Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
News - Category 'ART KULTURE HISTORI'

Qarku promovon një album turistik Fotografi e CD
Thursday 08 March 2007 - 18:24
Albumi i titulluar “Shkodra, Vlera Tingëlluese” i realizuar në dy gjuhë, shqip dhe anglisht, me financim të Këshillit të Qarkut Shkodër, në bashkëpunim me Agjencinë Zvicerane për Bashkëpunim e Zhvillim (SDC), ishte produkt i një pune tepër të specialUniversiteti i Shkodrës, “rrugëtim” 50-vjeçar
Thursday 08 March 2007 - 18:19"Shkodra, vlera tingëlluese", një album për resurset e qarkut
Thursday 08 March 2007 - 18:12Një javë për Kolombin
Sunday 04 March 2007 - 10:39
përkujtimin e 100- vjetorit të lindjes së njërit prej penelëve më të shquar të artit tonë pamor, Piktorit të Popullit Zef Kolombi. Për një javë, nga data 3 deri 10 mars, dy galeritë e arteve, me mbështetjen dhe të Ministrisë së Turizmit, Kulturës, RMonumentet diskrete, nga Skënderbeu tek Arben Broci
Wednesday 28 February 2007 - 07:01
Arben Broci, Skenderbeu, Presidentit amerikan Willson do t'i ndërtohet gjithashtu një shtatore Po buste? Po, ka edhe buste. anëtarëve të qeverisë së parë në Vlorë, Ismail Qemali, Luigj Gurakuqi Mit'hat Frashëri, Lef Nosi; Bust edhe P. ArbnoritBesi Bekteshi Foto
Monday 26 February 2007 - 04:34Inaugurohet Qendra Teatrore per Femije dhe te Rinj.
Sunday 25 February 2007 - 03:17
ACTCY synimet dhe aktiviteti ACTCY (Qëndra Teatrore për Fëmijë dhe të Rinj) synon zhvillimin e teatrit për fëmijë dhe të rinj në vazhdë të rrjedhave bashkohore,një teatër për fëmijë dhe të rinj nga femijët dhe të rinjtë duke i afruar spektatorit tShkodra, drejt një Rio të vogël braziliane
Thursday 22 February 2007 - 13:16
Në Shkodër mbyllet java e karnavaleve “Karbavale 2007” me mbrëmjen "Gala me maska" Mbrëmja "Gala me maska" që mbylli dhe aktivitetet një javore të festës tradicionale "Karnavale 2007" në qytetin e Shkodrës ka mbajtur "mbërthyer" deri në orën 04:00 tëKarnavalet në Shkodër, gjithmonë dhe më të arrira.
Tuesday 20 February 2007 - 20:48Tradita e bejtexhinjve në qytetin e Ulqinit
Tuesday 20 February 2007 - 14:09
Vargjet humoristike a me "thumb" ose bejtja "qit e prit"Bejtja, si krijimtari e rrymës letrare të bejtexhinjve në letërsinë shqipe, sot pak a shumë është


Go to page  1 2 3 ... 43 44 45
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3324 sec, 0.1014 of that for queries. DB queries: 39. Memory Usage: 2,368kB