Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
TV dhe Chat ShkodraOnline

CHAT Kalo ne dritare te re…

TV Kalo ne dritare te re…
10 Replicat me te Fundit ne Forum
Thread Shikime Replika Postimi i fundit
Poezi (Letersia) 248645 686 OLIVE OYL
Tue Oct 23 2018, 10:46am 
Ca kenge po degjoni tani? (Muzika) 650549 5431 ❤Bambolina❤
Sun Mar 25 2018, 11:40pm 
Deshmitaret E Jehovajit (Besimet e ndryshme) 24685 30 Mbreteresha
Fri Feb 02 2018, 08:26pm 
RUS I MADH PA XHAMI?? (Besimet e ndryshme) 26668 33 Mbreteresha
Fri Feb 02 2018, 08:25pm 
Si të lësh përshtypje të mirë! (Psikologji dhe Sociologji) 13219 4 Mbreteresha
Wed Jan 31 2018, 02:21pm 
Te lutem o Zot....!!!! (Besimet e ndryshme) 127844 331 Mbreteresha
Wed Jan 31 2018, 02:05pm 
Libri Qe Keni Ne Duar (Letersia) 162125 501 Mbreteresha
Sat Jan 20 2018, 10:28pm 
Kange franceze.Me te bukurat dje dhe sot. (Muzika) 141549 462 OLIVE OYL
Mon Jan 15 2018, 07:18pm 
Fjal te urta popullore shkodrane (Folklori) 66204 69 OLIVE OYL
Wed Jan 10 2018, 02:38pm 
Destinacioni perfundimtar???!!! (Shkodranët rreth Globit) 35972 32 predator
Tue Dec 26 2017, 08:03pm 
Threads: 3061 | Replika: 405009 | Shikime: 35660628
19
01.2013

Shkodër, treni përplas makinën, plagoset rëndë 24-vjecari

::bud::
Treni përplas makinën plagoset një 24-vjecar. Aksidenti ndodhi pasditen e sotme, ku mësohet se treni i linjës Tiranë-Shkodër ka përplasur një makinë.
Nga hetimet paraprake mësohet se automjeti tip “Volkswagen’ ka hyrë në shinat e trenit për të kaluar rrugën me shpejt, por është aksidentuar nga treni.
Si pasoje e aksidentit ka mbetur i plagosur shoferi i makinës, Elvis Selimi 24-vjeç, i cili është transportuar në gjendje të rëndë në spitalin e Shkodrës.
Ende nuk ka shumë të dhëna për rrethanat e vërteta të aksidentit, por policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.
(e.m/BalkanWeb)

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
27
11.2012

Shkodër, manifestime për pavarësinë

:::ShkoderZemer
Të rinjtë dhe nxënësit përcollën me manifestime kulturore flamurin kombëtar nga njëra shkollë në tjetrën për ta vendosur më pas në Kalanë Rozafa Prej disa ditësh, në qytetet e Shqipërisë kanë nisur festimet për 100 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë. Në Shkodër, të rinjtë dhe nxënësit përcollën me manifestime kulturore flamurin kombëtar nga njëra shkollë në tjetrën për ta vendosur më pas në Kalanë Rozafa. Ndërsa sot, festuan në sheshin përpara shtatores së Luigj Gurakuqit, përfaqësuesit të Shkodrës në aktin e Shpalljes së Pavarësisë.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
27
11.2012

Inva Mula - Dhurate per Ditelindje - Kompozi Genc Tukici

:::ShkoderZemer
Inva Mula - Dhurate per Ditelindje - Kompozi Genc Tukici Sopranoja me famë botërore, Inva Mula ka prezantuar sot albumin e saj të ri, ndërsa ka sjellë edhe videoklipin e saj të parë, me këngë “Dhuratë për Ditëlindje”. Videoja e realizuar në Tiranë, nëpërmjet produksioni “Pro Video” vjen si një dhuratë e Inva Mulës për shqiptarët në këtë përvjetor të shpalljes së pavarësisë.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
10
11.2012

Armando Lohja: Une e vendosa flamurin tim.

:::ShkoderZemer
Nga Armando Lohja ( Creative City )- E ndjej per detyre dhe si kontribut qytetar qe tu drejtohem te gjithe banoreve te qytetit tone. Ne jemi deshmitare te disa demostrimeve te qytetareve te shumte me flamuj te ndryshem. Pjese e tyre kam qene dhe une shpeshhere. Kete kreysisht e kemi perjetuar gjate zhvillimit te kampionateve europiane apo boterore te futbollit. S`dua te zgjatem shume por desha tu tregoj te gjitheve qe une e ndjeva se eshte koha per te vendosur nja flamur shqiptar. Nuk ka rendesi se ku e vendosni ate. Vetem leshojeni nga nje parmak diku, apo ngrijeni dikur lart qe ai te valvitet ne token tone.


Vazhdo Leximin...
Komenti 6printer friendly
13
10.2012

Vrasjet në emër të Kanunit, në 20 vite, 5700 viktima

:::ShkoderZemer
Balkanweb - Thirrje për jetën', e ka quajtur Dekretin e Kishës Katolike për shkishërimin, Arqipeshkvi i Shkodrës, Imzot Angelo Masafra. Gjakmarrja, kjo plagë e rëndë e shoqërisë shqiptare, ka qenë në qendër të një aktiviteti-homazh të organizuar nga një grup organizatash joqeveritare në Shkodër. Krerë të Kishës Katolike, por edhe të afërm të viktimave, kanë kujtuar Pastorin Dritan Prroni, në 2-vjetorin e vrasjes së tij. Arqipeshkvi Angelo Masafra, ka bërë apel që shteti të japë dënime maksimale ndaj atyre që vrasin. "Policia dhe shteti kanë një rol të

Vazhdo Leximin...
Komenti 2printer friendly
22
12.2012

Emisioni Eurodita - Panel / Shkodra perballe Malit te Zi gjer ne 1913-en

:::ShkoderZemer
Emisioni Eurodita - Panel / Shkodra perballe Malit te Zi gjer ne 1913-en


Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
25
11.2012

Inva Mula me kompozitorin Genc Tukiçi koncert per 100-Vjetorin. Surprizon me linjat.

:::ShkoderZemer
Balkanweb - TIRANE- Kanë kaluar shtatë muaj, nga dita kur sopranoja e njohur Inva Mula u bë nëna e një vajze pas martesës me Et’hem Ramadanin, dhe në këtë 100-vjetor të Pavarësisë ajo jep koncertin e saj të parë në Shqipëri pas lindjes. Ajo ka bashkëpunuar me kompozitorin Genc Tukiçi, për të sjellë si kompozime të ripunuara këngët e njohura shqiptare në koncertin madhështor që Inva Mula do të mbajë më 28 Nëntor në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
13
10.2012

Shkodër, nis regjistrimi fillestar i pasurive

:::ShkoderZemer
Në vijim të ndërtimit të sistemit të ri të regjistrimit të pasurive të paluajtshme, Zyra Qendrore e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (ZQRPP) njofton se ka filluar afishimi publik i regjistrimit fillestar të pasurive të paluajtshme për zonën kadastrale nr. 8592 të qytetit të Shkodrës. Ky afishim bëhet respektivisht në territorin e zonës kadastrale nr. 8592, saktësisht në adresën, lagjja “Partizani”, rruga “Fahri Ramadani”, pranë kryqëzimit të

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
08
10.2012

Vllaznia, fitore dhe vend i tretë në renditje

:::ShkoderZemer
Balkanweb - TIRANE-Një gol i Dragoit në minutën e 79-të i ka dhënë fitoren Vllaznisë në përballjen kundër Laçit, zhvilluar sot në Loro Boriçi”. Shkodranët janë ngjitur kështu në vendin e tretë, në kuotë të barabartë pikësh me Besën, e cila triumfoi 2-0 në Gjirokastër. Vllaznia ka qenë më kërkuese në takimin e djeshëm, por kurbinasit janë shfaqur tepër të rrezikshëm në kundërsulm. Ndeshja ka qenë tepër emocionuese, madje në minutën e 18-të ka patur

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 1.0849 sec, 0.4713 of that for queries. DB queries: 52. Memory Usage: 2,666kB