Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
05
02.2013

Shkodër, lirimi i banesave

::bud::
Rreth 32 familje, kryesisht ish-të persekutuar politikë dhe invalidë që jetojnë tek godina e ish-shkollës së rezervave në periferi të qytetit të Shkodrës kanë zhvilluar një protestë, pasi kundërshtojnë një urdher të zyres së përmbarimit, që kerkon qe ata të braktisin banesën për t’ia lënë pronarit.

”S’dimë se çfarë do të bëhet. Gjithë këta familjarë të varfër, në skamje, që nuk kanë ku të shkojnë”, deklaroi një banore e kësaj godine.

”Kam 20 vjet me letra të bashkisë, por unë s’dal pa lekë, më mirë të më vrasin se pa lekë nuk dal. Ku të shkojmë në mesin e dimrit, me të ardhur tjetri e të thotë dil jashtë me familje e me të gjitha”, shprehet një tjetër banor.

Banorët që jetojnë në këtë godinë prej 22 vitesh me statusin e të pastrehit kanë dërguar një peticion në gjitha instancat shtetërore.

Ata thone se nuk do lënë në asnjë mënyrë banesat e tyre deri në flijim pasi nuk kanë asnjë mundesi tjetër strehimi.

Komenti 0printer friendly
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2583 sec, 0.1025 of that for queries. DB queries: 40. Memory Usage: 2,371kB