Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
TV dhe Chat ShkodraOnline

CHAT Kalo ne dritare te re…

TV Kalo ne dritare te re…
10 Replicat me te Fundit ne Forum
Thread Shikime Replika Postimi i fundit
Migjeni (Letersia) 18532 52 OLIVE OYL
Sun Apr 16 2017, 10:12PM 
Libri Qe Keni Ne Duar (Letersia) 60396 500 OLIVE OYL
Sat Apr 15 2017, 08:52PM 
Poezi (Letersia) 92565 684 Mbreteresha
Fri Apr 14 2017, 10:12PM 
Video Interesante ne internet (I*N*T*E*R*E*S*A*N*T*E) 62014 620 OLIVE OYL
Sun Apr 02 2017, 12:02PM 
Ja vlen per me e shiku (I*N*T*E*R*E*S*A*N*T*E) 17125 80 OLIVE OYL
Sun Apr 02 2017, 11:30AM 
Poezi ne gjuhe te huaja (Letersia) 22885 71 OLIVE OYL
Sun Apr 02 2017, 08:11AM 
Filmi i fundit qe keni pare a ja vlen ta shohim edhe ne? (Kinematografia) 84373 1171 OLIVE OYL
Sun Apr 02 2017, 08:08AM 
MODA-FASHION (Fashion - Estetike - Glamour) 44565 222 OLIVE OYL
Sun Apr 02 2017, 08:03AM 
Kange franceze.Me te bukurat dje dhe sot. (Muzika) 44901 460 OLIVE OYL
Sun Apr 02 2017, 07:58AM 
Ritmo latino (Muzika) 11408 96 OLIVE OYL
Tue Mar 28 2017, 07:33PM 
Threads: 3061 | Replika: 404807 | Shikime: 17719223
05
02.2013

Shkodër, lirimi i banesave

::bud::
Rreth 32 familje, kryesisht ish-të persekutuar politikë dhe invalidë që jetojnë tek godina e ish-shkollës së rezervave në periferi të qytetit të Shkodrës kanë zhvilluar një protestë, pasi kundërshtojnë një urdher të zyres së përmbarimit, që kerkon qe ata të braktisin banesën për t’ia lënë pronarit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
24
01.2013

Ndahet nga jeta Paulin Selimi

::bud::
Eshte ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare pasi ka vuajtur prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë, aktori dhe shkrimtari i njohur i humorit shkodran Paulin Selimi.


Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
22
01.2013

Atentat mafioz në Shkodër, vritet 46-vjeçari. Durrës, 2 hajdutë plagosin oficerin e krimeve

::bud::
SHKODER/DURRES –Vrasja e një 46-vjeçari në Shkodër dhe plagosja e një oficeri krimesh në Durrës kanë tronditur opinionin publik mëngjesin e kësaj të diele. Dy persona kanë ekzekutuar pronarin e një lokali në lagjen “Zdrale” në Shkodër, ndërsa në Durrës është plagosur me mjete te forta një oficer i krimeve, në tentativë për të ndaluar dy grabitës.Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
01.2013

Shkodër, zhduken dy të rinj

::bud::
Dy vëllezër Alfons e Paskualin Kolndreaj, 20 e 21 vjeç nga fshati Stajk i Shkodrës, janë shpallur në kërkim si të humbur nga policia e Shkodrës.

Dyshimet e policis janë që dy vëllezërit mund të kenë pësuar aksident duke përfunduar në lumin Drin, pas dëmtimit të një muri mbrojtës rrugor pranë vendit të quajtur Kthesa e Beltojës. Por ende as automjeti dhe as përsonat nuk janë gjetur.
Një grup polumbaresh të RENEA-s kanë mbërritur nga Tirana të mërkurën në mëngjes ku po kërkojnë nëse automjeti ka rënë në ujë.
Sipas familjarve dy vëllezërit kanë dalë në 3 të mëngjesit natën e Krishtlindjeve dhe janë parë duke lëvizur me shpejtësi.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
19
01.2013

Gjakmarrja, pesë fëmijë të ngujuar në kasolle me lopën

::bud::
Të ndodhur aty pa drejtësisht, të ngujuar nga një dorë vrasëse që i mori jetën të atit, 5 fëmijë dhe nëna e tyre jetojnë brenda një kasolleje, ku në një cep hanë ata dhe në një cep lopa. Një realitet i dhimbshëm në një nga fshatrat e Shkodrës, i treguar nga një prej mësueseve, të cilat çdo ditë përballen me historitë e patreguara të fëmijëve të ngujuar. Të pafajshëm, por të dënuar që të rriten mes katër mureve, pa shkuar në shkollë, pa shokë, ndoshta edhe pa jetë. Të jesh i ngujuar për ta është një paralajmërim i vdekjes, koncept që edhe pse të vegjël, janë të detyruar ta “përpijnë” në mendjet e tyre. Në këtë situatë të zymtë, e vetmja rreze shprese për ta është projekti “Shansi i dytë”, i iniciuar nga Drejtoria Arsimore Rajonale e Shkodrës.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
24
01.2013

Përmbytje në Shkodër-Lezhë

::bud::
Rreshjet rikthyen përmbytjet në Shkodër e Lezhë. Në zonën e Shkodrës janë me qindra hektarë tokë nën ujë.

Këto janë pamjet e fshatit Rrënc, ku toka është mbuluar nga uji, i cili i është afruar edhe disa banesave.
Ndërkohë, banorë të tjerë të zonës po shfrytëzojnë këtë situatë për të peshkuar në kanalet e kullimit.
Në brendësi të nën-Shkodrës, në vendin e quajtur Ura e Gjolulit, pamja e fushave të ngjason me një liqen të madh.
Kjo është zona më e ulët e nën-Shkodrës dhe si e tillë, ne raste rreshjesh shiu, kullimi i ujit është tepër i vështirë.Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
22
01.2013

Atentat mafioz në Shkodër, vritet 46-vjeçari. Durrës, 2 hajdutë plagosin oficerin e krimeve

::bud::
SHKODER/DURRES –Vrasja e një 46-vjeçari në Shkodër dhe plagosja e një oficeri krimesh në Durrës kanë tronditur opinionin publik mëngjesin e kësaj të diele. Dy persona kanë ekzekutuar pronarin e një lokali në lagjen “Zdrale” në Shkodër, ndërsa në Durrës është plagosur me mjete te forta një oficer i krimeve, në tentativë për të ndaluar dy grabitës.Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
01.2013

Grabiten 7.6 milionë lekë të Bashkisë së Vaut të Dejës, ndjekje penale rojes dhe arkëtares

::bud::
Kriza ekonomike dhe jo vetëm, ka bërë që numri i grabitjeve të rritet frikshëm. Tani vjedhjes nuk po i shpëtojnë as institucionet e pushtetit qendror dhe lokal. Viktima e radhës është Bashkia e Vaut të Dejës. Gjatë orëve të natës së kaluar, nga arka e kësaj bashkie janë grabitur një shumë prej tetë milionë lekësh.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
01.2013

Shkodër, braktiset by-pass

::bud::
Prej disa javësh punimet në ndërtimin e by pass-it të Shkodrës janë ndërprerë. Ky investim i cili u cilësua si një ndërhyrje emergjente nga Qeveria pasi parashikonte të mbrojë qytetin nga përmbytjet sot ka mbetur në mëshire të fatit.
Makinerite prej kohesh qendrojne te fikuar prane zones ku u nis te behet investimi. Ndersa asnje puntor nuk shihet duke punuar. Njesite vendore ne Shkoder nuk japin asnje sqarim per nderprerjen e punime duke thene se eshte nje investim direkt i minstris se Transporteve.
Vazhdo Leximin...
Komenti 2printer friendly
19
01.2013

Shkodër, sherr për 2 pula të vjedhura, vritet një person në fshatin Bërdicë

::bud::
Një vrasje është shënuar sot pasdite në Shkodër pas një sherri mes 2 personave, ndërsa në prangat e policisë ka rënë autori.

News24 mëson se ngjarja është shënuar rreth orës 17:00 ne fshatin Bërdicës.
“Më datën 12.01.2013 në fshatin Bërdice komuna Bërdicë të rrethit Shkodër, është vrarë me armë zjarri shtetasi Lazer Luigj Paloka 50 vjec. Autori ngjarjes është shtetasi Hil Cak Hila 50 vjec, i cili u kap në banesen e tij së bashku me armën e krimit (pistoletë)”, njoftoi policia.
Ka qene shtetasi Hil Hila, 50 i njohur njihej dhe si kryeplak i Bërdicës.


Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

G F 3D Photography
Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.7060 sec, 0.5610 of that for queries. DB queries: 48. Memory Usage: 1,563kB