te miren per Shkodren ,s`po permeni se e ban per qytetin e vet ku ka le aj ,i jati etj etj.).Tjeter nuk ka nevoj per milionat qe vijn ne bashki se te pakten jeten e vet e ka rregullu me te ardhuna e letra ku te don ne Bot.Arsyja tjeter asht se ka punu e ka pa shum shum ma teper se Loli e ky Nami ku qysh ne koh te shkopit
Shkodra ka nevoj per nryshim mos votoni per parti se ma merr menja ju a kan pru ne maje te hunes .Funi i funit qa keni me hup ma zi se asht ne Shkoder s`ka qa bahet ,pre provonje djalin e Shkodres me experienc ne Bot.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, F.MALAJ 07 Feb : 23:47

Thone qe çdo popull ka qeverine qe meriton kjo nuk do te thote qe qeverite qe kane drejtuar shkodren (per mos zhvillim) kane paraqitur aspiratat e verteta te popullit shkodrane .Te gjithe drejtuesit te cilet deri me tani kane qeverisur qytetin e shkodres i jane imponuar popullit nga parti te ndryshme politike.Mendoj se ka ardhur koha qe votuesit shkodrane te votojne me logjiken e ndryshimit dhe jo me frymen partiake.slogani i ndonje kandidati tjeter ta bejme shkodren si europa eshte i barabarte me sloganin tashme te konsumuar te çekut te bardhe dhe ta bejme shqiperine si amerika! une mendoj qe ne fillim ne duhet te ndalojme ecjen mbrapa pastaj te ecim perpara dhe ti dhurojme qytetarve te shkodres nje qytet siç e deshirojne ata besoj se vetem nje kandidature si e ALBAN THIKES mund ti sjelle qytetit te shkodres ndryshime te verteta pozitive
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Tafil Ibriku 08 Feb : 00:58

per vizitorin
Nuk e kuptoj se pse vazhdoni te na konsideroni komunista ne nje kohe komunistat i keni ne gjirin e partise tuaj. Ju jeni ato qe i mbeshtesni ato dhe jo ne.
kryeministrin e keni ish sekretar partie dhe spiun i shebimve te huaja. Shiko ate librin qe ka dale ne Angli.
Zv/kryeministrin e ke te birin e sekretarit te pare te Elbasanit dhe te Korçes.
Ministrin e Mjedisit e ke komunist 24 karat, deputet qe ne vitin 60-te dhe nip i Hysni Kapos.
Ministrat e tjere si Mustafaj, Ruli etj i ke pasur aneatre te PPSH-se.
Nje prej figurave me te larta ne PD e ke me pseudonimin "DEZINJATORJA". Pse nuk pranoni me hap dosjet e spiuneve dhe nje here qe u diskutua para disa muajsh, deputetet e PD futen bishtin nder shale dhe nuk e futen ne votim.

Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 08 Feb : 01:00

ca dan me than dezinjatore?
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, unknow 08 Feb : 11:11

You such a good t be true can take my eyes over you you been like heaven to touch i'm wonna hould you so much you such a good to be true can take my eyes over you I love you baby mos te bejme lufte te bejme dashuri boll jena gri me njeri tjetrin me shume dashuri ju lutem dhe cdo gje do shkoje me mire
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sssssssss 09 Feb : 16:39

kush te rrejn me shum se keshtu kendaqen ky milet tesh 15 vjet keshtu qe per rrena jan te paret demokratet por ishalla spo i han ky popull
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, lefter kazani 11 Feb : 15:54

te fitpjne kush dojn se sidoqofte fukaraja ka me met fukara dhe i pasuni do bahet edhe ma i pasun
ishalla e kap shkodren ne dore dikush se u ba turpi bots me atoo ruge e trotuare fajin e kan vet shkodranet se meten tu kap nervedi PD me PS ....KATOLIK me MYSLIMAN ....QYTETAR me VENALI
un mendoj se shkodrani duhet te shikojne pertoke se ka met tuj shikju perjet se as allahi as krishti sta po ja i bjen gja per vit te ri .
ups harrova shkodra ka qene djep kulturet e sot per sot djep urrejte se ne fakt ça do qe ndodh ne shkoder ju a lan fajin dukagjinsve

dor per dor drejt zhvillimit pa hoxha e prifta ,rrofte shkodra.........
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Venexianii 11 Feb : 17:04

ta fitoj kush te doje por ama te bej dicka se kan lene kokrren e namit tash 16 vite......turp.turp...se shkodra nuk e meriton...sa here vi ne vedlinjen time ,me keq me duket nuk shikoj asgje per terezi..pranaj kush te fitoj zgjelljet te bej nje lutje ...vjell sa me pak per vete por ama bej dicka...marvin_shkodrani
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, krejnar qe jam dukagjines 11 Feb : 17:17

po mor vlla njashtu asht me ra shi shum e me u myte shodra ne uje thojne se dukagjinsit e bane. ba e pa ba ne na lajne.jo se nuk kena edhe na noj tip qe punon per "mire" .mos me egzistu hic dukagjini thom se shkodra z'do ishte kurre i fije ma ngjendje se ashte.pse njeashtu ashte tirana durrsi vlora e saranda .po ato dukagjinsit i prishen aaaaaaa??
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, eduardi 11 Feb : 19:16

Ne radhe te pare kandidati per kryetar bashkije duhet me kene prej atij qyteti ku ven kandidaturen dhe ky nuk me duket se asht rasti i zotit Thika.Shpresoj qe kandidimi i zotit Thika te mos coj uje ne mullinin e Namikut sepse sadopak vota qe te marri sigurisht qe s'kane me kene komunistat ata votojne si gjithmone ne rresht por kane me kene vota te hekuna PD-se.Sa per ate kandidatin tjeter nuk ja vlen as me e permend.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, agim 11 Feb : 20:14

lorenc Luka shifet nga takimet qe po ben ne Shkoder shifet kjarte se e ka fitoren te sigurte po pritet shume mire si ne serreq ashtu edhe ne perash e ne rus ishalla ai do te vazhdoje edhe kur te zgjidhet me kene afer elektoratit
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sT... 11 Feb : 22:44

Per Agimin. Ti djale, me duket se jeton ne boten e çudirave (lum si ty)! Nuk e di a i peshon ndopak fjalet para se t'i thuash. Dy rruge shtrohen dhe per ty eshte e mjaftueshme te fitoje Z.Luka. Dy takime ben ky i fundit, nje buzeqeshje ketu e nje atje, dhe na qenka afer elektoratit. E qarte qe do fitoje Z.Luka, shume e qarte dhe qe do i qendroje afer elektoratit pas zgjedhjeve! Thjesht uroj te mos perseritet kurre nje '97 e dyte qe te vertetojme dedikimin me shpirt per Shkodren te ketij personi te denje per poziten si kryetar.
Dhe "serreqi" qe permend ti, ka qene gjithmone zone shume aktive dhe dashamirese ndaj PD (kupto ate qe mundohem te te them).
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, refugjat nga australia 12 Feb : 09:24

ME falni se po nderhyj ne kete debat, po deshta vetem ti tregoj helias , ti ma merr mendja SE NUK E KE IDEN e unversitetit ne australi , e po pate ndonje ankes per kete UN lexo per kete UN se do te kuptosh rendesin e tij. Persa i perket ALBANIT I uroj fat ne kete rruge qe ka marr, dhe sa per dijeni te shikusave ne ket faqe un njoh ALBANIN personalisht , edhe i kam than qe mos te vije atje, sepse[ PESHKU I MADH HAN TE VOGLIN ] ,edhe keshilli bashkiak qe ndodhet atje nuk mund ti pergjigjet intelektit , dhe punes qe ai mendon te beje ne shkoder. Megjithate un i uroj fat ne iniciativen e tij te guximshme. {DESHTA TE SHTOJ PER OPINIONIN E KETYRE LEXUESVE ASHT MARRE PER SHKODREN SE KUSH NDODHET NE KETE BASHKI DHE PER FATIN E KEQ UN I NJOH SHUMICEN E KETYRE FIGURAVE NGA AFER}.................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, helius 12 Feb : 09:34

ca eshte ky universiteti ne australi more. Mund ta dime dhe ne se per cfare po flet ?
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, .: Deno :. 12 Feb : 16:39

Nuk e di nsese zBhri Borici i ndjek keto postime, por nese ai i ndejek do kisha pasyr deshire te na tregonte mendimin e tije, se a mendon ai se do perseritet e njeta histori ne zgjedhjet vendore ne shkoder, si ne kohen kur ai kandidoi?

Respekte
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Venexianii 12 Feb : 20:02

.........nejse me sa mbaj mend une veprat me te medha ne shkoder i ka ba muho asllani,,,sikur te ishte ai dhe nje here sdo ishte keq(por jo rregjimi),,,kto hajdutat e sotem mendojne vetem me rrejt popullin e shkret,,,,,mendoj meqe ne pushtet eshte pd nuk do ishte keq te fitonte kandidati i pd....ne te kundert po fitoj i ps,,,,,aha prap me gisht ne goj kan me na lane....se ne jemi mesu gjithmon te vetm kunder te tanve...po nejse....dy kandidateve do i bej nje tjeter lutje,,,,aman mendoni per shkoder locen se jemi dhe kemi ken ne goj te ujkut tan jeten,,,,,,DUHET TE NDRYSHOJM,,SE E MERITOJM.....
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 13 Feb : 04:20

ne jeten private nuk duhet me hi kete qe ban sali berisha eshte nje turp i madhe ai kujton se do ti ban keq edit por ja ka ulur piket vedit sala ja uli piket vedit kur u takua me nanon edhe tashti me edin dhe tashti si ka jete ma kurrgja sala ska pas pike kurre tashti i ka ardhur koha me ike ne shpi bashkine e shkodres duhet me e fituar e majta se boll ka ndejtur e djthta
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sokoli 13 Feb : 12:13

medoj se P D do fitoj si gjithmon se SHkodra ka dit çdo here
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, tony belgium 13 Feb : 14:14

pse pd e ps-ja para votimeve bajn sikur e kan seriozisht,kur kan kaq fonde pse si investojn, a nuk e mort vesh se evropa nuk ndihmon kend, vec me marr asht...a e keni harru vizionin 2000 pd qe sali berisha ja premtoj shkodres e tash jena 2007, e hala ska ba gja, e pretendoni prap me u marr me te,do fitoj jo jo jo jo jooooooooo,
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, stokolm 13 Feb : 14:29

ketu ne evrope existojn grupe nacionaliste, edhe ne parlamentin evropian kan pak dite qe jan prandu e ne shkoder duhet me u kriju kjo force,se shkodra gjithmon ka firmos per qeshtje shqiptare,e sot asht turp me diskutu per pd e ps o klysha te tjer qe ne 1990 exzistonte vetem 2 parti..e njerz pa force exteriore e lene ate te mbrendeshme qe asht e manget.bashkia e shkodres nuk asht azil per partite.ma mir duhet me fitu persona fizik te pa mevarun,jo me prejardhje te ndonje partie.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani 13 Feb : 14:35

dreqi i mallkuem ka me fitu,..o duhet me pas beth me drejtu shodren.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, rozafa 13 Feb : 14:48

o moj shkoder, moj mizore zen mend se ta kan marr doren.pd -ps, jan njisaj e per ty nevoj pa kajn vec ti zemer mos maj per ta se po na bajn me hanger dhe e balt....rrofte qytetaria shkodrane.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani 13 Feb : 16:43

pasi degjova dy kandidatet ne alsat se kuptova lorencin se hala na lenkan shkodren pa u zhvillu komunistat po tesh 16 vjet shkodren e drejtojn demokratet ooooo lorenc po jam i bindur se ju e dini mire se ne pd ka me shum komunista se ne asnje parti tjeter duke fillu nga krytari i juaj krytari bashkis lle ju vet prandaj nderro pllaken e mos i permend se ju njjeh shkodra te gjithve nuk jam per asnjerin kandidat pasi sjan per te miren e shkodres
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sokoli 13 Feb : 17:19

O shkodrani e kush mendon ti se duhet ku ke me te mire kush ta dreitoj Shkodren duhet me keto qe kena me zgjell pra?????? cila esht e keqja me e vogel ndofta njelloj po dikush duhet

Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani 13 Feb : 17:58

pershndetje sokol:per mendimin tem duhet me ba referendum per zgjedhje te reja,e hapje dossiesh nji per nji per tan qe kan ba pjes nep dege partish ne pergjithsi.boll me njerz qe kan ba studime ne kohen e komunizmit, se jan tan te infektum e nuk duhet me i lan me qu kryt, se ujku qimen e ndrron,por zakonin se harron,shiko faktin.si ne komunizem,si po thuhet demokraci qe hala nuk ka ardh shkodra asht diskriminu.a e meriton shkodra hala ket diktatur djali i enver hoxhes,sali berisha e i dyti fatos nano, qe na kan ba paqe mes njeni tjetrit.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, mario berlin 13 Feb : 18:05

bashkin e shkodres duhet me e kontrollu shkodrani,e jo i korruptumi.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, tony belgium 13 Feb : 20:58

gjate qeverisjes demokratike,asnjeher bashkia shkoder nuk ka ba nje projekt te ri per problemin midis te shkodres:5herojt-5komunistat e vigut, qe realisht hala rendojn imazhin e vertet shkodran...e per 16vjet asgja nuk bani partia demokratike...kur te heket kjo germalle mes shkoders ateher ka ardhe demokracia...........................................................................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 13 Feb : 21:44

Shkodrani faleminderit per pergjigjen te kuptoj drejt por duhet me jetu me realitetin ato njerez jane e ato do ta dreitojn por thuaj ishalla del dikush qe punon po a beson se mund te ket PO ka po ku jane te shpresojme ? un jetoj jasht po deshiroj çdo te mir per SHKODREN time ishalla;
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani 13 Feb : 22:20

gjithe ato leke qe jan harxhu, per reklama e spotet politike,qe po shoh te shkodraonline,e ndoj her ne tvsatelite,ishte ba ma merr mendja rruga e rusit.bajn reklama e skajn asfalt posht.ose ne vend te reklamave politike pse jo dhe ato te biznesit te vihet imazhi i rruges qe e rrethon,gropat,uji,plehnat,apo orarin kur vijn dritat.kja asht bashkia shkoder.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, nga franca 14 Feb : 10:09

per se grindeni or shkodran jeni me SALEN qe ju perlan se e doni kur shan por se pyetni ku eka testen e PPSH e ka lan. E ruan me shum nostalgji si ne diten qe u taku me FATOSIN e ju tregoj qe eshte njeiu me i ndershem qe SALA ka njohur turppppppp per te dhe ato qe shkojn pas tij me i poshter esht ai qe mashtron se socjalistet qe e pranojn qe jemi me PS
Keshtu o vedhezer SHKODRAN mendoni mir voten kuj me ja dhan qe per ju esht me i miri se partit i mori KIRI
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, kelmendi 14 Feb : 14:12

vizitor nga franca.qe sala ka qen komuniste kete e din te gjithe,por qe edhe edi rama eshte ma komuniste e dine te gjithe qe feston bashke me paskal milon ne peze dhe i thurin levdata enverit.kush po kandidon qe nuk ishte komuniste.ne qofte se lorenci nuk ishte komuniste bolle eshte me salen.prape edhe socialistat jane ba te padurushem,kush eshte ai i miri.e mendoj se kure thua ai qe voton per salen ai ashte ma i mrre se sala gabohesh,se ne radhe te pare sala munet me qene i poshter por i marre jo.se nje njeri i lindur e i rritur ne bjeshket e tropojes nuk ka arritur pak.per socialkomunistat nuk votohet ateher kujte ti jepet.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, tony belgium 14 Feb : 14:41

kelmendi....vota realisht duhet ti jepet mbretnise,e atehere shkodra mundet me u njoft si nje kohe ma pare...e kto levdata per salen nuk jan te arsyshme..po te udhetosh nga shkodra-kelmend, te duhet gati nje dite me arrite.kaq lerg ju ka lan sala
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, jimmy montreal 14 Feb : 14:53

shkodra duhet te forcohet e te bashkohet me tere shqiperine e te rifitoje seriozitetin qe e ka pase.metropoli shqiptar nuk eshte tirana por shkodra,shkodra eshte metropoli i dijes i kultures e i politikave,dikur ne shkoder existonin konsullat e britanise se madhe,austro-hungareze etj... dmth e njoftun ne bote e sot sala nje dite ka me ja heke dhe njat ure te vetme te baqallekut e me e izolu si enveri .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, luizi monaco 14 Feb : 15:07

bashkija shkoder mundet me u binjakezu me mretnin e monacos e jo me provinca italiane qe skan buk me hanger per veti..ne shkoder duhet me fitu mretnija se po e shoh qa po ban mretnija ketu ne monaco zone e lire per gjithqka qe eshte ne interese te popullates.votoni per monarkine se jeta ju garantohet.ma mire te dish kujt ja pagun taksat se sa turli lloj partish qe vetem me godite gjendjen e tyre economique mendoj.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, shkodrani ne mergim 14 Feb : 15:11

Po sikur(e kam permendur edeh diku tjeter tek artikulli:qeveria shkarkon...)te mos votojme AS per PD,as per PS as per LSI,pra per asnjeri qe partia e tij asht pjelle e komunizmit;po ashtu AS per partine e Tat Licit me shoke qe nuk kane lane gja ba.Por te votojne per nje parti "kot"pa emer ,qe nuk ka permbamje komuniste ne te(nese ekziston ndonje se nuk e di)ose te votojme per nje kanditat te pamvarur(si puna e alban thikes apo nese asht ndokush tjeter).Atehere ta shohim se sa fort na don Sala,Jozi @Co,cfare po bajne pastaj per shkodren ,sa investime po derdhin ne shkoder.etj,etj etj
Me respekt
Shkodrani ne mergim
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 14 Feb : 20:18

KOMUNIZMI NUK ESHTE IMAGJINATE POR ESHTE IDE DHE BINDJE PO BEJ DISA PYETJE DHE PO PRES PERGJIGJE. 1 KUSH ABUZOI ME PRONAT SHTETERORE .ME PRIVATIZIMIN E TYRE QE NE VITIN 1992 2/ KUSH U PASURUA NGA KY PRIVATIZIM 3/ KUSH E KREU REFORMEN AGRARE TE VITIT 1992 DUKE I DHANE FSHATARIT 3 DYNYM TOKE PER FRYME . 4 / KUSH PO I TJETERSON PRONAT . ATO FSHATARE QE MOREN NGA 3 DYNYM PER FRYME U PASURUAN DUKE I SHITUR ATO ATO TOKA DHE DUKE U BERE TANI EDHE ME DOKUMENTA PRONSIE NE QYTET NGA LIGJI I LEGALIZIMEVE . 4 /RINIA TE PYES TE VJETRIT SE A KA VEPRUAR EDHE ENVER HOXHA KESHTU NE VITIN 1946 DHE TE ME THONI MUA QE NUK PO E MARR VESHT SE KUSH ESHTE DHE KUSH VEPRON SI KOMUNIST . KUJTOJ NE VITIN 1991 ME DATE 31 MARS NE TE GJITHE QYTETET E SHQIPERISE FITOJ P / DEMOKRATIKE NDERSSA NE TE GJITHA FSHATRAT MALESITE E SHQIPERISE FITOJ P E PUNES DHE PER KETE VETE Z SALI BERISHA NA THA NE SHKODER * NE KEMI FITUAR QYTETARINE ATO KANE FITUAR INJORANCEN * KETO JANE FJALE TE Z BERISHA NE TRIBUNEN E RADIO SHKODRES . POR PERFUNDIMI DOLI QE QYTETARIA QE LUFTOI PER KETE DEMOKRACI MBETI EDHE PA PEONAT E VETA KUJTOJENI * NUK KENI MARRE SHKODRANE DEN BABA DEN DON EDHE TOKE NE SHKODER * PRANDAJ ME THONI KUSH ESHTE DHE VEPRON SI KOMUNIST.....................................
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, nga nje mik kelmendi 15 Feb : 09:52

per kelmendasin
kelmendin e njoh mire se kam shum miqe pasi kam punu si shofer ne ate zone dhe jane malesor te nderuar e rrespektuar keshtu qe mos e paralelizo SALEN me ato trima po te jap 1 arsytim ju nuk i bishit hasha ne kohen e partis njezeve tuaj qe u arratiseshin por ne heshtje mbanit lidhje me to ndersa ky malesori [SALA] qe ti me krahason me KELMENDASIT i bje hasha babes se tij . Per tu bindur hape faqen e internetit te parlamentit dhe shiko qe ne mes 140 deputetve vetem SALA se tregon emrin e babes qe vetem ai edin psen e kessaj
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, FRANCA 15 Feb : 10:20

I lexova me vemendje ato qe sugjeroni kam qene shume me PD si shume SHKODRAN por duke degjuar vetem premtime e rrena per 16 vite mendoj qe duhet te ndryshoj drejtimi per LORENCIN ne bashki ka punu e skam degju ndonje te mir qe i ka ber qytetit se ka jozi qe e ka emru qe shkodren don me e shkatrru. Per NAMIKUN familje me taban shkodran tipik me humor po ka siglen e partis qe e dramatizon Per TATEN larg qoft ajo dite se pastaj shkodren e mori lumi Per ALBANIN ka premisa se nuk ka jozin mbi kry .
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, kelmendasi 15 Feb : 15:07

te falneroj shume per respektin qe ke per kelmendasit,por dua te te them qe meqe ke punua si shofer ne ate zone ti e dine shume me mire se edhe vete ndoshta se dallimi midis kelmendasve dhe tropojet eshte shume e madhe,por une dale aty se salen e votoj kur nuk kam kujte tja jape,se ps gjalle si jepet atehere kush eshte me i miri i te kqinjeve e fiton
por gjithsesi salen e kemi me afer se edin e fatosin,ky te pakten eshte nga veriu.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, Anonymous 15 Feb : 17:27

Namik Kopliku
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, KELMENDASIT 16 Feb : 09:37

Faleminderit per mirkuptimin zoti ju prifte te mbaren
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, egri 16 Feb : 09:54

per mendimin tim fiton ps+lsi sepse shkodra deshiron te jete kundra rrjedhes vetem se deshiron te ngelet ne balte gjithmone, kerrkush fajin sja ka, fajin e ka vete, qe te ndryshoj shkodra duhet vetem Luka
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sokoli 16 Feb : 11:45

ME FAL xzxzxz faleminderit po un nuk jam per ate pune S
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, sokoli 16 Feb : 11:46

ME FAL xzxzxz faleminderit po un nuk jam per ate pune S po ti kush je?
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, SULA 16 Feb : 12:58

LUKA DO TE FITOJ PA DYSHIM...
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, VILIPOJA 16 Feb : 13:08

ORE SHQIPTAR MBUSHI MEND DHE JA JEPNI VOTEN E BEKUAR ...PDK...SE KJO ESHT NI PARTI ME VIZJONE EVROPJANE BOLL ME ME PD..PS..BOLL ME ME GENJESHTRA TE "SALO GOMARIT DHE RAMO GIRAFES"ZGJOHI SA NUK ESHT VON ZGJOHI,JU SHKONI E PUNONI NEPER SHTETE EVROPJANE E SALA DHE RAMA NUK QAJN KOKEN PER JU,NJERI VUAN PER TURQI E TRETRI PER GREQI KU MBETI SHQIPERIA E JON KRENARE UNE PER VETIN TIME I KAM PERVU TE DYAT..PD..PS..POR KURR ME TASH DO TE JA JAP VOTEN .....PDK....
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, vizitori 2 16 Feb : 21:20

per bese tamam pdk eshte parti me vizjon europjan sepse edhe kryetari i saje ka qene dikure mjeshter per me vjedhe ne xhepa...
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, pupi 17 Feb : 22:00

duhet me e fitu nje fare enver hoxha se atij as penin e leshit nuk ka mujt me ja keput kush ta tmirat
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, arianiti bruxelles 21 Feb : 00:14

bashkija e shkoders nuk asht bingo me e fitu kush,se po te ishte nje gja e tille kisha pas qejf une me e ble e me e ba muze per shkodranet e vertete.
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS, enver hoxha 21 Feb : 01:05

ore ne shkoder o cfare na gjeti o lorenci u zgjua nga djepi.i premton femijeve perralla,nuk eshte i zoti ti thyej dy arra.hoooho o
Previous polls
Title Posted by Active
Votoni per kandidatin per kryetare bashkiet. :::ShkoderZemer 04 Apr : 02:14 to 25 Apr : 18:46
A ju pelqen kjo pamje e forumit? :::ShkoderZemer 12 Dec : 01:14 to 04 Apr : 02:14
A e degjoni Radion e faqes ShkodraOnline ? :::ShkoderZemer 22 Oct : 14:18 to 12 Dec : 01:14
Shetitoret ne Shkoder duhen te kene emra shqip apo te huaj? ::albweb:: 18 Sep : 23:06 to 22 Oct : 14:18
Shetitoret ne Shkoder duhen te kene emra shqip apo te huaj? ::albweb:: 18 Sep : 23:02 to 18 Sep : 23:06
Per shetitoret e reja ne Shkoder media po perdore emrin e huaj "Pedonale". Si mendoni ju? :::ShkoderZemer 13 May : 22:10 to 18 Sep : 23:02
Cila eshte arsyeja kryesore qe frekuentoni faqen?? :::ShkoderZemer 15 Jan : 14:39 to 13 May : 22:10
Mendoni se Vllaznia do te dalin Kampion kete Vit :::ShkoderZemer 06 Dec : 18:55 to 15 Jan : 14:39
Mbasi e keni pare programin per Shkodren. Cfare mendoni per te ardhmen e saj? :::ShkoderZemer 30 Oct : 10:43 to 06 Dec : 18:55
Eshte Miratur Ligji per heqjen e 5 - Herojve te Vigut ne Shkoder. Si mendoni ju? :::ShkoderZemer 26 Sep : 02:35 to 30 Oct : 10:43
Cili ishte klubi i preferuar kete vit ne Velipoje :::ShkoderZemer 06 Sep : 07:39 to 26 Sep : 02:35
Si e kaluat ne Shkoder kete Vere ne 2008 :::ShkoderZemer 30 Aug : 21:53 to 06 Sep : 07:39
Do te shkoni ne Shkoder kete vere 2008 :::ShkoderZemer 04 Jun : 01:48 to 30 Aug : 21:53
A ju pelqen Muzika e re ne faqe? :::ShkoderZemer 27 May : 22:08 to 04 Jun : 01:48
A ju pelqen faqja e re e Forumit? :::ShkoderZemer 14 May : 10:53 to 04 Apr : 02:14
Si ju sherbern ShkodraOnline.com :::ShkoderZemer 30 Oct : 03:13 to 14 May : 10:53
A ju pelqen "chati" i ri ? :::ShkoderZemer 18 Oct : 03:26 to 30 Oct : 03:13
A ju pelqen faqja e re e Forumit :::ShkoderZemer 08 Sep : 01:05 to 18 Oct : 03:26
A keni Besim tek Bashkine e re dhe tek krytari Luka per permiresimin e Shkoders :::ShkoderZemer 12 May : 03:23 to 08 Sep : 01:05
Ne cilen lagjje jeni lindur/ banoni :::ShkoderZemer 21 Feb : 21:38 to 12 May : 03:23
Kush mendon se fiton Bashkine e SHKODERS :::ShkoderZemer 02 Feb : 13:05 to 21 Feb : 21:38
Sa vite keni qe jetoni larg Shkoders :::ShkoderZemer 17 Jan : 15:54 to 30 Jan : 17:02
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:




Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

G F 3D Photography
Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.4679 sec, 0.0512 of that for queries. DB queries: 43. Memory Usage: 1,632kB