News Item: : Arrestohen kater pushtetare nga Shkodra, te akuzuar per abuzim detyre
(Category: SHKODRA DJE)
Posted by :::ShkoderZemer
Thursday 29 June 2006 - 12:27

Arrestohen kater pushtetare nga Shkodra, te akuzuar per abuzim detyre

Duket se qeveria eshte e vendosur ne luften kunder shfrytezimit te postit. Kater zyrtare te larte ne rrethin e Shkodres jane vene ne pranga me akuzen e shperdorimit te detyres. Zv.Ministri i Brendshem Gjergji Lezhja ka konfirmua lajmin e arrestimit te kryetarit te Komunes se Velipojes Dede Kaçi dhe te kreut te Kthimit te Pronave ne Shkoder Andi Gurashi. Dy zyrtare te tjere nga zyra e Kthimit teq pronave jane arrestuar gjithashtu nga policia e Shkodres. Emrat e dy te arrestuarve te tjere jane Marash Bori, kryetar i Ndarjes se Tokes dhe Fatmir Tepeliaj, pergjegjesi administrimit te tokave. Keta te fundit akuzohen per shkelje te renda ne detyre duke i shkaktuar nje dem te madh si shtetit ashtu edhe personave te caktuar.R.Çipuri


29/06/2006 12:27

[Submitted by ShkodraOnline]


This news item is from Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV
( http://www.shkodraonline.com/news.php?extend.31 )


Render time: 0.1158 sec, 0.0177 of that for queries. DB queries: 20. Memory Usage: 1,717kB