News Item: : PERPLASEN TRE AUTOMJETE,PLAGOSEN 7 PERSONA
(Category: SHKODRA DJE)
Posted by :::ShkoderZemer
Saturday 24 June 2006 - 18:26

E Shtune, 24 Qershor 2006E Shtune, 24 Qershor 2006


PERPLASEN TRE AUTOMJETE,PLAGOSEN 7 PERSONA

SHKODER Perplasja e tre automjeteve me njeri tjetrin ka shkaktuar plagosjen e 7 personave. Automjetet jane aksidentuar te enjten ne mbremje vone, ne rrugen automobilistike Shkoder Bushat. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 23.45 kur fillimisht jane perplasur me njera tjetren.

Me pas ato jane perlasur me nje zetor, i cili qendronte ne ane te rruges. Gjithcka ka ndodhur ne vendin e quajtur Melgushe, ku automjeti tip "benz 200" me ngjyre te zeze, me targe Sh 8715D i cli drejtohej nga 33 vjecari Mark Pistulli, nga fshati Berdice i Shkodres, eshte perplasur me automjetin tip "volsvagen" me targe Sh 6288D qe drejtohej nga 20 vjecari Alfred Palushaj banues ne fshatin Stajke te Shkodres.

Pas aksidentit te pare, ky i fundit eshte perplasur me nje zetor pa targa, i cili drejtohej nga Prek Cupi, 46 vjec banues ne fshatin Torovice te rrethit te Lezhes. Si pasoje e ketij aksidenti jane plagosur dhe jane derguar ne spitalin rajonal te tre drejtuesit e mjeteve, si dhe kater pasagjere qe ndodheshin brenda automjeteve.

SHKODER Perplasja e tre automjeteve me njeri tjetrin ka shkaktuar plagosjen e 7 personave. Automjetet jane aksidentuar te enjten ne mbremje vone, ne rrugen automobilistike Shkoder Bushat. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 23.45 kur fillimisht jane perplasur me njera tjetren.

Me pas ato jane perlasur me nje zetor, i cili qendronte ne ane te rruges. Gjithcka ka ndodhur ne vendin e quajtur Melgushe, ku automjeti tip "benz 200" me ngjyre te zeze, me targe Sh 8715D i cli drejtohej nga 33 vjecari Mark Pistulli, nga fshati Berdice i Shkodres, eshte perplasur me automjetin tip "volsvagen" me targe Sh 6288D qe drejtohej nga 20 vjecari Alfred Palushaj banues ne fshatin Stajke te Shkodres.

Pas aksidentit te pare, ky i fundit eshte perplasur me nje zetor pa targa, i cili drejtohej nga Prek Cupi, 46 vjec banues ne fshatin Torovice te rrethit te Lezhes. Si pasoje e ketij aksidenti jane plagosur dhe jane derguar ne spitalin rajonal te tre drejtuesit e mjeteve, si dhe kater pasagjere qe ndodheshin brenda automjeteve.

[Submitted by ShkodraOnline]


This news item is from Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV
( http://www.shkodraonline.com/news.php?extend.18 )


Render time: 0.1171 sec, 0.0658 of that for queries. DB queries: 20. Memory Usage: 1,719kB