Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
25
06.2006

Perurohet pas 16 vitesh lulishtja e universitetit

:::ShkoderZemer
GAZETA E SHKODRES
Qershor 25, 2006


Investimi

Pas 16 viteve perurohet nje siperfaqe e gjelbert ne qytetin e Shkodres. Te mesuar me shkaterrimin e lulishteve, zenien e tyre nga ndertime pa leje, perurimi i lulishtes prane Universitetit “Luigj Gurakuqi” ka qene nje risi per shkodranet. Paraditen e djeshme, rreth ores 11.00, eshte bere inagurimi i kesaj siperfaqe te gjelbert. Ne ceremonine e zhvilluar me kete rast merrnin pjese kryetari i Bashkise se Shkodres, Artan Haxhi dhe punonjes te tjere te ketij institucioni si dhe perfaqesues te Konsullates Italiane ne kete qytet. Nderhyrja ne kete park, i cili per vite te tera ishte lene ne harrese dhe qe po shkonte drejt degradimit te plote, u be e mundur ne saje te bashkepunimit mes bashkise dhe Regione Emilia Romana. Pala italiane investoi 80 mije euro per kete lulishte, siperfaqja e se ciles eshte 6 mije metra katrore. Punimmet e kryera konsistojne ne permiresimin e sistemit te kullimit, ndriçimin rrugor, mbjelljen e pemeve, ndertimin e trotuareve, bordurave anesore, rikonstruksionin e shatervanit si dhe te asfaltimit te rrugeve qe rrethojne kete lulishte.


[Submitted by ShkodraOnline]Komenti 0printer friendly
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2414 sec, 0.0818 of that for queries. DB queries: 40. Memory Usage: 2,370kB